Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Network Manager  (Přečteno 4119 krát)

Cecik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Network Manager
« kdy: 20 Listopadu 2009, 10:03:04 »
Mam takovej malej dotaz nainstaloval sem si Ubuntu 9.10 vse ok.nainstaloval sem nejakou blbinu na Wi-Fi (hned sem ji odinstaloval)a nejak mi nejede sít zkousel sem toto:

sudo apt-cdrom  add

sudo apt-get install network-manager-gnome

nekde sem se docetl ze by to melo nainstalovat network manager z LiveCD ale nejak to nefunguje....

mužete mi prosim nejak poradit?

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Network Manager
« Odpověď #1 kdy: 20 Listopadu 2009, 10:45:02 »
Pokud jsi odinstaloval networ manager tak,
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install network-managerzadat své heslo a potvrdit nebo v Systém - Správa - Správce balíků Synaptic a tam si network-manager najdi a nainstaluj.
Samozřejmě musíš být připojen k netu, jinak budeš muset stáhnout balíček network-manager.deb a network-manager-gnome.deb z netu.
« Poslední změna: 20 Listopadu 2009, 10:48:48 od luisah »

Cecik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Network Manager
« Odpověď #2 kdy: 20 Listopadu 2009, 10:48:58 »
no jo to bylo první co sem zkusil ale nejak to nefuguje....je mi jasný ze bez toho se nepripojim přez Wi-Fi ale kdyz sem to zkousel poprve tak mi to neslo ani prez kabel....a preinstalovat se mi to nechce....tak za hodku to jeste prubnu...dik

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: Network Manager
« Odpověď #3 kdy: 20 Listopadu 2009, 10:49:38 »
Pokud nejsi připojený k netu a chceš to nainstalovat z live cd, tak ho při zapnutém systému dej do cd romky a v systém - správa - správce aktualizací - (vlevo dole) nastavení - první záložka "zdroje ubuntu" a tam zaškrtni cd v menu. po obnovení by ti to mělo ten balík načíst z něho. Instalovat samozřejmě normálním způsobem (příkazem) jak psal luisah...

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Network Manager
« Odpověď #4 kdy: 20 Listopadu 2009, 10:52:12 »
nejak to nefuguje....
Pod tím si toho moc nepředstavím, ale pokud to nešlo už ani přes kabel, tak předpokládám, po těch tvých hrádkách jsi zřejmě už restartoval, že? Takže pak viz. stáhnout balíčky z netu a poklepáním nainstalovat.

Honzin: A vidíš na CD jsem zapoměl, to bude ještě jednodušší  ;)

Cecik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Network Manager
« Odpověď #5 kdy: 20 Listopadu 2009, 13:28:10 »
tak  nevim jestli sem az takova lama ale ten popis na opravu z CD mi nejak nejde.....
a postahnutí tech balíčků mi to piše ve stavu Error:závislost nemůže být splněna...

libcha

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 122
Re: Network Manager
« Odpověď #6 kdy: 23 Listopadu 2009, 21:36:08 »
JAKÁ závislost ??

Freshlemon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 117
Re: Network Manager
« Odpověď #7 kdy: 08 Dubna 2010, 18:19:48 »
JAKÁ závislost ??

mám stejný problém. stáhl jsem (přes windows) z netu dva balíky, jeden píše "Error: závislost nemůže být splněna: libudev0 (>=147)" druhý píše "Error: závislost nemůže být splněna: libnm-util0"
prosím o radu :)
Znalosti ⇛ Linux: Nováček ┃ Programování: Nováček ┃ Angličtina: Pokročilý
Systém: Ubuntu 12.04 32-bit (cs_CZ.UTF-8)
Specifikace⇛ Intel Pentium Dual T3400 2.16GHz │ RAM 2048 MiB │ LENOVO 42335TG - LENOVO KIWDX Grafické karty: nVidia G98 [GeForce 9300M GS] [10DE:6E9] Sítě: Wireless: Intel PRO/Wireless 5100 AGN [Shiloh] Network Connection [8086:4237], Ethernet: Broadcom NetLi

romor

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 117
Re: Network Manager
« Odpověď #8 kdy: 08 Dubna 2010, 21:33:50 »
Aké balíčky?
Ubuntu 12.04 64 bit & Linux Mint 13 & Linux Deepin

Freshlemon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 117
Re: Network Manager
« Odpověď #9 kdy: 08 Dubna 2010, 22:45:42 »
jo promiň - instalační balíčky network manager. z archivů. potřeboval jsem se připojit ve škole na eduroam; tady na foru jsem viděl návod na WICD, podle kterého to mělo fungovat. WICD mi odinstalovalo Network manager, ale nefungovalo - vždy to napsalo chybu "nelze získat ip adresu" (zkoušel jsem na 3 veřejných sítích, které mi vždy fungovaly). Chtěl jsem nainstalovat zpět network manager, ale protože jsem se nemohl připojit - nejde to. Zkoušel jsem to podle návodů nainstalovat z Live CD, taky nešlo, pořád to chtělo stahovat z netu. Proto jsem z archívů (přes windows) stáhl nejdříve jeden, potom druhý balíček NM - oba nefungují právě kvůli zmíněným chybám.
Znalosti ⇛ Linux: Nováček ┃ Programování: Nováček ┃ Angličtina: Pokročilý
Systém: Ubuntu 12.04 32-bit (cs_CZ.UTF-8)
Specifikace⇛ Intel Pentium Dual T3400 2.16GHz │ RAM 2048 MiB │ LENOVO 42335TG - LENOVO KIWDX Grafické karty: nVidia G98 [GeForce 9300M GS] [10DE:6E9] Sítě: Wireless: Intel PRO/Wireless 5100 AGN [Shiloh] Network Connection [8086:4237], Ethernet: Broadcom NetLi

jmp

  • Host
Re: Network Manager
« Odpověď #10 kdy: 09 Dubna 2010, 07:45:50 »
Freshlemon:
to, ze "nelze získat ip adresu" neznamena, ze wicd nefunguje - naopak uz je to ve fazi, ze uz je stroj pripojen a o IP adresu pozadal, ale z nejakeho duvodu ji od serveru nedostal (to se muze snadno stat, pokud v DHCP rozsahu dojdou volne IP adresy...)

Freshlemon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 117
Re: Network Manager
« Odpověď #11 kdy: 09 Dubna 2010, 10:02:03 »
To jmp:
ok, děkuji za info. bohužel s ubuntu jsem čerstvý začátečník, takže nevím, co s tím mám dělat :)


Každopádně už jsem se na to už naštval a napadl mě (sice trapný, ale fungující) způsob, jak si nainstalovat zpět network manager v situaci, kdy se z ubuntu nemůžete připojit k internetu a kdy stáhnuté instalační balíky z internetu nefungují.
V kostce:
1. Spustil jsem ubuntu z Live CD
2. ve správci balíků Synaptic jsem si označil balíčky "network manager" a "network manager - gnome" a z nabídky vybral "přeinstalovat".
Potom jsem klikl na Použít a zaškrtl "Pouze stáhnout soubory balíků", akci potvrdíte.
3. Stáhnuté balíky jsem našel na Systém souborů/var/cache/apt a zkopíroval si je na flasku
4. Restart, spustil jsem ubuntu běžným způsobem a balíky z flashky nainstaloval.
5. Znovu restart a network manager funguje jak má.

Sice nemám zprovozněné wicd, ale alespoň jsem konečně připojený. Zkusím se ještě porozhlédnout po návodech, jak zprovoznit eduroam přes network manager; pár už jsem jich vyzkoušel včera, ale neúspěšně.
Znalosti ⇛ Linux: Nováček ┃ Programování: Nováček ┃ Angličtina: Pokročilý
Systém: Ubuntu 12.04 32-bit (cs_CZ.UTF-8)
Specifikace⇛ Intel Pentium Dual T3400 2.16GHz │ RAM 2048 MiB │ LENOVO 42335TG - LENOVO KIWDX Grafické karty: nVidia G98 [GeForce 9300M GS] [10DE:6E9] Sítě: Wireless: Intel PRO/Wireless 5100 AGN [Shiloh] Network Connection [8086:4237], Ethernet: Broadcom NetLi

jmp

  • Host
Re: Network Manager
« Odpověď #12 kdy: 09 Dubna 2010, 10:31:01 »
jeste jsem zapomel - synaptic by mel umoznit "vygenerovat skript pro stazeni baliku" (v menu -> vyber)
nicmene jsem to jeste nikdy nepotrboval, tak nevim, jak to pripadne zafunguje...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.