Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zastupci programu [vyřešeno]  (Přečteno 2141 krát)

3x3cut0r

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 178
Zastupci programu [vyřešeno]
« kdy: 25 Října 2006, 11:14:04 »
Sorry, ze porad otravuju, ale nainstaloval jsem si par veci a poustim si je pres konsoli. Problem je, ze uz sem zapomnel, co sem to vlastne vsechno nainstaloval (ale to se da vyresit tak, ze si to nekam napisu, nez se mi podari si to zapamatovat)...Ale hlavne moje pritelkyne odmita zapinat programy pres konzoli, takze by me zajimalo, jak nejak hezky vytvorim zastupce (jo, udelal sem zastupce a napsal tam prikaz, ale vsechno ostatni neni vyplneny, nevadi to necemu?)

Jo, mimochodem...nainstaloval jsem si Swiftfox, zatim spokojenost, jen by me zajimalo, jestli muzu odinstalovat Firefox, nebo jestli ten Swiftfox vyuziva bookmarks a podobny veci ze slozky Firefoxu (zatim to tak vypada, protoze zadna slozka .swiftfox se mi v home/user nevytvorila)
« Poslední změna: 26 Října 2007, 16:35:07 od Anna Taliánová »

Kamil Páral

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1026
    • http://ripper.profitux.cz
Zastupci Programu
« Odpověď #1 kdy: 25 Října 2006, 11:30:15 »
zastupce vytvoris normalne na plose, staci vyplnit nazev a prikaz, pripadne ikonku. jinak ty aplikace jsou taky v menu Aplikace vlevo nahore.

swiftfox podle me je zbytecna komplikace, zrychleni na "normalnich" pocitacich neni poznat, aspon z me zkusenosti. myslim ze by to melo mit vlastni adresar, ale nevim. vyzkousis jednoduse tak, ze zkusis prejmenovat adresar .mozilla, a uvidis jestli swiftfox bude obsahovat porad vsechno nastaveni.
Ubuntu Wiki - spousta návodů a rad
Jabber - ICQ je mrtvý, nebuď ovce a pojď s dobou
Esmska - program pro posílání sms z Internetu

3x3cut0r

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 178
Zastupci Programu
« Odpověď #2 kdy: 25 Října 2006, 13:45:46 »
Aplikace vlevo nahore nemam :) ... mam KDE, takze vlevo dole :) ... a jinak uz sem to vyresil :) ... stacilo restartovat KDE a ikonky se mi tam objevily :) ... To sem netusil, protoze doted sem neco vzdycky nainstaloval a hned se to objevilo v nabidce...tak sorry za plneni fora zbytecnostma...

Kazdopadne aspon muzu neco napsat k tomu Swiftfoxu...Je trochu rychlejsi - urcite rychlejc nabiha, co se tyce vykreslovani stranek, tak mi to prijde stejny, nevyhazuje mi kazdopadne zadny chyby jako to dela Firefox a vubec zatim spokojenost...Kazdopadne ziskava info (bookmarks, extensions) z instalace Firefoxu. Takze pokud ste firefox nemeli, tak vytvori v home/user slozku .mozilla/firefox...

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
Zastupci Programu
« Odpověď #3 kdy: 25 Října 2006, 15:37:12 »
Až vyzkoušíš Firefox 2 v EE, tak na Swiftfox rychle zapomeneš ;). Po odinstalování Firefoxu nepřijdeš jen o bookmarky, ale i o pluginy (java, flash, mplayer, kaffeine atd.).
Jak ale čtu tvé problémy, otázkou je, čemu říkáš instalace. Standardně nainstalovaný Firefox z oficiálních repozitářů nehází v Kubuntu chyby a není nutné cokoliv kvůli němu odinstalovávat (už vůbec ne balík gtk2-engines-gtk-qt, asi spíš stačilo nastavit GTK styly a fonty). Závislosti automaticky řeší balíčkovací systém.

3x3cut0r

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 178
Zastupci Programu
« Odpověď #4 kdy: 25 Října 2006, 15:54:15 »
Nevim nevim, kdyz sem tu psal, co mi Firefox vyhazoval (resp. konsole ty chyby vyhazovala, FireFox fungoval relativne dobre), tak jste mi na to nerekli nic...Pak sem na internetu nekde nasel, ze to dela tenhle balicek, tak sem ho vyhodil a slo mi to...Ze to slo i jinak, to mi je ted jedno, ale myslim ze rychlost FireFoxu by to stejne nevyresilo. SwiftFox mi funguje dost dobre - je rychlejsi, pluginy, ktery instaluju pro FireFox (kterej nemam) mi fungujou i na SwiftFoxu a vzhledove vypada jako by byl zalozenej na FireFoxu 2 (zkousel sem RC)...Kazdopadne az FF2 vyjde, otestuju, vyzkousim...zmenam se nebranim :D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.