Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Doporučte Ubuntu-friendly skener  (Přečteno 1004 krát)

Lukee159

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 79
Doporučte Ubuntu-friendly skener
« kdy: 19 Listopadu 2009, 12:22:13 »
Dobrý den,
plánuji si koupit nový skener a sháním takový, který si bude dobře rozumět s Linuxem (Ubuntu). Do merku mi přišel EPSON Perfection V300, co jsem na internetu pročítal články, tak jej lze nainstalovat s pomocí softwaru ze stránek avasys.jp. Nikde jsem však nenašel, jak moc je instalace tohoto skeneru na Linuxu složitá, jestli jsou s ní problémy atd. Popřípadě budu rád, pokud doporučíte nějaký kvalitní skener (v relaci 2.000,- 3.000,- Kč s DPH) s nástavcem pro diapozitivy, který je v Linuxu dobře podporován.
Lenovo ThinkPad T400 / Ubuntu 12.04 LTS 64bit

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Doporučte Ubuntu-friendly skener
« Odpověď #1 kdy: 19 Listopadu 2009, 13:12:19 »

Lukee159

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 79
Re: Doporučte Ubuntu-friendly skener
« Odpověď #2 kdy: 19 Listopadu 2009, 14:26:01 »
EPSON Perfection V300 - hezký článek na Abclinuxu.cz
http://www.abclinuxu.cz/clanky/navody/skenovani-kinofilmu-pod-linuxem-epson-perfection-v300-photo

Jojo, už jsem to četl. Po tomhle článku jsem se rozhodl, že ho koupím.
Lenovo ThinkPad T400 / Ubuntu 12.04 LTS 64bit

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re: Doporučte Ubuntu-friendly skener
« Odpověď #3 kdy: 19 Listopadu 2009, 14:40:23 »
V300 sem kupoval mati k pc s xp. Funguje vyborne, ale po naskenovadi filmu je nastavec k nicemu(nove na filmy nefotime). Jinak ja sel do V30 k ubuntu. Je to hardwarove V300, ale bez nastavce a spokojenost maximalni. Musim upozornit, ze pokud budes chtit zjednodusit skenovani diapozitivu, je jednoznacne nejsnazsi cestou pouzit epsonovy sw a windows. V linuxu to nejde tak automatizovane. Na bezne dokumenty je to pak jedno i v linuxu, misto epsonacke utility mi ale vic vyhovuje xsane. Vuescan a ostatni sw jsem netestoval - nemel jsem duvod. Jinak k Tvemu dotazu na instalaci - spociva v stazeni a spusteni 2 deb balicku. Nasledne jen pripojis skener a vse slape jak ma. Jednodussi to snad nemuze byt.
Kubuntu 20.04

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.