Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

Podaril sa upgrage z 9.04 ?

Áno, bez problémov
37 (59.7%)
Po upgrade mi 9.10 mrzne
2 (3.2%)
Upgrade sa skončil pádom
1 (1.6%)
Iné
22 (35.5%)

Celkem hlasů: 57

Autor Téma: Kto už prešiel na 9.10 ?  (Přečteno 6655 krát)

jamesbond

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Kto už prešiel na 9.10 ?
« kdy: 01 Listopadu 2009, 10:02:23 »
Ahoj, čo to tu tak čítam, tak sa zatiaľ nikto nepochválil úspešným prechodom na 9.10. Neviem či je to len môj pocit, ale mám dojem že 9.10 je extrémne nepodarená. Preto zakladám anketu, aby to pomohlo aj iným pri rozhodovaní, či už majú risknúť upgrade z 9.04

aloisam

  • Host
Re: Kto už prešiel na 9.10 ?
« Odpověď #1 kdy: 01 Listopadu 2009, 10:15:19 »
kolik lidí myslíš, že sem bude psát z těch kdo neměli problémy, a kolik z těch kterým nejde nabootovat? ;)

Kraki

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
Re: Kto už prešiel na 9.10 ?
« Odpověď #2 kdy: 01 Listopadu 2009, 10:26:00 »
Prešiel som na 9.10 aktualizáciou z 9.04.
Inštalačné balíky mi stiahlo, no počas samotnej inštalácie mi inštalácia skončila chybovou hláškou.
Po zapnutí (zapla dcéra) systém nenabehol. Prístupný bol len konzolový režim.
V konzlovom režime som dokončil inštaláciu (apt-get update, upgrade), ktorá prebehla v poriadku, no xserver nenabehol.
Zistil som, že počas inštalácie som nemal stiahnutý balík (vymazal som ho?, príkazom autoremove, autoclean?) pre grafickú kartu (ATI) po stiahnutí tohto balíka (xserver-xorg-video-ati) systém nabehol v plnej paráde.
Kubuntu 13.04, 3.8.0-19-generic, KDE 4.10.5, notebook Sony Vaio VGN-A397, ATI X600 a PC GA-K8NF, Athlon 1800, GeForce 6600.

mardon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 129
Re: Kto už prešiel na 9.10 ?
« Odpověď #3 kdy: 01 Listopadu 2009, 10:31:31 »
tak já se snažila upgarde kubuntu na 9.04 -> 9.10 skončolo nefukčním systémem s hláškou kwin je nestabilní
čistá instalace kubuntu 9.10 dopadla stejně
byl jsem nucena naistalovat gnome a jedu ted na ubuntu 9.10, ale přece jen bych radši kubuntu jsem na něj zvyklá

aloisam

  • Host
Re: Kto už prešiel na 9.10 ?
« Odpověď #4 kdy: 01 Listopadu 2009, 10:53:43 »
compiz jede? to bude asi problém s ovladači pro grafiku. Máš ATI

qUAKER

  • Host
Re: Kto už prešiel na 9.10 ?
« Odpověď #5 kdy: 01 Listopadu 2009, 11:05:32 »
Prešiel som na 9.10 aktualizáciou z 9.04.
Inštalačné balíky mi stiahlo, no počas samotnej inštalácie mi inštalácia skončila chybovou hláškou.
Po zapnutí (zapla dcéra) systém nenabehol. Prístupný bol len konzolový režim.
V konzlovom režime som dokončil inštaláciu (apt-get update, upgrade), ktorá prebehla v poriadku, no xserver nenabehol.
Zistil som, že počas inštalácie som nemal stiahnutý balík (vymazal som ho?, príkazom autoremove, autoclean?) pre grafickú kartu (ATI) po stiahnutí tohto balíka (xserver-xorg-video-ati) systém nabehol v plnej paráde.

apt-get upgrade pro upgrade systému? :o pro upgrade systému se používá dist-upgrade.

kost

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Re: Kto už prešiel na 9.10 ?
« Odpověď #6 kdy: 01 Listopadu 2009, 11:21:45 »
Už sem psal včera sem: http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,40455.0.html
Tak sám sebe zacituji: ;-)
Citace
Ahoj všem, chci se zeptat, celkově sem nikde na větší problémy u nikoho v diskusích nenarazil, jen u sebe. Rozhodně si nechci nějak dotčeně stěžovat, mám to zadarmo, sám jsem na úrovni pokročilé lamy, takže na zlepšování přispívat nemůžu... -Tím chci říct že jsem vděčný za to co mám a rozhodně si nechci remcat..
Ale moje zkušenosti s KK tedy nic moc. Přešel jsem z 9.04, kde vše na 100%, jediné čím jsem upravil byl skript aby se mi po uspání dobře probudila wifi, jinak opravdu nikdy problém.
Včera sem povýšil na 9.10 a wifi přestala jít a cokoli jsem udělal, v tu ránu vyskočila kaňka s vykřičníkem. Udělal jsem tedy komplet novou instalaci. Wifi už šla, ale děsně pomalu. Šel sem tedy do ovladačů HW, že povolím nesvobodný (madwifi), který na .04 používám, tam ale nic. Neustálé "kaňky" i po nové instalaci. Když sem chtěl zjistit co to (po rozkliknutí), tak i to spadlo. :-D Takže sem ani žádný relevantní výstup nezískal. Pohrál jsem si, nakonec trpělivost došla a čistá instalace zpět na 9.04 vše vrátila do 100%ní spokojenosti s ubuntu.
Mám T43, Intel grafiku, takže nic nepřátelského.
Má někdo podobnou zkušenost?

Henrynr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 366
Re: Kto už prešiel na 9.10 ?
« Odpověď #7 kdy: 01 Listopadu 2009, 12:31:02 »
Asi je ještě brzo na velký soudy, ale prozatím bez problémů. Jak doma, tak v práci.
Doma i v práci Linux Mint 17

panet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 147
Re: Kto už prešiel na 9.10 ?
« Odpověď #8 kdy: 01 Listopadu 2009, 12:34:09 »
Ja jsem nainstaloval 9.10 na nb Acer 1810TZ (teda nepresel jsem - "cista" instalace pres Wubi) a vsechno jede OK, az na to, ze po suspend to RAM se nechyti Wifi, misto ni mam zapnute Bluetooth (i kdyz bylo predtim vyple) a jakakoli interakce s oknem pro nastaveni site je nemozna, proste zustane viset, nejde ani vypnout. OS se nepodari ani vypnout, zustane to viset na nejakych vypisech a stoji...
Bude to nekde ulozeny, at to nemusim opisovat z obrazovky?

Jinak ta vec, ze nejaky okno nekomunikuje, mi dela i v pripadech, kdy system chce overit heslo a okno pak zustane viset.

Jsem Linuxovy pozorovatel, prilezitostny uzivatel.

berryzz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: Kto už prešiel na 9.10 ?
« Odpověď #9 kdy: 01 Listopadu 2009, 13:12:58 »
upgrade z 9.04 - pomalejší start (hardwarem to není) - uvažuju o čisté instalaci kvůli grub2 a ext4 (i když už jsem někdě zahlíd´ how to convert..., takže možná vyhraje lenora ;D)

edited:+ při spouštění zvukových souborů zapraskají repráky, bez ohledu na připojené sluchátka

edited2: po čisté instalaci - start není rychlejší než u jaunty, problém se zvukem zůstává
« Poslední změna: 20 Listopadu 2009, 14:05:38 od berryzz »

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: Kto už prešiel na 9.10 ?
« Odpověď #10 kdy: 01 Listopadu 2009, 13:25:29 »
Po Hardym jsem si nainstaloval KK a muzu rict, ze to zatim funguje slusne. Nevim zda to ma smysl porad opakovat, ale upgrade systemu nedoporucuju a nechapu, proc to lidi po tech problemech po kazdem vydani noveho distra furt bavi.. :D
Jestli chcete funkcni system instalujte na cisto a rozdelte si disk tak, at mate korenovej adresar na solo oddile. Pri pristi instalaci nebudete muset zalohovat /home a data, preinstalujete pouze system a zustanou dokonce i nektera nastaveni, coz muzete samozrejme udelat i pri neuspesnem upgrade. Jo, do te ankety pridejte cistou instalaci..

Mr.Speedy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re: Kto už prešiel na 9.10 ?
« Odpověď #11 kdy: 01 Listopadu 2009, 13:28:18 »
jediný problém ktorý bol je ten, že mi nahodilo bootscreen 2x a že chce furt pri boote púšťať fsck (odišlo mi pár sektorov na disku ale to už dávnejšie), predtým sa s tým nezaťažoval :) ale aj tak som radšej hodil fresh install...

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re: Kto už prešiel na 9.10 ?
« Odpověď #12 kdy: 01 Listopadu 2009, 13:35:19 »
Velmi dlouho bootuje(jen v 32bit).
Velmi dlouho než naskočí menu pro změnu rozlišení obrazovky v Gnome i samotná změna rozlišení(jen v 32bit verzi/v Xorgu to má vše potřebné parametry).
Blbne zvuk. Chvílu škvrčí, chvílu jde.
Funguje jen restart, nic jiného.
9.10 je stejně jen odrazový můstek pro 10.04. Čili testovat, testovat, testovat.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Kto už prešiel na 9.10 ?
« Odpověď #13 kdy: 01 Listopadu 2009, 14:31:21 »
Mne sa zacina 9.10 dajako rozpadat. Po dvoch dnoch mi prestalo v grube fungovat odpocitavanie, pocas bootovania sa mi zobrazi prihlasovanie v konzole asi na 5s co pred tym nerobilo a aktivoval sa mi zvuk pri prihlasovani(logine) a nemozem najst kde ho vypnut. To som pritom ani velmi nevrtal do systemu, len bezne nastavovanie vzhladu a par potrebnych veci.(vypinanie sluchadiel, doinstalacia pouzivanych programov a pod.)
Este doplnim ze som mal cistu instalaciu.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Kraki

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
Re: Kto už prešiel na 9.10 ?
« Odpověď #14 kdy: 01 Listopadu 2009, 17:32:56 »
apt-get upgrade pro upgrade systému? :o pro upgrade systému se používá dist-upgrade.
Nie, nie systém sa mi už asi nainštaloval (spadol a skončil chybovou hláškou), no pravdepodobne už nainštalovaný bol. Keď som v terminály zisťoval verziu tak mi už dalo KK. Akurát mi nestiahlo (asi) všetky aktualizované balíčky. Preto som dal apt-get updete a upgrade.
Ináč predtým som neuviedol, že som mal KDE (mal som aj GNOME, no nepoužíval som ho). Po tom ako mi systém nabehol mi automaticky nabehol v GNOME, no to už problém nebol prepnúť sa na KDE.
Kubuntu 13.04, 3.8.0-19-generic, KDE 4.10.5, notebook Sony Vaio VGN-A397, ATI X600 a PC GA-K8NF, Athlon 1800, GeForce 6600.

jamesbond

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Re: Kto už prešiel na 9.10 ?
« Odpověď #15 kdy: 01 Listopadu 2009, 17:50:13 »
Tak zatiaľ je to cca polovica úspešných upgradov. Podľa mňa nič moc. Na pripomienku, že prečo niekto stále chce upgradovať a nerobí čistý inštall by som rád podotkol, že ja zase nechápem prečo niekoho baví robiť každého pol roka čistý inštall. Ja používam Ubuntu od 7.10 a čistý inštall som robil len raz v roku 2008 pri kúpe druhého počítača.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re: Kto už prešiel na 9.10 ?
« Odpověď #16 kdy: 01 Listopadu 2009, 17:51:51 »
Zvažuju útěk k II.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: Kto už prešiel na 9.10 ?
« Odpověď #17 kdy: 01 Listopadu 2009, 18:04:18 »
Tak zatiaľ je to cca polovica úspešných upgradov. Podľa mňa nič moc. Na pripomienku, že prečo niekto stále chce upgradovať a nerobí čistý inštall by som rád podotkol, že ja zase nechápem prečo niekoho baví robiť každého pol roka čistý inštall. Ja používam Ubuntu od 7.10 a čistý inštall som robil len raz v roku 2008 pri kúpe druhého počítača.
Ta instalace zabere cca 20 minut i mene podle zeleza, coz se da prezit jednou za pul roku. Jde o to, ze vetsina upgradu(muj nazor) konci nejakym errorem, nebo cernocernou tmou po rebootu. Pro mene zkusene uzivatele bych navrhoval cistou instalaci, protoze u upgradu pres package managera nemaji jistotu, zda jim to pojede. Kdyz si stahnou livecd uvidi, zda jim to vubec nabootuje, coz nemusi nutne nastat, ikdyz v predchazejici verzi bylo vse v poradku..

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Kto už prešiel na 9.10 ?
« Odpověď #18 kdy: 01 Listopadu 2009, 18:10:38 »
Tak zatiaľ je to cca polovica úspešných upgradov. Podľa mňa nič moc. Na pripomienku, že prečo niekto stále chce upgradovať a nerobí čistý inštall by som rád podotkol, že ja zase nechápem prečo niekoho baví robiť každého pol roka čistý inštall. Ja používam Ubuntu od 7.10 a čistý inštall som robil len raz v roku 2008 pri kúpe druhého počítača.
Ta instalace zabere cca 20 minut i mene podle zeleza, coz se da prezit jednou za pul roku. Jde o to, ze vetsina upgradu(muj nazor) konci nejakym errorem, nebo cernocernou tmou po rebootu. Pro mene zkusene uzivatele bych navrhoval cistou instalaci, protoze u upgradu pres package managera nemaji jistotu, zda jim to pojede. Kdyz si stahnou livecd uvidi, zda jim to vubec nabootuje, coz nemusi nutne nastat, ikdyz v predchazejici verzi bylo vse v poradku..
Presne tak! Ani mne se zatim nepovedl bez chyby ani jediny upgrade...Neni nad to mit /home na samostatny partisne - pak se muzu vy...na cely upgrade a krasne instalovat na cisto. 
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

pivasud

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 185
Re: Kto už prešiel na 9.10 ?
« Odpověď #19 kdy: 01 Listopadu 2009, 18:13:25 »
ja vzdy prchazim cistou instalaci protozr jsem jednak jen obycejny uzivatel a spoustu problemu nevyresim sam a jednak zde vsude ctu jake to jinak posobi problemy mam kubuntu od HH a nikdy jsem po ciste instalaci nemel vaznejsi problem  :)
kubuntu 9.10

jamesbond

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Re: Kto už prešiel na 9.10 ?
« Odpověď #20 kdy: 01 Listopadu 2009, 18:37:42 »
Možno mi niečo ušlo, ale ja mám aeroidnú tému vzhľadu, gnome menu, ikony z vista, kopu wallpapers, a k tomu hromadu doinštalovaných programov, námatkou deluge, avidemux, java, netbeans, ffmpeg, xine, vlc, nejaké screenlety .. Po čistom inštale by som predpokladám musel inštalovať všetko od znova ?

panet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 147
Re: Kto už prešiel na 9.10 ? OT: to Vam nevadi porad konfigurovat neco znova?
« Odpověď #21 kdy: 01 Listopadu 2009, 18:44:43 »
ja vzdy prchazim cistou instalaci ...

Sorry za OT

Chlapi, kolik tak mate nainstalovanych a nastavenych programu, kdyz delate co pul roku cistou instalaci. Ja nejsem moc na Linux zvykly a predstava, ze co pul roku delam cistou instalaci sytemu je pro me desiva. Kdyz udelate cistou instalaci mate nekde nastaveni programu, ktere pouzivate? Nebo to vsechno konfigurujete znova?

[Ja mam ted system naistalovany asi 2,5 roku a v nem desitky programu (nektere pouzivam zridka, ale pouzivam).]

edit: Jak vidim, trapi me totez, co "jamesebonda"

Jsem Linuxovy pozorovatel, prilezitostny uzivatel.

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Kto už prešiel na 9.10 ?
« Odpověď #22 kdy: 01 Listopadu 2009, 18:53:09 »
Kompletní nastavení programů a systému jsou ve skrytých adresářích v home. Tedy, pokud si při čisté install vyhradíš partition s přípojným /home, pak při případné další čisté install stačí zvolit, neformátovat partišnu s /home a nechat ji připojit, resp. zvolit partišnu se systémem a jen připojit /home.
Po instalaci máš systém tak jak před instalací. Pravda je, že se musí doinstalovat programy, které nejsou v základu, ale i ty po doinstalaci a spuštění si veznou nastavení s home. Takže čistá install v takovémto případě (většina lidí to tak má) není velký problém.

http://wiki.ubuntu.cz/Skryt%C3%A9%20soubory
« Poslední změna: 01 Listopadu 2009, 18:58:21 od luisah »

alexisis

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
Re: Kto už prešiel na 9.10 ?
« Odpověď #23 kdy: 01 Listopadu 2009, 18:59:39 »
Není náhodou jeden z argumentů proti Windows, že se musí často opětovně instalovat  :D
Ubuntu 11.04  EEE 1001HA

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Kto už prešiel na 9.10 ?
« Odpověď #24 kdy: 01 Listopadu 2009, 19:02:01 »
Není náhodou jeden z argumentů proti Windows, že se musí často opětovně instalovat  :D
jo, to je a urcite vetsina z tech, kteri instalujou novou verzi, to nema fakticky zapotreby - tady jde jenom o nadseni a zvedavost...
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.