Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zústane mi Ubuntu?  (Přečteno 1448 krát)

cherry

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Zústane mi Ubuntu?
« kdy: 15 Listopadu 2009, 01:11:22 »
Zdravím, mám takový dotaz, nejdříve stručný úvod:
Na mém NB mám disk rozdělený na 2 části. První část vyhrazenou pro OS Windows, druhou pro Ubuntu. Ovšem Ubuntu jsem "instaloval" přímo z Windows, jinak to prostě nešlo (pokud šlo, to už je teď fuk). Všechno je OK, při startu je výběr OS jak má být.
Jelikož jsem systém instaloval z Windows, určil jsem i velikost složky na disku, do které se Ubuntu "schová". Takže když jsem ve Windows, vidím složku Ubuntu a zbytek disku je mi ve Windows k dispozici.
Teď ten dotaz:
Chci přejít na jinou verzi Windows (formátovat disk na kterém je stávající verze a nainstalovat novou), a mám strach, že se mi tím nějak Ubuntu znefunkční. Je tento strach oprávněný? Vycházím z toho, že jsem tam ty Ubuntu instaloval z Windows.

NoWin

  • Host
Re: Zústane mi Ubuntu?
« Odpověď #1 kdy: 15 Listopadu 2009, 04:54:54 »
Zdravím, mám takový dotaz, nejdříve stručný úvod:
Na mém NB mám disk rozdělený na 2 části. První část vyhrazenou pro OS Windows, druhou pro Ubuntu. Ovšem Ubuntu jsem "instaloval" přímo z Windows, jinak to prostě nešlo (pokud šlo, to už je teď fuk). Všechno je OK, při startu je výběr OS jak má být.
Jelikož jsem systém instaloval z Windows, určil jsem i velikost složky na disku, do které se Ubuntu "schová". Takže když jsem ve Windows, vidím složku Ubuntu a zbytek disku je mi ve Windows k dispozici.
Teď ten dotaz:
Chci přejít na jinou verzi Windows (formátovat disk na kterém je stávající verze a nainstalovat novou), a mám strach, že se mi tím nějak Ubuntu znefunkční. Je tento strach oprávněný? Vycházím z toho, že jsem tam ty Ubuntu instaloval z Windows.
Pokud jsi instaloval Ubuntu přes Wubi, tzn. na stejnej oddíl, nezbude Ti nic jinýho, než si data z Ubuntu zazálohovat (hlavně /home), jinak je formátováním ztratíš. Pak si jej nainstaluj běžným způsobem, tj. z nabootovanýho LiveCD.

ladarozan

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 837
Re: Zústane mi Ubuntu?
« Odpověď #2 kdy: 15 Listopadu 2009, 07:00:56 »
A pokud se nebude formátovat, tak je to v pohodě. Jen se nemusí položka objevit ve startovací nabídce. Ale to se dá opravit.
AMD A4-5300, Hauppauge HVR-4000, Ubuntu 12.04, Windows 8
-Tablet Protab26 a Toshiba AT10 Android 4.3.1
-Asus EEE1000H,WinXP

cherry

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: Zústane mi Ubuntu?
« Odpověď #3 kdy: 15 Listopadu 2009, 13:09:52 »
O to právě jde, že jsem ubuntu instaloval sice přímo z windows, ale hodil jsem je na jinej diskovej oddíl než samotné windows. To bych samozřejmě udělal ikdyby se mi povedlo to liveCD při startu PC nabootovat a úspěšně nainstalovat, ale to se mi nepovedlo tak jsem sáhl na instalaci přes windows, a teď je chci dát celé pryč a instalovat nové

Deafboy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
Re: Zústane mi Ubuntu?
« Odpověď #4 kdy: 15 Listopadu 2009, 20:40:38 »
Ak mas ubuntu na inom disku tak by ti tam malo ostat, ibaze bude treba upravit windowsovy zavadzac po reinstale win, pripadne tam nahodit GRUB
Ubuntu som prestal pouzivat vzhladom na jeho bugy kazdodenne, no sem-tam rad zabludim na toto forum a som este radsej ked viem pomoct

cherry

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: Zústane mi Ubuntu?
« Odpověď #5 kdy: 17 Listopadu 2009, 03:17:32 »
Určitě zústane? Nerad bych pak všechno dělal od začátku, s tím nastavováním ku obrazu mému jsem se sral rok a už si všechno nepamatuju

NoWin

  • Host
Re: Zústane mi Ubuntu?
« Odpověď #6 kdy: 17 Listopadu 2009, 03:38:23 »
Určitě zústane? Nerad bych pak všechno dělal od začátku, s tím nastavováním ku obrazu mému jsem se sral rok a už si všechno nepamatuju
Jak jsem psal- radši si zazálohuj složku ~/home (kde máš nastavení plochy, různých programů, obsah plochy...).

Mraky

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 386
Re: Zústane mi Ubuntu?
« Odpověď #7 kdy: 17 Listopadu 2009, 18:33:36 »
já když jsem měl wubi, tak sem rači moc neladil, páč sem to měl zkušebně,asi stejně jednou přejdeš na pevnou instalaci linuxu.-)))

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.