Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu is running in low graphics mode  (Přečteno 2678 krát)

dutohlav

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Ubuntu is running in low graphics mode
« kdy: 19 Listopadu 2009, 22:10:39 »
Zdravím,
Nedávno jsem updatoval z Kubuntu 9.04 na 9.10 a po zdařilé instalaci se zjevil problém - vždy po naběhnutí, po obligátní NVIDIA obrazovce, ve chvíli kdy by se měl objevit kurozor myši a následně přihlašovací obrazovka systém přeskočí na textový režim (ten stejný jako ctr-alt-F1) a ještě po chvilce (asi tak abych napsal jméno profilu) naskočí hláška:

"Ubuntu is running in low graphics mode
Your screen, graphics card, and input device settings could not be detected correctly. You will need to configure them yourself.

Po odklepnutí OK je na výběr pár možností z nichž žádná nespraví problém a co je největší sranda po zvolení možnosti "Run ubuntu in low graphic mode for just this one session" (nebo obdobně) buď naskočí normálně 1280x800 (max. rozlišení) a všechno jede jakoby nic - dokonce i 3D akcelerace - CS, ET a Torchlight jsou mi svědky ;) s plnými právy, nebo zůstane v textovém režimu (méně časté), ale stačí zadat startx a jedeme naplno jako normálně (teda přesněji s méně právy - nemůžu vypnout ani restartovat a nainstalovat updaty mi to taky nedovolí - teda ne bez konsole) Co je největší sranda, že když v menu zmiňovaném výše nezvolím "run in low..." ale prostě zavřít a jít do textového režimu tak x plnohodnotně většinou taky naskočí sám nebo když zadám startx.

Tak s tímhle bych potřeboval pomoct.

Doplňující informace:
Notebook Fujitsu Siemens Amilo Pa1538
Grafika: GF 7400 GO - změna ovladačů byla první co jsem zkoušel, 173, 180, 185 ani 190 nevyřešily problém, ale jinak jeli podle všeho na 100% což je sranda páč před upgradem mi (na 9.04 a níž) mi fungovaly s HW podporou jen ty 173ky
RAM: 2GB
Pokud bude třeba něco doplnit doplním.

Jen pro jistotu (a případnou omluvu xD) funkci hledat a i google jsem použil, ale žádný nález se nevztahoval k mojemu problému - vždy šlo o evidentní problém s grafikou a ne o zpožděné najíždění xserveru či co.

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Ubuntu is running in low graphics mode
« Odpověď #1 kdy: 19 Listopadu 2009, 22:16:04 »
Já bych zkusil přejmenovat xorg.conf na například xorg.bak. Tím se jakoby smaže nastavení a X server zapne automatickou detekci - třeba to bude lepší, než teď. Když se to nepovede, tak to obnovte.

sudo mv /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.bak

obnova: sudo mv /etc/X11/xorg.bak /etc/X11/xorg.conf
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

jfoot

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 197
  • ..nemožné ihned, zázraky do tří dnů...
Re: Ubuntu is running in low graphics mode
« Odpověď #2 kdy: 19 Listopadu 2009, 22:31:37 »
Zdravím,

jen si dovolím doplnit Firzena :  jiný způsob na vygenerování default xorg.conf je :
Kód: [Vybrat]
sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg
Tady nejdete k tématu nějakou filipiku : http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=690760.
Vygenerovaný xorg.conf pak můžete libovolně upravovat až dokud dosáhnete (či nedosáhnete, také se někdy stává) kýženého cíle. Pro další inspiraci hledejte zde, na fóru, či na netu podle fráze "xorg.conf".
Po šesté atomové válce  povrch planety Rogoz nevypadal pěkně...

Dítě nevinné...Co ty můžeš vědět...o sadomasochistické derivaci oidipovského komplexu...(O.Neff, K. Saudek, Arnal & Dva dračí zuby)

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Ubuntu is running in low graphics mode
« Odpověď #3 kdy: 19 Listopadu 2009, 23:00:22 »
Zdravím,

jen si dovolím doplnit Firzena :  jiný způsob na vygenerování default xorg.conf je :
Kód: [Vybrat]
sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg
Tady nejdete k tématu nějakou filipiku : http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=690760.
Vygenerovaný xorg.conf pak můžete libovolně upravovat až dokud dosáhnete (či nedosáhnete, také se někdy stává) kýženého cíle. Pro další inspiraci hledejte zde, na fóru, či na netu podle fráze "xorg.conf".
Sakra a já si nikdy nemůžu vzpomenout, jak ten příkaz je!  ;D  Dík.
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

jfoot

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 197
  • ..nemožné ihned, zázraky do tří dnů...
Re: Ubuntu is running in low graphics mode
« Odpověď #4 kdy: 19 Listopadu 2009, 23:16:11 »
Zdravím Firzena,
Sakra a já si nikdy nemůžu vzpomenout, jak ten příkaz je!  ;D  Dík.

No nebojte, já jsem taky vzpomínal... Nějak to u mě posledních pár let funguje podle hesla "Mladý erotik, starý sklerotik.."  ;D
Mladý erotik jaksi, ehm, už dávno nejsem... :D

Abych jen tak nežvanil, for dutohlav : přidávám pár linků, jejichž obsah by se mohl hodit :
 https://wiki.ubuntu.com/X/Confi
 http://www.thinkwiki.org/wiki/Xorg_RandR_1.2
« Poslední změna: 19 Listopadu 2009, 23:27:58 od jfoot »
Po šesté atomové válce  povrch planety Rogoz nevypadal pěkně...

Dítě nevinné...Co ty můžeš vědět...o sadomasochistické derivaci oidipovského komplexu...(O.Neff, K. Saudek, Arnal & Dva dračí zuby)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.