Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Firefox a vyhlazené písmo  (Přečteno 4827 krát)

xsigik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Firefox a vyhlazené písmo
« kdy: 31 Října 2009, 16:09:52 »
Zdravím,
měl bych dotaz - po upgradu Ubuntu na Karmic Koala se nainstaloval nový Firefox, který má v celé aplikaci vyhlazené písmo. Není to jen text na webu, ale i písmo v menu atd.
Nevíte jak to vypnout?
V systému mám nastaveno písmo takto: Vyhlazení - žádné, Hinting - střední.
Díky za rady :)

NoWin

  • Host
Re: Firefox a vyhlazené písmo
« Odpověď #1 kdy: 31 Října 2009, 17:24:51 »
Zdravím,
měl bych dotaz - po upgradu Ubuntu na Karmic Koala se nainstaloval nový Firefox, který má v celé aplikaci vyhlazené písmo. Není to jen text na webu, ale i písmo v menu atd.
Nevíte jak to vypnout?
V systému mám nastaveno písmo takto: Vyhlazení - žádné, Hinting - střední.
Díky za rady :)
K čemu to chceš? Chceš mít písmo jak na Woknouzu? :D

xsigik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re: Firefox a vyhlazené písmo
« Odpověď #2 kdy: 31 Října 2009, 17:40:01 »
Třeba proto, že se to liší od písma který mam ve zbytku systému a weby nevypadaj tak jak by měly. Navíc se to nečte zrovna nejlíp.

djlj

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Italo.cz
Re: Firefox a vyhlazené písmo
« Odpověď #3 kdy: 01 Listopadu 2009, 12:10:43 »
Měl jsem to po aktualizaci systému úplně stejně, to bylo snad dvojitě vyhlazené písmo, ale už se to nějak opravilo. Jediné, co jsem nastavoval a co se týká písma, bylo v Systém -> Volby -> System Settings, kde jsem si u všech písem nastavil Tahomu místo těch hnusných KDE písem.

xsigik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re: Firefox a vyhlazené písmo
« Odpověď #4 kdy: 01 Listopadu 2009, 15:02:43 »
Já mam Gnome a Tahomu mam taky nastavenou, nicméně to vyhlazení samo od sebe nezmizelo.

NoWin

  • Host
Re: Firefox a vyhlazené písmo
« Odpověď #5 kdy: 01 Listopadu 2009, 15:31:40 »
Já mam Gnome a Tahomu mam taky nastavenou, nicméně to vyhlazení samo od sebe nezmizelo.
A proč by mělo mizet? Hele, sežeň si nějaký bitmapový písmo, když je to na Tebe moc hladký :D

xsigik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re: Firefox a vyhlazené písmo
« Odpověď #6 kdy: 01 Listopadu 2009, 23:16:47 »
Já mam Gnome a Tahomu mam taky nastavenou, nicméně to vyhlazení samo od sebe nezmizelo.
A proč by mělo mizet? Hele, sežeň si nějaký bitmapový písmo, když je to na Tebe moc hladký :D
A můžu se zeptat co používáš za cool písmo ty? Holíš si i nohy když nedáš dopustit na všechno supr hladký?
Písmo co tu mam nastavený vypadá na mym rozlišení akorát, to vyhlazený je moc "rozmazaný". Stačí ti to jako odpověď nebo chceš dál rejpat?

NoWin

  • Host
Re: Firefox a vyhlazené písmo
« Odpověď #7 kdy: 01 Listopadu 2009, 23:44:32 »
Pismo používám výchozí (tuším Sans), menší (13). Mám Iceweasel 3.5.4, což je to samý jako Firefox 3.5.4, akorát má jinej název a logo.
Vyhlazování písma mám nastavený takhle: Subpixel, RGB; plnej hinting, 96 dpi (podle monitoru, i když ten má 95×96dpi).

Klikni pro zvětšení

A nohy jsem si včera holil:

... bylo to vůbec v tomhle životě?

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Firefox a vyhlazené písmo
« Odpověď #8 kdy: 02 Listopadu 2009, 00:54:31 »
Pismo používám výchozí (tuším Sans), menší (13). Mám Iceweasel 3.5.4, což je to samý jako Firefox 3.5.4, akorát má jinej název a logo.
Vyhlazování písma mám nastavený takhle: Subpixel, RGB; plnej hinting, 96 dpi (podle monitoru, i když ten má 95×96dpi).

No to je skutečně moudré přikládat screenshot pro ukázku subpixelového vyhlazování.. :D
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

NoWin

  • Host
Re: Firefox a vyhlazené písmo
« Odpověď #9 kdy: 02 Listopadu 2009, 01:56:46 »
Pismo používám výchozí (tuším Sans), menší (13). Mám Iceweasel 3.5.4, což je to samý jako Firefox 3.5.4, akorát má jinej název a logo.
Vyhlazování písma mám nastavený takhle: Subpixel, RGB; plnej hinting, 96 dpi (podle monitoru, i když ten má 95×96dpi).

No to je skutečně moudré přikládat screenshot pro ukázku subpixelového vyhlazování.. :D
Ale no tak budiž:


On si spíš stěžuje na to, že má písmo příliš rozmazaný (pravděpodobně by pomohlo použít plnej hinting a restartovat FF)
« Poslední změna: 02 Listopadu 2009, 01:59:30 od Roman Horník »

xsigik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re: Firefox a vyhlazené písmo
« Odpověď #10 kdy: 08 Listopadu 2009, 12:35:10 »
Vyřešeno:

Edit /etc/fonts/conf.d/10-antialias.conf to replace "true" with "false" as follows:
Kód: [Vybrat]
<?xml version="1.0"?>
<!DOCTYPE fontconfig SYSTEM "fonts.dtd">
<fontconfig>
<!--  Use the Antialiasing -->
  <match target="font">
    <edit name="antialias" mode="assign"><bool>false</bool></edit>
  </match>
</fontconfig>

http://ubuntu-virginia.ubuntuforums.org/showthread.php?t=1305969

Valda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Firefox a vyhlazené písmo
« Odpověď #11 kdy: 29 Listopadu 2009, 18:06:44 »
Tohle problém neřeší, vypne se vyhlazování písma v celém systému a to pak vypadá hrozně.
Za dvojité vyhlazování může nová verze firefoxu 3.5.5. Zkusil jsem starý FF 3.0.15 a tam je písmo
v pořádku tak jako v ostatních aplikacích jen lehce vyhlazené. Kdyby jste někdo přišel na to jak
to vypnout ve FF 3.5 tak by to bylo fajn.

Zdraví Valda.

Valda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Firefox a vyhlazené písmo
« Odpověď #12 kdy: 30 Listopadu 2009, 00:38:35 »
Takže je to tady:

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1200992

Myslím, že tohle už opravdu řeší problém vyhlazování písma ve Firefoxu 3.5.
Osobně mi přišlo ještě lepší změnit položku "rgba" z "rgb" na "none", čímž se
k vyhlazování použijí stupně šedi a písmo je opravdu kontrastní a dobře čitelné.

Zdraví Valda.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.