Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Upozornění do systray v KDE - nefunkční vlastní ikona  (Přečteno 1892 krát)

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Upozornění do systray v KDE - nefunkční vlastní ikona
« kdy: 17 Listopadu 2009, 10:55:25 »
Zkouším Kubuntu 9.10. V Gnome jsem používal několik skriptů, ve kterých se nejdřív zobrazí ikonka v systray, a teprve po kliknutí na ni se spustí skript (podobně jako třeba u systémového upozornění na aktualizace). Vypadalo to nějak takto
Kód: [Vybrat]
zenity --notification --text='Nové zprávy z forum.ubuntu!'
# ... stáhni nové zprávy (až po kliknutí na ikonu)

V KDE by na tyto účely snad mělo sloužit ksystraycmd. Nemůžu ale do něj dostat vlastní ikonu, zobrazí se vždy výchozí ikonka s otazníkem. Zkoušel jsem to např. takto
Kód: [Vybrat]
ksystraycmd --ownicon --icon "/usr/share/app-install/icons/ballz.png" --startonshow echo jedem
echo jedem je tam jen na vyplnění, ksystraycmd nefunguje bez příkazu (narozdíl od zenity).

Zkoušel jsem:
- různě přeházet přepínače v příkazu
- různé ikony, cesty k nim, formáty ikon
- spustit v novém účtu, v interaktivním módu, ze skriptu
- hledat na google i codesearch, dokumentace i použití ve skriptech je ale slabé, příp. nefunguje v KDE4

Nemáte prosím nějaký nápad? Nebo jiný způsob jak docílit podobného výsledku, jako u zenity --notification? Díky.
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

qUAKER

  • Host
Re: Upozornění do systray v KDE - nefunkční vlastní ikona
« Odpověď #1 kdy: 17 Listopadu 2009, 11:10:23 »
Zkouším Kubuntu 9.10. V Gnome jsem používal několik skriptů, ve kterých se nejdřív zobrazí ikonka v systray, a teprve po kliknutí na ni se spustí skript (podobně jako třeba u systémového upozornění na aktualizace). Vypadalo to nějak takto
Kód: [Vybrat]
zenity --notification --text='Nové zprávy z forum.ubuntu!'
# ... stáhni nové zprávy (až po kliknutí na ikonu)

V KDE by na tyto účely snad mělo sloužit ksystraycmd. Nemůžu ale do něj dostat vlastní ikonu, zobrazí se vždy výchozí ikonka s otazníkem. Zkoušel jsem to např. takto
Kód: [Vybrat]
ksystraycmd --ownicon --icon "/usr/share/app-install/icons/ballz.png" --startonshow echo jedem
echo jedem je tam jen na vyplnění, ksystraycmd nefunguje bez příkazu (narozdíl od zenity).

Zkoušel jsem:
- různě přeházet přepínače v příkazu
- různé ikony, cesty k nim, formáty ikon
- spustit v novém účtu, v interaktivním módu, ze skriptu
- hledat na google i codesearch, dokumentace i použití ve skriptech je ale slabé, příp. nefunguje v KDE4

Nemáte prosím nějaký nápad? Nebo jiný způsob jak docílit podobného výsledku, jako u zenity --notification? Díky.

afaik ksystrayicon je pro použití s jiným oknem.. pro takový efekt u qt bych doporučil napsat si script v pythonu

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Upozornění do systray v KDE - nefunkční vlastní ikona
« Odpověď #2 kdy: 17 Listopadu 2009, 11:22:07 »
Shoot! Napsat si skript v pythonu? To asi nedám  >:( Ovládám jen trochu bash.
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.