Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Thinkpad R31, xubuntu 9.04, v X blika a je posunuty obraz  (Přečteno 1245 krát)

KtK

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Thinkpad R31, xubuntu 9.04, v X blika a je posunuty obraz
« kdy: 22 Listopadu 2009, 12:46:51 »
Chtel jsem zprovoznit stary notebook, je to thinkpad r31. (celeron, 1.2Ghz, 384MB RAM, i810 grafika).
xubnutu mi prislo jako dobra volba - just works, nenaroncy system.
Zrusil jsem win2000 a debian, ktere tam byly predtim, a nahodil jsem nejnovejsi xubuntu. Uz pri instalaci se dela podivna vec - jakoby v pameti grafiky byly pixely posunuty o nejakych 80px, takze kazdy pixel je o 80 px vic vpravo, ty ktere by vpravo vytekly z obrazu se objevuji na leve strane, jen uz pokracuji na dalsim radku. (takhle to vypada) Navic cely display blika s frekvenci odhaduju 10Hz - neda se do toho koukat. Stane se to, jakmile nabehnout Xka, splashscreen pri bootu (je tam mysicka) je v pohode, jakmile se objevi takovy ten shluk poletujicich castic, uz to dela vyse uvedene. Co je zajimave, posunuty neni kurzor - asi zalezitost HW podpory kurzoru. Takze muzu kliknout na tlacitko, ale kurzor na nem neni :)
Kdyz hned po zapnuti notebook hibernuju a hned zas probudim, vsechno se spravi. Kdyz ho hibernuju, necham ho pres noc, a rano ho probudim, zas to blika.

Pro info, tady je dmesg. Oproti bezne konfiguraci je v pocitaci v pcmicia portu wifi  karta, ale zkousel jsem bootovat i bez ni, a problem zustava.

Netusite nekdo, co by to mohlo byt a jak to spravit?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.