Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Asus Eee901,novy SSD,skloubeni instalace OS s novym hardwarem  (Přečteno 1288 krát)

looki

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Asus Eee901,novy SSD,skloubeni instalace OS s novym hardwarem
« kdy: 17 Listopadu 2009, 18:55:51 »
Ahoj
Jelikoz jsem sice novackem na tomto foru,tak neco malo o linuxu uz vim.Potrebuju ale radu.
Mam zatim v notasu stary SSD a chci koupit novy:
Kód: [Vybrat]
http://www.softcom.cz/produkt/runcore-ssd-32gb-runcore-mini-pcie125/55-mb/-s-pro-asus-eee-pc/?flist=1Problem ale je,ze mam jeste verzi netbooku bez ZIF konektoru a nevim jetli tam nahodou jeste nebudou na zakladni desce dalsi kiksy,kvuli kterym by novy SSD nefungoval.Muzu ho tedy normalne koupit??
Pokud by potom SSD pasoval,tak chci udelat mensi zmeny.Chci aby prvni SSD (ten malinkaty 4Gb) fungoval jako swapovaci a ten 32 Gb pak fungoval jako systemovy (nechat jen jeden oddil,nebo ho rozdelit na C,D??).Jde to tak udelat??? V biosu jsem ale jaksi nenasel volbu,ktera by udelala z 4Gb disku swap?!Samozrejme ze stary osmi gigovy SSD poslouzi uz jen jako nahradni dil!
Co se OS tyka,tak budu mit origo WinXP a jako druhy Ubuntu 9.10 (verze pro netbooky-mam uz Live USB a je paradni!!).Windows si chci radeji nechat kvuli nekterym dulezitym programum.V instalaci OS problem zatim nevidim,potrebuju radu jen ohledne tech hardwarovych problemu!
Bylo by i fajn,pokud by nekdo poradil,jak nastavit bios kvuli tem zmenam na discich.
Bude tedy nekdo tak hodny a trpelivy a poradi mi Jak na to...??

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.