Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: pomozte mi prosim  (Přečteno 2947 krát)

smejQoo5

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
pomozte mi prosim
« kdy: 22 Listopadu 2009, 13:02:54 »
prosim pomozte mi mam taky problem mam stolny pc a linux niekolko rokov... len teraz nedavno sme si z ocom rozdelili ze on ma svoj harddisk a ja svoj ale nide len jeden suflik taze ked chce ist on musi dat moj het a zapojit svoj to je v pohode lenze ja akonahle na chvilku odidem od pc napr do kuchyne on si sadne za pc a je na mojom hdd  a nvm co tam robi potom ma tam nechce pustit a nvmc i daco stahuje ale potom mi nejde linux mrzne mi alebo nejde pripojit ku netu  a potom musi stale ten moj hdd preinstalovavat linux a ja to chcem aztrhnut... chcem si dat heslo tak ze kebyze chce nieco stahovat tak mu vybehne okienko a bude pytat heslo inac ho k tomu nepusti ku stahovaniu prerabaniu nieco na mojom pc davaniu novych veci abo nejakemu nastavovaniu ku tomu vsetkemu aby ho pytalo heslo pre mna zamna aj ku tomu aby mohol zmenit tapetu na ploche prosim poraddte ako mam nastavit aby ho pytalo heslo .. aby konecne uss nechodil na moj hdd lebo mna to uss nebavi aby stale ho musel preissntalovata  sasdol si za pc ked ja potrebujem si robit pracu do skoly... ked bude ho stale pytat heslo ktore on nebude vediet mi da spon pokoj prosim poraddte kde ho mam to ehslo nastavit ze co vsaetko chcem aby bolo zablokovane prosim odpovede mi posielajte na moj email smejQoo5@azet.sk dakujeeem....

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: pomozte mi prosim
« Odpověď #1 kdy: 22 Listopadu 2009, 13:56:24 »
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,5279.0.html
Citace
6. Nazývejte témata výstižně, ulehčíte tím vyhledávání a dotazu s dobrým názvem si všimne více lidí. Striktně se vyhněte názvům typu: "Pls help, začátečník, lama, poraďte prosím, dotaz ..." Předmět nepište velkými písmeny a nepoužívejte vykřičníky ani jiné znaky (smajlíky, hvězdičky atd.), otazník stačí jeden.

... ???...
Nejsem si jisty, jestli jsem pochopil otazku, takze odpovim obecne: Predtim, nez odejdes od pocitace, tak dej "zamknout obrazovku" a neudela bez hesla nic.
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

smejQoo5

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: pomozte mi prosim
« Odpověď #2 kdy: 22 Listopadu 2009, 14:01:39 »
no otazka je ze ako si mam nastavit heslo  takze ked bude chciet  daco stahovat menit a celkovo nieco orbit na mojom hdd tak ho bude pytat heslo ktore si sama zadam aby on to ehslo nevedel???

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: pomozte mi prosim
« Odpověď #3 kdy: 22 Listopadu 2009, 14:05:17 »
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,5279.0.html
Citace
6. Nazývejte témata výstižně, ulehčíte tím vyhledávání a dotazu s dobrým názvem si všimne více lidí. Striktně se vyhněte názvům typu: "Pls help, začátečník, lama, poraďte prosím, dotaz ..." Předmět nepište velkými písmeny a nepoužívejte vykřičníky ani jiné znaky (smajlíky, hvězdičky atd.), otazník stačí jeden.

... ???...
Nejsem si jisty, jestli jsem pochopil otazku, takze odpovim obecne: Predtim, nez odejdes od pocitace, tak dej "zamknout obrazovku" a neudela bez hesla nic.
Jedine moze za behu vytiahnut HDD, co tiez nieje bohvieco. Ak mate dva HDD nebolo by lepsie jeden vmontovat alebo dokupit dalsi ramik.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

smejQoo5

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: pomozte mi prosim
« Odpověď #4 kdy: 22 Listopadu 2009, 14:43:27 »
tak jeden je v sufliku .. druhy nvm kde maa este mame externy ael tma ide o to ze si chcem dat heslo ze kebyze chce nieco niekto stahovat na mojom hdd alebo upravovat tka ez by ho pytalo heslo..

wam]Spider007

  • Host
Re: pomozte mi prosim
« Odpověď #5 kdy: 22 Listopadu 2009, 15:24:46 »
takze este raz:

popis presne ako mate tie disky zriesene a ako s nimi fungujete. Kazdy ma svoj ucet, alebo ako? Z tvojho prveho prispevku sa toho zistit vela neda, kedze je v nom strasne vela preklepov a chybaju ciarky ci bodky.

jednu radu si tu uz dostal: predtym ako odides od PC tak ho zamknes (skratka CTRL+ALT+L). Na odomknutie bude potrebne heslo, takze ak ho vies len ty, tak tvoj otec nebude moct nic robit.

smejQoo5

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: pomozte mi prosim
« Odpověď #6 kdy: 22 Listopadu 2009, 15:56:12 »
praveze to heslo vie oco a ja chcem vediet ako si mam nastavit heslo svoje ale nie tak aby som zamkla plochu pred odchodom od pc ale ja len chcem zablokovat aby nemohol nic stiahnut ako ze ked odidem od pc a zapne nejaky link a z neho bude chciet stiahnut tak aby ho pytalo heslo a aby ho pytalo heslo aj pri akejkolvek zmene na mojom hdd.... napr bude chciet nainstalovat nejake aktualizacie to je jedno ake ale bude ho pytat heslo ... dufam ze chapes.... a sorry za preklepy mala som vela prace a tamto bolo pisane narychlo.... noa hdd no mame jeden externy..  ten neriesim moj hdd je v pc no v sufliku.. :-D a jeho hdd nv teraz ci ho ma v tom druhom sufliku v pc ale nezapojeny bo nam robi sarapatky ak su oba zapojene nvm v com je chyba.. alebo ma ten hdd dakde polozeny to neviem do jeho hdd sa nestaram ale moj je v pc stale zapojeny len ked chce a ja nejsom doma a nie je lenivy ta vybere moj zo suflika a da tam svoj.. no dufam ze chapes... ;-)

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: pomozte mi prosim
« Odpověď #7 kdy: 22 Listopadu 2009, 16:39:05 »
... sorry, tohle vzdávám. :'(
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

wam]Spider007

  • Host
Re: pomozte mi prosim
« Odpověď #8 kdy: 22 Listopadu 2009, 16:55:13 »
cize na kazdom z tych suplikovych diskoch je nainstalovany zvlast system? Lebo inak si neviem predstavit ako funguje ked tvoj disk vytiahne a da tam svoj.
nie je lepsie ked vytvoris dva ucty a kazdy sa bude prihlasovat pod svojim? potom bude mat kazdy svoje heslo a kazdemu uctu mozes upravit prava na nejake casti disku, tak aby sa povedze nedostal do tvojej home zlozky.

Miloslav Škrha

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 169
  • Hus na pravdu brus!
    • Sedačky rychle
Re: pomozte mi prosim
« Odpověď #9 kdy: 22 Listopadu 2009, 16:58:55 »
Tak teď nevím, jestli je to opravdu dotaz, nebo nás jen zkouší BBM  ;D

Jinak pokud je to opravdu myšleno vážně tak doporučuju udělat 2 účty a u tatíkova omezit práva. Když odejdeš od PC zamkni obrazovku a on ať se hlásí na svůj účet.
System-Správa-Uživatelé a skupiny (tady založíš účet a nastavíš oprávnění).

smejQoo5

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: pomozte mi prosim
« Odpověď #10 kdy: 22 Listopadu 2009, 17:23:17 »
no na kazdom sufliku je osobitne nainstalovany linux... ano tiez nechapem preco sa to tak neurobilo ale to nejak neriesim.. to si on vymyslel ta nech ma mne je jedno ja len chcem zistit ako sa da nastavit ze ked budem mat zapnuty moj linux aby ma pytalo heslo za kazdym co bude chciet nieco stahovat z netu nieco prerabat  menit a tak ze aby v tedy ho pytalo heslo ktore si ja zadam. a ked zada to heslo co ovsem ho on nebude vedeit tak ass v tedy mu dovoli cokolvek menit chape to tu niekto??

smejQoo5

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: pomozte mi prosim
« Odpověď #11 kdy: 22 Listopadu 2009, 17:28:48 »
prosim dalsie veci mi napiste na email smejQoo5@azet.sk dakujeeem vlemi peknee..:)

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: pomozte mi prosim
« Odpověď #12 kdy: 22 Listopadu 2009, 18:07:23 »
no na kazdom sufliku je osobitne nainstalovany linux... ano tiez nechapem preco sa to tak neurobilo ale to nejak neriesim.. to si on vymyslel ta nech ma mne je jedno ja len chcem zistit ako sa da nastavit ze ked budem mat zapnuty moj linux aby ma pytalo heslo za kazdym co bude chciet nieco stahovat z netu nieco prerabat  menit a tak ze aby v tedy ho pytalo heslo ktore si ja zadam. a ked zada to heslo co ovsem ho on nebude vedeit tak ass v tedy mu dovoli cokolvek menit chape to tu niekto??

A chápeš ty, co ti tu píší? Ty tvoje odstavce bez jediný čárky a tečky jsou naprosto nečitelné... Za další, než něco napíšeš, tak si zkus přečíst Pravidla diskuzního fóra - http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,12735.0.html a Jak se správně ptát -http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,5279.0.html

Nezlob se na mě, ale tobě by se chtělo číst odstavec textu, který nemá hlavu a patu a ve kterém nejsou čárky a tečky?
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

wam]Spider007

  • Host
Re: pomozte mi prosim
« Odpověď #13 kdy: 22 Listopadu 2009, 18:21:16 »
prosim dalsie veci mi napiste na email smejQoo5@azet.sk dakujeeem vlemi peknee..:)

azet...takze uz vieme odkial su tie komunikacne navyky.
a inak toto je forum a nie platena podpora, takze pochybujem, ze na tvoj mail pride co i len jedna odpoved.

ad dotaz) to co pozadujes je nerealne a aj keby bolo, tak je to zly postup. Najlepsie bude vytvorenie viacerych uctov alebo sa dohodnut s otcom, aby pred pracou vkladal svoj disk.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: pomozte mi prosim
« Odpověď #14 kdy: 22 Listopadu 2009, 18:38:51 »
V tvojom pripade bude asi najlepsie system-sprava-pouzivatelia a skupiny-dole odomkni moznost upravy(click to make change)-oznac tvoj ucet-vlastnosti-heslo zmenit heslo a viac ho otcovi neprezrad. Po tomto sa do tvojho uctu nedostane. Staci aby si sa po odchode od pc odhlasil alebo ako ti radili uzamkol obrazovku. Klik na ikonu pre vypinanie a zvol odhlasit alebo uzamknut obrazovku.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

smejQoo5

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: pomozte mi prosim
« Odpověď #15 kdy: 23 Listopadu 2009, 07:31:55 »
ehm no aby vam bolo jasne ja potrebujem poradit a nedostat zdrbaka za to akym stylom pisem a to, ze tu nie su ciarky tak to vas nemusi trapit... co sme na diskusii o slovencine ja potrebujem pomoct ako nastavit heslo to tu nie je nik schopny mi poradit??? radi drbete do ludi ved ja chcem iba jednu radu  a nie sa ucit slovinu... a pre informaciu bodky tu maam... najde sa tu aspon jeden clovek ktorymi bude ochotny poradit v tom co potrebujem?

dakujem za pomoc akurat som sa dozvedela ze azet nie je dobry ako keby som to uz davno nevedela a moje naviky na pisanie to je len zlahcene a skratene aby som to tu neobkecavalla.... dobre ako pozri ja tu hladam radu.. a nie domna drbal ale dakujem naozaj to je pomoc fakt.. :(

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: pomozte mi prosim
« Odpověď #16 kdy: 23 Listopadu 2009, 08:05:06 »
Odpoved si dostal hned v prvom prispevku od Krysař. Krysařobec si na nu nereagoval/a.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: pomozte mi prosim
« Odpověď #17 kdy: 23 Listopadu 2009, 08:11:33 »
Pořiďte si nějaký proximity PC lock, většina funguje tak pokud odejtete s přívěskem od počítače dále než 2m tak se počítač sám zamkne.
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: pomozte mi prosim
« Odpověď #18 kdy: 23 Listopadu 2009, 17:54:53 »
ehm no aby vam bolo jasne ja potrebujem poradit a nedostat zdrbaka za to akym stylom pisem a to, ze tu nie su ciarky tak to vas nemusi trapit... co sme na diskusii o slovencine ja potrebujem pomoct ako nastavit heslo to tu nie je nik schopny mi poradit??? radi drbete do ludi ved ja chcem iba jednu radu  a nie sa ucit slovinu... a pre informaciu bodky tu maam... najde sa tu aspon jeden clovek ktorymi bude ochotny poradit v tom co potrebujem?

dakujem za pomoc akurat som sa dozvedela ze azet nie je dobry ako keby som to uz davno nevedela a moje naviky na pisanie to je len zlahcene a skratene aby som to tu neobkecavalla.... dobre ako pozri ja tu hladam radu.. a nie domna drbal ale dakujem naozaj to je pomoc fakt.. :(

Pokud chceš pomoci, tak se budeš muset trochu přizpůsobit. Pokud chceš psát s prominutím jako prase a očekáváš, že to po tobě dobrovolníci budou luštit, tak jsi na omylu... I když se tu najdout tací, kteří se ti i přes tohle snaží pomoct... Podívej se na ty odkazy, které jsem ti napsal a přizpůsob se podle nich... Na fóru jsou určitá PRAVIDLA a ty je nutné dodržovat! Kdyby tu totiž každý psal jako ty, tak by se v tom nevyznal ani Eistein. A nestěžuj si, že ti nikdo neradí, když ti tu napsalo řešení několik lidí. Zkus si přečíst jejich příspěvky a snad pochopíš.
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

Ravensun

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
  • LL - jako Linux lama :o)
    • Linux a MSI M655 notebook
Re: pomozte mi prosim
« Odpověď #19 kdy: 24 Listopadu 2009, 10:43:11 »
Jak už napsali ostatní výše, je řešení nejefektivnější (příklad):
1) Vytvořit účet "Táta". Tatík bude moci přistupovat jen ke svému účtu - Táta
2) Vytvořit účet "Káťa". Ty budeš moci přistupovat jen ke svému účtu   - Káťa

Pokud odejdeš od pc, uzamkni obrazovku viz obrázek v příspěvku hore nebo svůj účet "Káťa" odhlaš, táta se bude moci přihlásit jen ke svému účtu "Táta". A nebude moci přistupovat do tvého "home" (domovského) adresáře ani měnit tvé nastavení. Jen bude moci pracovat se svým "home" adresářem a své nastavení měnit. Nejjednodušší řešení.

Přeji příjemný den. A Také doporučuji už pro tvé dobro, používat čárky ve větách (zpřesňuje to smysl věty) a tečky za větou (je hned na první pohled patrné, kdy věta končí a začíná nová). Věř, že všichni tady se ti snaží jen a jen dobře poradit.
Sabayon Gnome-Shell,  MSI M655 AMD Turion64 2GHz, 2x512DDR, ATI X1600 256MB DDR3, PATA, webcam sn9c201, cardreader oz711mp1, bluetooth, wifi ralink rt2500, 
Ubuntu 12.04  64bit, Desktop Intel Pentium D 3,4GHz 800MHz FSB, 2x2GB RAM DDR2, MSI N560GTX-Ti Hawk,
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=http:%2F%2Fufaak.wz.cz%2Fubuntu%2Fubuntu.php&ie=UTF8&z=5  -  Mapa ubunťáků

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re: pomozte mi prosim
« Odpověď #20 kdy: 24 Listopadu 2009, 10:53:20 »
ja taky souhlasim s janikem. obcas nekdo napise dotaz, ktery musim trochu lustit, abych vedel o co mu jde. holt kazdy se vyjadruje trochu jinak a abych tak rekl na jine komunikacni vlne. pozdeji se ale vesmes vysvetli, o co tazateli vlastne slo. to co tu predvedl smejqoo5 je ale naprosta zhovadilost. dotaz v jedne vete na x radku by se dal se skripenim zubu prekousnout. preklep obcas udela kazdy, ale tazatel ma chybu v kazdem druhem slove. a hlavne i pres to vsechno - jeho dotazy nemaji hlavy paty a kdyz je pozadan o upresneni, jeste se nastve. nedalo mi to neodpovedet, ale jinak navrhuju vsem, aby na takoveto individua vubec nereagovali a radsi pomohli poradit ostatnim "normalnim" uzivatelum.
Kubuntu 20.04

Martin Tesárek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 101
    • Muj maly blog o ubuntu
Re: pomozte mi prosim
« Odpověď #21 kdy: 25 Listopadu 2009, 11:19:09 »
odpoved na tvoji otazku jsem tady cetl uz nekolikrat tak to psat nebudu doufam ze ti to takhle staci. osobne bych to dal jako vyreseny pripad... (jinak mozna nevyresitelny... ::) )
AMD X3 8450+ , Nvidia 8600GTS Diamond/512, RAM 2024/800, HDD 120GB Sata1, 320GB Sata2, 500GB Sata2  Ubuntu 9.04

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.