Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Mizí mi nastavení a nejde spouštění programů  (Přečteno 698 krát)

ptazz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Mizí mi nastavení a nejde spouštění programů
« kdy: 15 Listopadu 2009, 17:35:17 »
Zdravim,
upgradoval sem jako zběsilej a teď sem zjistil že když si dam ikony na panel a nastavím si to jak potřebuju tak
po restartování je tam jenom ikona firefoxu.
Když firefox spustim nastavim si záložky a nastavení a po restartu je stejný jako před nastavením.
Nainstaloval jsem si ThunderBird,nejde mi spustit,Pidgin to samý, poznámky Tomboy taky nejdou.
Taky je mi divný že využití disku mi ukazuje že mam volných pouze 29Mb a disk na Ubuntu mam 15Gb a jediný co sem instaloval tak jsou aktualizace a ten Thunderbird,nic jinýho.
Sem z toho nějak zoufalej,pracoval sem s tim tak před rokem teď sem z toho nějak vypadl,ale chci se tomu věnovat stále víc jenže mi to nějak nejede tak jak by mělo.
Nevím přesně co mam za distro myslim 9.04 nebo možná už i 9.10 ani vlastně nevim jak to zjistit,upgadoval sem to z 8.10 myslim.
Internet pokud nepůjde tak jak má tak mi doma neprojde Ubuntu jako takový,ženský se neradi učej a pokud nemůže na ty svoje přiblblý site tak je vzteklá jak pes.
Předem díky za rady,pokud by to bylo nesrozumitelný tak dejte vědět pokusim se odpovědět.

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Mizí mi nastavení a nejde spouštění programů
« Odpověď #1 kdy: 19 Listopadu 2009, 22:42:27 »
To je docela zásadní věc, vědět, co používáš za systém.  Je to v Systém>O Ubuntu.  A nebo by myslím mělo jít i uname -a.
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Mizí mi nastavení a nejde spouštění programů
« Odpověď #2 kdy: 20 Listopadu 2009, 09:43:10 »
Pokud nemáš v nastaveních programů nějaké zásadní věci, tak bych promazal skryté adresáře. viz. Místa - Domovský adresář - stisknout ctrl + h a smazat adresář  .config, .gcong, .gconfd, gnome2, gnome2_private, .local a .nautilus.
Tím budeš mít systém a většinu programů v základním nastavení. Mělo by to zabrat, pokud není problém hlouběji.

S tím místem, zřejmě budeš mít tunu balíčků ve /var/cache/apt/archives po těch upgradech.
Otevři si terminál (aplikace - příslušenství - terminál) a zadej příkaz
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get cleanzadáš heslo a pak zkontroluj o kolik se systém zeštíhlil.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.