Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zartiky v praci  (Přečteno 2972 krát)

wam]Spider007

  • Host
Zartiky v praci
« kdy: 20 Listopadu 2009, 20:22:41 »
Tato tema bude asi skor pre tych pracujucich. Zaujimalo by ma ci si s kolegami v praci robite nejake zartiky tykajuce sa PC.

u nas zvykneme lepit nalepky na spodok mysi, ci znizovat kontrast a jas monitoru na 0 alebo klasika odfotena obrazovka nastavena ako pozadie :D.
uz nam vsak dochadzaju napady, ale aspon je sranda sledovat ako ludia reaguju. Podaktori chodia uz ku kompu s tym, ze co im tentokrat zas nepojde. :D

Ocakavam teda nejake historky etc. :) a ak budu zaujimave nemusia ani uplne suvisiet s PC.

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Zartiky v praci
« Odpověď #1 kdy: 20 Listopadu 2009, 22:06:32 »
For a computer programming class, I sat directly across from someone, and our computers were facing away from each other. A few minutes into the class, she got up to leave the room. I reached between our computers and switched the inputs for the keyboards. She came back and started typing and immediately got a distressed look on her face. She called the teacher over and explained that no matter what she typed, nothing would happen. The teacher tried everything. By this time I was hiding behind my monitor and quaking red-faced. I started to type, "Leave me alone!"

They both jumped back, silenced. "What the..." the teacher said. I typed, "I said leave me alone!" The kid got real upset. "I didn't do anything to it, I swear!" It was all I could do to keep from laughing out loud. The conversation between them and HAL 2000 went on for an amazing five minutes.

    * Me: "Don't touch me!"
    * Her: "I'm sorry, I didn't mean to hit your keys that hard."
    * Me: "Who do you think you are anyway?!"

Etc. Finally, I couldn't contain myself any longer and fell out of my chair laughing. After they had realized what I had done, they both turned beet red. Funny, I never got more than a C- in that class.

Snáď ťa to inšpiruje.

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Zartiky v praci
« Odpověď #2 kdy: 20 Listopadu 2009, 22:38:37 »
menganito: ... Muhehehe... škoda že naše třída(pracoviště,třída,it's same) vypadá takhle :(
|PC              PC|
|PC              PC|
|PC              PC|
|PC              PC|       
|PC              PC|
|PC      PC     PC|
|PC_________PC|
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

Pavel Půlpán

Re: Zartiky v praci
« Odpověď #3 kdy: 20 Listopadu 2009, 22:47:58 »
Kolegovi jsem vyhodil myš z vokna... dostal jsem za to litr pokutu za chování. Pravda, nikdo ho moc nemusíme! 8)

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Zartiky v praci
« Odpověď #4 kdy: 20 Listopadu 2009, 22:51:10 »
Heh, já jsem párkrát nechal vypnout několik počítačů ve školní knihovně pomocí shutdown -s -t 600 .. :D  A jednou jsem tenhle odpočet i věrohodně kompletně předělal pomocí Ultimate Process Manager na odpočet do výbuchu a pak jsem nafilmoval, že se to stalo samo od sebe a o hodině ivt jsem trošku polekal učitelku.

No, taky jsem jednou na jednom počítači smazal winlogon.exe, takže se potom řetezovitě restartoval a zapínal.. To ale asi nebylo moc vtipné. ;D
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Zartiky v praci
« Odpověď #5 kdy: 20 Listopadu 2009, 23:03:35 »
Firzen: ZING! Počítače ve společenské místnosti nefungují,tak jsem přítáhl puppylinux,nabootoval,zazvonilo,odběhl,zkusil jsem to na pc na chodbě,fungoval,takže
Kód: [Vybrat]
sleep 2700 //delka vyucovaci hodiny v sekundach;while [1=1];do eject -T; done;D
Zrovna tam stala libajici se dvojice u pocitace...Lehce vydeseni :)
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

pivik

  • Host
Re: Zartiky v praci
« Odpověď #6 kdy: 20 Listopadu 2009, 23:06:34 »
Některý mý kolegy dokáže na desítky minut zaměstnat i povytažený síťový kabel. Sejdou se tak 2-3 a odborně řeší proč se nemůžou dostat na síťový disk a vytahujou esa z rukávu, aby se vědělo, že tomu rozumí. Ale to u normálních lidí neni už asi 10 let vtipný... ;D

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Zartiky v praci
« Odpověď #7 kdy: 20 Listopadu 2009, 23:17:41 »
Firzen: ZING! Počítače ve společenské místnosti nefungují,tak jsem přítáhl puppylinux,nabootoval,zazvonilo,odběhl,zkusil jsem to na pc na chodbě,fungoval,takže
Kód: [Vybrat]
sleep 2700 //delka vyucovaci hodiny v sekundach;while [1=1];do eject -T; done;D
Zrovna tam stala libajici se dvojice u pocitace...Lehce vydeseni :)
Já chci taky společenskou místnost! :D
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Zartiky v praci
« Odpověď #8 kdy: 21 Listopadu 2009, 10:10:31 »
Ešte jedna vec: USB myši. Neexistuje jediný dôvod, prečo by počítač nebral input z 2 myší zároveň. Viec snáď netreba hovoriť.

fermata

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
  • skill: write in C
Re: Zartiky v praci
« Odpověď #9 kdy: 21 Listopadu 2009, 11:05:52 »
to s mysami mi pripomenulo: raz, ked sme so spoluziakmi nudili, tak sme vymysleli hru, ktora spocivala v tom, ze sa ku kamaratovmu notebooku pripojili 4 mysi, kazdy z nas dostal jednu mys a ikonku, na ktoru mal kliknut... vyhral ten, kto to prvy dokazal  :)
"A weak coder becomes a strong coder by reading code and writing code - every day, for fun."

Fujitsu Siemens V5505, Intel Core 2 Duo, 1 GB RAM, Intel X3100, Debian Sid/Squeeze LXDE + Ubuntu Intrepid Ibex

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Zartiky v praci
« Odpověď #10 kdy: 21 Listopadu 2009, 14:58:26 »
Ono k zábavě stačí nenápadný VNC deamon na učitelkém PC s výstupem na projektor :D

Povytáhnutí sítových kablů je klasika, případně poslouží I/O přepínač na zadní straně bedny :)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Zartiky v praci
« Odpověď #11 kdy: 21 Listopadu 2009, 15:24:41 »
menganito: Opraveno v nejnovejsim xorgu,ten *smejd umi vic kurzoru ;D
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

Habo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 94
Re: Zartiky v praci
« Odpověď #12 kdy: 23 Listopadu 2009, 21:52:42 »
Ja som raz napisal v pascali primityvny program - napisal Vymazavam disk C a zaplnal modry pasik - bola to haluz az na to ze to skoro skoncilo 2kou zo spravania :D

jfoot

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 197
  • ..nemožné ihned, zázraky do tří dnů...
Re: Zartiky v praci
« Odpověď #13 kdy: 27 Listopadu 2009, 00:46:57 »
Zdravím,

na úvod : všechny tyto příběhy se staly a figurují v nich reálné postavy, se kterými jsem měl tu čest také
spolupracovat...

Vtípek první pochází z doby, kdy jediné výkonnější počítače dlely ve výzkumných ústavech, či velkých "podnicích". V této době osvícené převážně alfanumerickými terminály dostal jistý Aleš Š., již delší dobu frustrovaný nemožností vystřelit svůj intelektuální potenciál uspokojivým způsobem, poměrně jednoduchý, leč o to  účinný nápad : podsunul vylosovanému nešťastníku sedícímu za konzolou prográmek, který náhodně odfiltrovával (lépe likvidoval) některé z příkazů, zadaných z klávesnice.... Jaké bylo vzájemné porozumění oné vylosované osoby s počítačem,
je lehké si domyslit...

Vtípek druhý pochází taktéž z historie výpočetní techniky, ale již nedávné (odhaduji takové mladší IT třetihory).
Z doby, kdy se na monitory špendlily filtry. V té době jsme pracovali na černobílých terminálech, které po delší nečinnosti spustily na monitoru fakt dobrý screen saver : obrazovka kompletně zčernala, takže nikdy nebyla jistota jestli máte vypnutý stroj anebo je spuštěný jen screen saver. Náš kolega Roman
si těsně před odchodem domů na svém terminálu "rozjel" několik on-line úloh. Všem osobám, snad i včetně  uklizeček a vrátného v dostřelu několika km, se dostalo důsledného doporučení: "Pokud je Vám život milý, vyhněte se mému X termu
obloukem! Mám tam rozjeto pár jobs , které nesmí být v žádném případě  přerušeny."
Poučení se dostalo i Igoru F., (fatální chyba !), který nelenil a vsunul za filtr jeho terminálu čtvrtku černého kartonového papíru. Ráno Roman dorazil a vida, zčernalou obrazovku monitoru , udeřil lehce
do klávesy Enter pro probuzení terminálu. Terminál, žádná odezva, následovalo proto pár daších ůderů
do klávesy Enter. Poté již několik zuřivých a následně Roman, za mohutného klení, stisknul a uvolnil tlačítko
Power On-Off na svojí mašině....

Do třetice všeho dobrého : Poslední příhoda je sice off topic (vtípky kolegům), ale pochází z IT prostředí..
Kolega Tomáš L. byl na školení Linuxu, kde vystupovali Linuxoví guruové, kteří uváděli své příspěvky větami typu :
"Já jsem ten co dělá do kernelu...", nebo "Já jsem ten co dělá do ovladačů..". Poté prý na pódium vystoupila dívčina, která na úvod prohlásila "Já jsem ta co dělá do těch hochů, co dělají do toho kernelu a těch ovladačů..."   :D
Po šesté atomové válce  povrch planety Rogoz nevypadal pěkně...

Dítě nevinné...Co ty můžeš vědět...o sadomasochistické derivaci oidipovského komplexu...(O.Neff, K. Saudek, Arnal & Dva dračí zuby)

wam]Spider007

  • Host
Re: Zartiky v praci
« Odpověď #14 kdy: 27 Listopadu 2009, 11:33:26 »
rofl :D ta 2. je best ^^

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.