Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Video: Zajimavé srovnání rychlostí bootování  (Přečteno 4890 krát)

alexisis

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
« Poslední změna: 01 Listopadu 2009, 09:05:36 od alexisis »
Ubuntu 11.04  EEE 1001HA

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Video: Zajimavé srovnání rychlostí bootování
« Odpověď #1 kdy: 01 Listopadu 2009, 13:19:15 »
Velmi zajímavé, ovšem nechápu co má s bootem společného otevření prohlížeče...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re: Video: Zajimavé srovnání rychlostí bootování
« Odpověď #2 kdy: 01 Listopadu 2009, 13:39:32 »
Velmi zajímavé, ovšem nechápu co má s bootem společného otevření prohlížeče...

Prostě jakože už můžeš pracovat.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Video: Zajimavé srovnání rychlostí bootování
« Odpověď #3 kdy: 01 Listopadu 2009, 14:26:37 »
Na akej konfiguracii to spustali? Ta W7 sa mi nezda aby tak dlho bootovala, pripadne ide o to ake sluzby tam este boli spustane na pozadi. Ak mali vo win. nainstalovany office tak to moze pekne predlzit. Rovnako tam mali spusteny bocny panel apod.
Ono sa da nastavit system hocijako aby vyhral ten spravny. :)
(no flame)
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

pavolzetor

  • Host
Re: Video: Zajimavé srovnání rychlostí bootování
« Odpověď #4 kdy: 01 Listopadu 2009, 14:31:58 »
no mne inteligentý "superfetch" prednačítaval hru (žerie asi 1 GB RAM), nie nadarmo sa hovorí aký programátor, taký program

alexisis

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
Re: Video: Zajimavé srovnání rychlostí bootování
« Odpověď #5 kdy: 01 Listopadu 2009, 16:02:00 »
Na akej konfiguracii to spustali? Ta W7 sa mi nezda aby tak dlho bootovala, pripadne ide o to ake sluzby tam este boli spustane na pozadi. Ak mali vo win. nainstalovany office tak to moze pekne predlzit. Rovnako tam mali spusteny bocny panel apod.
Ono sa da nastavit system hocijako aby vyhral ten spravny. :)
(no flame)
No tuším, že se jednalo o čistou instalaci v pípadě každého z testovaných.
Ubuntu 11.04  EEE 1001HA

Vitaa

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 314
Re: Video: Zajimavé srovnání rychlostí bootování
« Odpověď #6 kdy: 01 Listopadu 2009, 16:10:45 »
Však je to tam i napsané, že se jedná o čistou instalaci každého systému v jejich výchozím nastavení a spuštění firefoxu.. (jde o dobu, kdy je systém použitelný a ne kdy jde vidět plocha..(protože např moje visty taky nabootují vcelku rychle (po hodně velkém osekání), ale ještě to trvá tak 3 minutky než můžu začít se systémem něco dělat))
Intel Core i3-3220, AMD Radeon HD 7770, 8GB RAM - Arch Linux - KDE 4.12

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Video: Zajimavé srovnání rychlostí bootování
« Odpověď #7 kdy: 02 Listopadu 2009, 10:34:45 »
No, až přijdu domu tak porovnám náběh Koaly a Windows 7 nějak objektivně (třeba to změřím stopkama). Subjektivně si ale dovolím tvrdit, že W7 nabíhají přibližně stejně rychle, jako Koala. Tady bych si dovolil podezírat z velikého zpoždění Firefox. Ten mi vždycky na winech nabíhal pekelně dlouho.

Mimochodem, rychlost bootu podle mne nevypovídá o kvalitě systému. Rozdíly v řádu 10s jsou pro uživatele naprosto bezvýznamné (ale na rozpoutání flamu win vs linux jsou naprosto geniální).
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Video: Zajimavé srovnání rychlostí bootování
« Odpověď #8 kdy: 02 Listopadu 2009, 10:38:54 »
Však je to tam i napsané, že se jedná o čistou instalaci každého systému v jejich výchozím nastavení a spuštění firefoxu.. (jde o dobu, kdy je systém použitelný a ne kdy jde vidět plocha..(protože např moje visty taky nabootují vcelku rychle (po hodně velkém osekání), ale ještě to trvá tak 3 minutky než můžu začít se systémem něco dělat))

Problém je, že na win je default explorer, který bude asi startovat rychleji než FF, který je default na linuxu.
Myslím, že když zkusí stejný test ale s explorerem pod wine, výsledky budou úplně jiné.

Toť k objektivnosti testu.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Iljusin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 347
Re: Video: Zajimavé srovnání rychlostí bootování
« Odpověď #9 kdy: 02 Listopadu 2009, 13:15:54 »
Však je to tam i napsané, že se jedná o čistou instalaci každého systému v jejich výchozím nastavení a spuštění firefoxu.. (jde o dobu, kdy je systém použitelný a ne kdy jde vidět plocha..(protože např moje visty taky nabootují vcelku rychle (po hodně velkém osekání), ale ještě to trvá tak 3 minutky než můžu začít se systémem něco dělat))

Problém je, že na win je default explorer, který bude asi startovat rychleji než FF, který je default na linuxu.
Myslím, že když zkusí stejný test ale s explorerem pod wine, výsledky budou úplně jiné.

Toť k objektivnosti testu.
Ten test v tomto objektivní právě, že je. Firefox je na obou systémech program jako každý jiný. Firefox není nijak zaháčkován do jádra ani jednoho OS  (na rozdíl třeba od tebou zmíněného MSIE). Zrovna tak tam mohli spustit jiný multiplatformní program. Chrome, OO nebo co já vím co.

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Video: Zajimavé srovnání rychlostí bootování
« Odpověď #10 kdy: 02 Listopadu 2009, 13:27:17 »
...
...
Ten test v tomto objektivní právě, že je. Firefox je na obou systémech program jako každý jiný. Firefox není nijak zaháčkován do jádra ani jednoho OS  (na rozdíl třeba od tebou zmíněného MSIE). Zrovna tak tam mohli spustit jiný multiplatformní program. Chrome, OO nebo co já vím co.
No, chtělo by to ještě srovnání "rychlosti nabíhání Firefoxu". Podle mých zkušeností, FF startuje na Winech o poznání déle, než v Ubuntu.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Marvn

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 627
  • Take it easy :)
Re: Video: Zajimavé srovnání rychlostí bootování
« Odpověď #11 kdy: 02 Listopadu 2009, 15:29:20 »
Problém je, že na win je default explorer, který bude asi startovat rychleji než FF, který je default na linuxu.

Toť k objektivnosti testu.
lol...toť k tvým znalostem :)

(no offence)
Arch Linux x64 (KDE) | KISS  :-*
"Ignorance isn't stupidity, but choosing to remain ignorant is."

Marvn

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 627
  • Take it easy :)
Re: Video: Zajimavé srovnání rychlostí bootování
« Odpověď #12 kdy: 02 Listopadu 2009, 15:31:35 »
Mimochodem, rychlost bootu podle mne nevypovídá o kvalitě systému.
zvlast kdyz se da pohodlne uspat do RAM a probudit behem sekund  8)
Arch Linux x64 (KDE) | KISS  :-*
"Ignorance isn't stupidity, but choosing to remain ignorant is."

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: Video: Zajimavé srovnání rychlostí bootování
« Odpověď #13 kdy: 02 Listopadu 2009, 15:50:07 »
Mimochodem, rychlost bootu podle mne nevypovídá o kvalitě systému.
zvlast kdyz se da pohodlne uspat do RAM a probudit behem sekund  8)
Ouch, Vista v tomto případě tedy ovšem na mém noteboooku i na notebooku mé přítelkyně a na tisících dalších noteboocích, kde má linux problémy s ACPI, opravdu vyhrává na plné čáře ;)
edit: tedy "by vyhrála", ve skutečnosti tam už vista samozřejmě není
Xubuntu 12.04

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Video: Zajimavé srovnání rychlostí bootování
« Odpověď #14 kdy: 02 Listopadu 2009, 15:52:20 »
No, už se těším dom. Snad si vzpomenu a pokusím se test "replikovat" na Ubuntu 9.10 a Windows 7.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Video: Zajimavé srovnání rychlostí bootování
« Odpověď #15 kdy: 02 Listopadu 2009, 18:37:41 »
Tak jsem dělal test. Měřeno stopkami (takže +-1s), od potvrzení v GRUBU, na plně aktualizovaných systémech, ne čistě instalovaných, ale "provozních". V obou případech se zadávalo heslo (přibližně stejně rychle), takže časy náběhu jsou o cca 1s delší. Přvní čas je náběh do "funkčního desktopu" (žádné přesípací hodiny, ikony a menu reagují), druhý čas je rychlost náběhu firefoxu 3.5.

Ubuntu 9.10:
náběh desktopu: 0:58
náběh do Firefoxu: 0:09
CELKEM: 1:07

Windows 7:
náběh desktopu: 0:43
náběh do Firefoxu: 0:12
CELKEM: 0:55

Výsledek může být zkreslen nainstalovanými aplikacemi (compiz+jeden screenlet v ubuntu, dva screenlety ve win7).

Díky těmto výsledkům si dovoluji prohlásit video v původním příspěvku za zcestné, možná úmyslně zkreslené. Samozřejmě chápu, že se bootčasy mohou lišit počítač od počítače, ale že by se měli lišit až tolik, to se mi zdá téměř vyloučené.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Video: Zajimavé srovnání rychlostí bootování
« Odpověď #16 kdy: 02 Listopadu 2009, 21:26:12 »
Ano, ten FF je onen ,,polštář", který má vyrovnat skutečnost s požadavkem autorů přehledu.
Stejně dobře mohli napsat pár řádků kódu kterej sežere nula celá nic sys. prostředků a jenom vypíše aktuální čas.
Bylo by to si myslím mnohem objektivnější srovnání.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

col_boggy

  • Host
Re: Video: Zajimavé srovnání rychlostí bootování
« Odpověď #17 kdy: 02 Listopadu 2009, 22:23:33 »
Test je to vpravdě zajímavý, ovšem výsledku pro W7 se mi nechce moc věřit (edit - zpětně ověřeno, opravdu Vista bootuje za určitých podmínek rychleji).
Hlavně si ale lidi budou dost všímat těch strašných grafických glitchů, co Ubuntu při startu dělá (pro srovnání s Windows by imho bylo o něco vhodnější Kubuntu, které nejen že nemá problémy tohoto typu, ale mnohem lépe se srovnává s produkty MS).

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re: Video: Zajimavé srovnání rychlostí bootování
« Odpověď #18 kdy: 02 Listopadu 2009, 22:51:15 »
Test je to vpravdě zajímavý, ovšem výsledku pro W7 se mi nechce moc věřit (edit - zpětně ověřeno, opravdu Vista bootuje za určitých podmínek rychleji).
Hlavně si ale lidi budou dost všímat těch strašných grafických glitchů, co Ubuntu při startu dělá (pro srovnání s Windows by imho bylo o něco vhodnější Kubuntu, které nejen že nemá problémy tohoto typu, ale mnohem lépe se srovnává s produkty MS).

Není to objektivní test co se týče rychlosti, tak je to aspoň dorovnáno tím měněním refreshu a rozlišení :)
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Video: Zajimavé srovnání rychlostí bootování
« Odpověď #19 kdy: 03 Listopadu 2009, 10:00:34 »
Tak jsem si to pustil znovu. Skoro bych dal ruku do ohně za to, že je to falešný test, minimálně co se týče Ubuntu 9.10. Ten náběh Firefoxu během 1s po zobrazení plochy je prostě nesmysl. Za takovéto články a testy by měli autoři dostat vypálené logo Windows na čelo!

Není se čemu divit, že část veřejnosti považuje linuxovou komunitu za spolek geeků, kteří se nejsou schopni podívat na OS objektivně a stále vykřikují pouze Linux Rulezz!
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: Video: Zajimavé srovnání rychlostí bootování
« Odpověď #20 kdy: 03 Listopadu 2009, 15:44:51 »
Linux Rulezz!
Xubuntu 12.04

alexisis

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
Re: Video: Zajimavé srovnání rychlostí bootování
« Odpověď #21 kdy: 04 Listopadu 2009, 21:05:33 »
Linux Rulezz!
Prosímtě, akorát se ztrapňuješ. Teď o tom EuGenio mluvil.
Ubuntu 11.04  EEE 1001HA

col_boggy

  • Host
Re: Video: Zajimavé srovnání rychlostí bootování
« Odpověď #22 kdy: 04 Listopadu 2009, 21:16:10 »
EuGenio si dělal legraci..

alexisis

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
Re: Video: Zajimavé srovnání rychlostí bootování
« Odpověď #23 kdy: 04 Listopadu 2009, 21:46:04 »
EuGenio si dělal legraci..
Jak to víš.
Ubuntu 11.04  EEE 1001HA

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Video: Zajimavé srovnání rychlostí bootování
« Odpověď #24 kdy: 04 Listopadu 2009, 22:33:34 »
Alexisisi, že ty nejíš maso!?  ;D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.