Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: EEE 1000H, nelogické změny jasu LCD  (Přečteno 1249 krát)

stenliq

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 81
EEE 1000H, nelogické změny jasu LCD
« kdy: 03 Listopadu 2009, 16:03:09 »
Zdravím,
na EEE 1000H jsem narazil na menší problém s regulací jasu displeje.

Pokud při běhu na baterii jas snížím na minimum a přes aplet s baterkou otevřu nastavení, jas vyskočí skoro maximum. Po zavření také zůstane na této hodnotě. Totéž se děje, pokud s počítačem chvilku nepracuji a možnost (Dim display when idle) naoko sníží jas dipleje. Po zahájení práce s PC opět vyskočí jas skoro na maximum.

Různé kombinace možností "Reduce backlight brightness" a "Dim display when idle" nemá žádný vliv. První problém (při otevření nastavení napájení) se projevuje stále, druhý lze "vyřešit" vypnutím obou těchto možností. Poté ale přijdu o automatickou změnu jasu při přechodu z napájení ze sítě / napájení z baterie.

Pokud se nepletu, stejné chování se projevovalo i v 9.04.

Věděl by někdo, jak tento nedodělek odsranit a říci gnome-power-manageru, aby se choval nějak inteligentně (samovolně neměnil jas na maximum) a pamatoval si nastavené hodnoty?

Update: Jas se mění naprosto nelogicky (vždy směrem nahoru) i při příchozí zprávě v Empathy, pokud je PC v klidu.
« Poslední změna: 03 Listopadu 2009, 16:24:42 od stenliq »
Case: Fractal Design Define R2
CPU: AMD Phenom II X4 965 Black Edition
MB: Asus M4A89GTD PRO/USB3 RAM: 4GB DDR3, 1333 MHz GPU: MSI R5770 HDD: WD Caviar Blue 320 GB (Windows 7 + Archlinux)

lenochodcz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
Re: EEE 1000H, nelogické změny jasu LCD
« Odpověď #1 kdy: 12 Listopadu 2009, 19:20:14 »
Přidávám svůj problémek s tím samým - jenže mně se při provozu na baterii začne přepínat jas v intervalu cca 5 x za vteřinuvždy o kousek nahoru a dolu. Takže na mně můj NTB mrká. Pokud snížím/zvýším jas, blikání přejde ale po cca 1 minutě se opět rozbliká. A takhle to dělá, dokud ho nepřipojím na adaptér...
Je to MSI GX600, tedy žádný nový kousek...

Díky za odpovědi

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.