Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: tak som vyskusal Ubuntu... Som znechuteny...  (Přečteno 6675 krát)

Softimager22

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
tak som vyskusal Ubuntu... Som znechuteny...
« kdy: 22 Listopadu 2009, 19:29:15 »
Nejde o to, ze len nastavenie pristupu na internet mi trvalo celkovo 3 dni,, na windowse by som to mal za 2 minuty... Toto mi az tak nevadilo, lebo som proste iba LINUX zaciatocnik a stale sa ucim...

Situacia je taka, ze Ubuntu ma celkove sklamalo v rychlosti renderovania stranok vo firefoxe... Myslim tym scrollovanie atd... Je to o dost trhanejsie oproti windowsom, kde scrollovanie je uplne plynule, aj ked je na stranke 10 flash videi.... Clovek co na windowse pracuje 10 rokov, zvykne si na tu plynulost,,, a potom ked prejde na ubuntu tak to je pre nho katastrofa.. A ja som clovek co travi 99% casu na PC surfovanim na webe, cize tymto ma ubuntu hodne sklamal...

Dalsia vec je prehravanie videi divx, xvid a h.264 v Ubuntu nie je ani zdaleka tak plynule, ako na windowse...  napriek tomu ze moj PC je vykonny, v ubuntu sa obcas objavuju skipping frames...

Za hlavne vyhody je pre mna ako normalneho uzivatela iba to, ze vacsina virusov je pisana pre windows, nie pre linux, cize je bezpecnejsi...

KLADY:  Za SUPER funkciu v Ubuntu 9.10 povazujem:

- ked kliknem na adresar s middle mouse button-nom, tak sa mi otvori ten adresar v novom Tabe... Skvela vec...
- vynikajuca vec je tiez Preview mp3 a foto suborov pri podrzani kurzora na ikonke.


Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re: tak som vyskusal Ubuntu... Som znechuteny...
« Odpověď #1 kdy: 22 Listopadu 2009, 19:35:44 »
Instaloval jsi nejaky graficky ovladac? jakou mas grafickou kartu?
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

Belly

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 192
Re: tak som vyskusal Ubuntu... Som znechuteny...
« Odpověď #2 kdy: 22 Listopadu 2009, 19:53:05 »
Tohle je normální, výtej ve světě linuxu ;)

Ve windows 7 professional mi jede vše jak má. V linuxu je prohlížení webu mizerně pomalé, zasekané, firefox je celý pomalejší. Při přehrávání blbech divx seriálů se horizontálně rozkládá obraz, v catalystu ulpně chybí Avivo nastavení (což je u mě fak naprd, mám nějak nastaven monitor na práci v systému, ale na videa by se hodili živější barvy). Jendou za 5 uspání do paměti se systém neprobudí.. toho by bylo na dlouho.

Pozitiva jsou všechno to ostatní, co v linuxu funguje a ve windows si to dopřát nejde (a je to fakt hodně).
Ubuntu 10.10, AMD Athlon II X2 240, Gigabyte MA785GMT-UD2H, DDR3 2x 1GB 1333  CL9 , Seagate Barracuda 500 GB, Samsung 2443BW 24" 1920x1200

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re: tak som vyskusal Ubuntu... Som znechuteny...
« Odpověď #3 kdy: 22 Listopadu 2009, 20:17:54 »
1) S tím internetem je to škoda, ale nenapsal jsi, zda to byl ubuntu-specifický problém nebo jen skutečnost, že se to v něm dělá jinak. Po několika letech práce na linuxu mám potíže opačné povahy, tedy že na windows mi nastavení snad docela jednoduchých věcí zabere dost hledání a přemýšlení.

2) Osobně jsem velmi spokojený s chromium-browser, takže jestli nejsi vázán na nějaký speciální plugin do FF, doporučuji vyzkoušet.

3) U videjí je to podobně: zkus, zda ti nebude vyhovovat víc VLC nebo Mplayer. Oba jsou hojně používány i na windows a myslím, že to není náhoda.

Věřím, že další pozitiva budeš postupně objevovat s používáním, tak jako je stále objevuju já. 
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

zozo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 224
  • Mám sestupný tračník plný prejtu
    • Moje virtuálne miesto
Re: tak som vyskusal Ubuntu... Som znechuteny...
« Odpověď #4 kdy: 22 Listopadu 2009, 21:29:28 »
Situacia je taka, ze Ubuntu ma celkove sklamalo v rychlosti renderovania stranok vo firefoxe... Myslim tym scrollovanie atd... Je to o dost trhanejsie oproti windowsom, kde scrollovanie je uplne plynule, aj ked je na stranke 10 flash videi....

Placete pri nespravnom hrobe :) je pravda ze flash player pre Linux je mizerne optimalizovaný. Ubuntu za to nemoze
last.fm/user/kingzozo

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: tak som vyskusal Ubuntu... Som znechuteny...
« Odpověď #5 kdy: 22 Listopadu 2009, 21:33:17 »
Tak jsem instaloval win Vista ... a jsem stále znechucený.......
V pátek mi donesli ntb,kterému trochu upadl systém.Je to firma které děláme servis pc a sítě.
Mohl jsem to dát zaměstnancům a zaplatit jim přesčas,ale chtěl jsem to udělat sám.

Co se týká instalace je to stále stejná píseň,pak přichází odklikání,že souhlasím úplně se vším ...brrrr...
Další zvěrstvo jsou aktualizace a záplaty sp atd.
Nekonečné restarty a odklikávání souhlasů na kde-co.
Natažení záloh a opět restarty,prostě nekonečné.
Pak přichází vypnutí všelijakých služeb,aby low-end šlapal s Vistou a dalo se na tom dělat.

Výhodou je,že to všechno šlape,zase nevýhoda je,že nikdo neví jak dlouho.


A co jsem tím chtěl vlastně říct: Linux nikdy nebude co Windows a já jsem rád,že to tak nebude.

A o5 tady vkládám link od chlapa který mi zde chybí jelikož je to úžasný thread co napsal.
NTZ-BBM dík ;)
A všichni nováčci by jej měli přečíst.
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,27820.0.html
Tak těď jsme se všichni vyplakali a jedeme dál.
Nechci FW a případné následky plynoucí z tohohle OT přijímám.
« Poslední změna: 22 Listopadu 2009, 21:41:11 od airlive »
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

schimi

  • Host
Re: tak som vyskusal Ubuntu... Som znechuteny...
« Odpověď #6 kdy: 22 Listopadu 2009, 22:09:32 »
Citace
nastavenie pristupu na internet mi trvalo celkovo 3 dni

No nevim, jestli to ma neco spolecneho s Ubuntu. Dokonce ma pritelkyne zvladla nastaveni na internet v Ubuntu na svem notebooku za dve minuty a tvrdi, ze je mnohem rychlejsi nez win xp, ktere sebou nese uz nekolik servispacku a hromadu aktualizaci + samozrejme antivirus, ktery pekne zpomaluje.

Rekl bych, ze je nekde problem s hardwarem, protoze zatim nemam moc zkusenosti s tim, ze by jelo neco pomalu.

Softimager22

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: tak som vyskusal Ubuntu... Som znechuteny...
« Odpověď #7 kdy: 22 Listopadu 2009, 23:08:09 »
Spociatku ked som si pozeral screenshoty linuxu, tak mi velmi pripominal windows... tak som sa cely nateseny pustil do skusania....  Az potom som zistil ze bez Terminalu nic nezvladnem.... Clovek ked dostane windows, tak vacsinou automaticky v nom vie pracovat... Bohuzial [bohuvdaka?] na linuxe to proste nejde... A bez prikazov to proste nejede... Cize treba mat po ruke nejaky manual, alebo google....

Neni dokonaly ani win, ani linux.... Myslim, ze vytvorim nejaky hybrid... WinLin... Bude to win s bezpecim linuxu, ale bez terminalu, cize vsetko bude riesene ako GUI... :)

Vlastne.. Linux by mi vyhovoval, ked by sa vsetko dalo nastavit v jeho GUI [Graphical user interface]... Muze mi nekdo napsat duvod, proc je v Ubuntu takmer vsechno riesene cez konzolu??? A preco este dodnes za X let vyvoje nevznikla nejaka distribuce, ktera by pouzivala terminal menej, alebo vobec???

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: tak som vyskusal Ubuntu... Som znechuteny...
« Odpověď #8 kdy: 22 Listopadu 2009, 23:26:42 »
Až poznáš a pochopíš krásu terminálu,vše bude jinak a nedáš na něj dopustit  ;)

Nechápu proč mu pískáte píše co vyzkoušel a nikoho neuráží ani nenadává,Pokud máte potřebu pískejte mě!
Neodepisujte zbytečně každého ještě než pořádně začne !!!
Děkuji
« Poslední změna: 22 Listopadu 2009, 23:30:14 od airlive »
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

zozo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 224
  • Mám sestupný tračník plný prejtu
    • Moje virtuálne miesto
Re: tak som vyskusal Ubuntu... Som znechuteny...
« Odpověď #9 kdy: 22 Listopadu 2009, 23:31:55 »

Vlastne.. Linux by mi vyhovoval, ked by sa vsetko dalo nastavit v jeho GUI [Graphical user interface]... Muze mi nekdo napsat duvod, proc je v Ubuntu takmer vsechno riesene cez konzolu??? A preco este dodnes za X let vyvoje nevznikla nejaka distribuce, ktera by pouzivala terminal menej, alebo vobec???

pretoze je rychlejsie urobit zalohu Xorgu takto : "sudo cp /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf.zaloha"
ako takto: menu-nautilus-naklikat /etc/X11/ - otvorit ako spravca- heslo- skopirovat xorg.conf.zaloha

prvy sposob: 5 sekund ( s tym ze Tab doplnuje prikazy)
druhy sposob 35 sekund

Kód: [Vybrat]
Muze mi nekdo napsat duvod, proc je v Ubuntu takmer vsechno riesene cez konzolu??To ste este neskusali Arch, Gentoo, Slackware, Debian ....
« Poslední změna: 23 Listopadu 2009, 00:48:50 od zozo »
last.fm/user/kingzozo

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: tak som vyskusal Ubuntu... Som znechuteny...
« Odpověď #10 kdy: 22 Listopadu 2009, 23:33:46 »
Dík zozo dobrej příklad  ;)
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

Martin - ViPEr*CZ*

Re: tak som vyskusal Ubuntu... Som znechuteny...
« Odpověď #11 kdy: 22 Listopadu 2009, 23:38:40 »
No další začátečník si pobrečel.... děkujeme za příspěvek... ale nic to nepřineslo.... vrať se na wokna nebo si užívej open source a plnou peněženku  ;D

Jo gentoo doporučuju... to by "vykvetl" mnohem dříve až by kompiloval dva dny hned druhou věc co by si chtěl nainstalovat  ;D ;D ;D
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: tak som vyskusal Ubuntu... Som znechuteny...
« Odpověď #12 kdy: 22 Listopadu 2009, 23:44:26 »
4Softimager22: téma jsem nejdříve z obecné diskuze přesunul do foto/video protože jsem myslel že chcete vyřešit ten flash/grafiku. Jak čtu, tak ani na otázku jakou máte grafiku odpověď nenapíšete, takže přesouvám zpět do obecné diskuse.

To co chcete - všechno přes GUI - tak tomu se Ubuntu snaží přiblížit, a řekl bych že se mu to celkem daří.
Osobně raději používám v Linuxu terminál a ve Windows powershell protože je to pro mne efektivnější.
Každý si může vybrat, tedy alespoň co se týká uživatelských programů.
Pokud se chcete/potřebujete vrtat v motoru tak ve Windows většinou můžete přes GUI, ale to také neplatí vždy.

Samozřejmě v Linuxu máte volný prostor k tvorbě GUI nadstaveb i pro systémová nastavení, držím palce, někdo to určitě uvítá.
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

zozo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 224
  • Mám sestupný tračník plný prejtu
    • Moje virtuálne miesto
Re: tak som vyskusal Ubuntu... Som znechuteny...
« Odpověď #13 kdy: 23 Listopadu 2009, 00:51:02 »
Mohol by ste trebars vyskusat openSUSE , ma kofig. nastroj YAST v ktorom sa da vsetko pohodlne naklikat ( yast pouzivam aj ja lebo som *censored* leniva, teda na zlozitejsie nastavovanie  ;))
Este napriklad a 1-click install a ine veci prijemne pre zaciatocnikov :)

Edit:sry za vyraz, ale netusil som do akej miery sa slova cenzuruju na fore, ospravdelnujem sa
« Poslední změna: 23 Listopadu 2009, 00:56:31 od zozo »
last.fm/user/kingzozo

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: tak som vyskusal Ubuntu... Som znechuteny...
« Odpověď #14 kdy: 23 Listopadu 2009, 05:45:21 »
Já se považuju za power-usera, ale nepamatuju, kdy bych vyloženě musel něco nastavovat v příkazové řádce (ne, že bych ji nepoužíval, ale nemusím).
Jinak jak už psal kolega výše Chrome/Chromium je rychlý jak na Windows, tak v Linuxu.

schimi

  • Host
Re: tak som vyskusal Ubuntu... Som znechuteny...
« Odpověď #15 kdy: 23 Listopadu 2009, 08:38:47 »
Ne vse se musi delat pres prikazovy radek! Jsou proste ale jedinci, kteri maji snahu tukat do klavesnice jak datel a psat dlouhe radky ikdyz to neni potreba!

Priklad: instalace novych fontu - proc bych mel psat x radku, kdyz staci jen:

stisknout klavesy alt+F2, do okynka spustit program zadam "gksu" a pak do dalsiho "nautilus" - spustim tim souborovy prohlizec, (predtim bude chiti ale heslo) -zadam heslo a uz muzu pridavat libovolne fonty, delat zmeny, mazat, konfigurovat treba "alsa-base.conf" atd., tak jako ve windowsu, teda pokud vim co delam!

Proc bych mel proto psat do prikazoveho radku, jdi tam a tam, z kopiruj to a to a presun to tam a tam a aktualizuj slozku s fontama???

Moje rada pro ostatni - alt+F2, gksu, nautilus (myslim si, ze i jako nautilus se da spoustet i jine aplikace, ktere potrebuji zvlastni prava), krome toho se da myslim pridat do nautilusu ruzne pluginy, ktere mi umozni to same!)

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: tak som vyskusal Ubuntu... Som znechuteny...
« Odpověď #16 kdy: 23 Listopadu 2009, 09:36:12 »

Vlastne.. Linux by mi vyhovoval, ked by sa vsetko dalo nastavit v jeho GUI [Graphical user interface]... Muze mi nekdo napsat duvod, proc je v Ubuntu takmer vsechno riesene cez konzolu??? A preco este dodnes za X let vyvoje nevznikla nejaka distribuce, ktera by pouzivala terminal menej, alebo vobec???

pretoze je rychlejsie urobit zalohu Xorgu takto : "sudo cp /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf.zaloha"
ako takto: menu-nautilus-naklikat /etc/X11/ - otvorit ako spravca- heslo- skopirovat xorg.conf.zaloha

prvy sposob: 5 sekund ( s tym ze Tab doplnuje prikazy)
druhy sposob 35 sekund

Kód: [Vybrat]
Muze mi nekdo napsat duvod, proc je v Ubuntu takmer vsechno riesene cez konzolu??To ste este neskusali Arch, Gentoo, Slackware, Debian ....

No to je skutečně odůvodnění.. Myslím, že existuje spousta operací, které jsou v terminálu zkrátka nesmysl. Třeba malý příklad: Zapnu synaptic a najdu si nějakou novou hru podle popisu, kterou ještě neznám, dál se kouknu na další zajímavé programy a na jejich popisy, potom se podívám na automaticky odinstalovatelné balíčky, označím je pro odstranění, dále si vyberu pár aktualizací, které nebudou vyžadovat větší pozornost (vynechám xorg a virtualbox); pak to celé nechám program provést a je to. Pokud mě při této operaci v terminálu předhoníte, tak před vámi smekám.
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: tak som vyskusal Ubuntu... Som znechuteny...
« Odpověď #17 kdy: 23 Listopadu 2009, 10:46:40 »
Jenom by mě zajímalo, jaký problém se v tomto tématu řeší - v původním příspěvku nebyl jediný dotaz.

Mám pocit, že někteří si pletou fórum s blogem:
Citace
Můj milý blogísku,
tak jsem vyzkoušel to Ubuntu a mám z toho takové a makové pocity, tohle funguje a tohle zase nee ...
Samozřejmě, že nesmí chybět hláška typu:
Citace
Na Windows to funguje líp ...
Nic snad nerozpoutá pořádný flame lépe, než takovéto "prázdné" téma.


Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re: tak som vyskusal Ubuntu... Som znechuteny...
« Odpověď #18 kdy: 23 Listopadu 2009, 13:14:29 »
Jenom by mě zajímalo, jaký problém se v tomto tématu řeší - v původním příspěvku nebyl jediný dotaz.

Mám pocit, že někteří si pletou fórum s blogem:
Citace
Můj milý blogísku,
tak jsem vyzkoušel to Ubuntu a mám z toho takové a makové pocity, tohle funguje a tohle zase nee ...
Samozřejmě, že nesmí chybět hláška typu:
Citace
Na Windows to funguje líp ...
Nic snad nerozpoutá pořádný flame lépe, než takovéto "prázdné" téma.

Každej má svou pravdu a che jí ostatním "vnutit".
Ale proč by tohle neměl být dotaz? mladě jen neví jak se zeptat. Povidá že, má problémy s rychlostí internetu a systému.
No takže, jako začátečníkovi bych mu poradil wiki pochopitelně protože s největší pravděpodobností nemá nainstalované ovladače na grafiku nebo případně jinej začátečnickej problém kterej blíže nespecifikoval.
Co se týká toho že se nevyzná v terminálu, zase poradím viki. člověk dokáže běžně používat ubuntu bez jakehokoliv zásahu do terminálu ale když na to přijde, přes příkazy je to rychlejší a snadnější, což se každý sám po čase přesvědčí, a proto tu všude najdeš různé příkazy, což ovšem neznamená, že cokoliv jiného nejde udělat i graficky a když přecejen nejde, tak jde o větší zásah do nastavení systému určený pro zkušenější uživatele...kterým asi zatím nejsi a proto to nepotřebuješ.
Fire's in my soul, steel is on my side

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: tak som vyskusal Ubuntu... Som znechuteny...
« Odpověď #19 kdy: 23 Listopadu 2009, 13:27:57 »
...
Nic ve zlym, ale:
1) není tam ani dotaz, ani žádost či prosba o radu.
2) Je tam smícháno asi 10 velice vágně popsaných problémů
3) Příspěvek se jmenuje naprosto pitomě - jednak přímo vybízí ke flamu a jednak neobsahuje nic, co by se týkalo jakéhokoli problému. I kdyby mu tu nakrásně někdo poradil perfektní řešení, ostatním se stejným problémem se bude fakt blbě hledat. Takhle dochází akorát k zabordelení fóra.
4) Máme tu celou sekci pro začátečníky (tady na fóru i na wiki), kde se řeší základní problémy a doporučení, jak se na fóru ptát. To máme každého jednotlivého nováčka učit všechno od začátku?
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re: tak som vyskusal Ubuntu... Som znechuteny...
« Odpověď #20 kdy: 23 Listopadu 2009, 13:45:56 »
Spociatku ked som si pozeral screenshoty linuxu, tak mi velmi pripominal windows... tak som sa cely nateseny pustil do skusania....  Az potom som zistil ze bez Terminalu nic nezvladnem.... Clovek ked dostane windows, tak vacsinou automaticky v nom vie pracovat... Bohuzial [bohuvdaka?] na linuxe to proste nejde... A bez prikazov to proste nejede... Cize treba mat po ruke nejaky manual, alebo google....

Neni dokonaly ani win, ani linux.... Myslim, ze vytvorim nejaky hybrid... WinLin... Bude to win s bezpecim linuxu, ale bez terminalu, cize vsetko bude riesene ako GUI... :)

Vlastne.. Linux by mi vyhovoval, ked by sa vsetko dalo nastavit v jeho GUI [Graphical user interface]... Muze mi nekdo napsat duvod, proc je v Ubuntu takmer vsechno riesene cez konzolu??? A preco este dodnes za X let vyvoje nevznikla nejaka distribuce, ktera by pouzivala terminal menej, alebo vobec???

Dám Ti příklad z dnešního rána. Jedná se o cca čas mezi 2-3h ráno. Kamarádka má Ubuntu 9.04. Zjistili jsme, že ji nefunguje/nevyhovuje Skype 2.1.0.x. Jelikož zná jen jak se dostat na internet a pustit Skype, nezná naprosté základy, neví, že klávesou enter se... že ctrl+c se kopíruje atd.....
Prostě a jednoduše díky tomu, že má linux resp. Gnome jsme mohli komunikovat skrze Skype, i když jsme s ním manipulovali(odinstalace, instalace jiné verze), což na Windows standardně nejde. Vysvětlil jsem ji jak pustit terminál. Jak se užívá ctrl+c, jak se klikne pravým do terminálu a zkopíruje co je ve schránce(nemá kolečko) a napsal ji 4 příkazy+kecy okolo:
ALT+F2
gnome-terminal
sudo apt-get remove skype
sudo apt-get install skype=2.0.0.47
A bylo hotovo. Potom jsme zahájili hlasovou komunikaci.
Kdybych ji vysvětloval jak to dělat přes Synaptic.... ano zkusil jsem to, ale ona nebyla schopná najít zelené tlačítko fajfka. Prostě jednodušší je zadat dva příkazy a mít výstup kdyby se něco pokazilo, než zjišťovat kde a co vlastně v gui udělala.
Proto tuto cestu pro greenhorny volí geekové.
« Poslední změna: 23 Listopadu 2009, 13:50:39 od Rovano »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

zozo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 224
  • Mám sestupný tračník plný prejtu
    • Moje virtuálne miesto
Re: tak som vyskusal Ubuntu... Som znechuteny...
« Odpověď #21 kdy: 23 Listopadu 2009, 16:20:08 »
No to je skutečně odůvodnění.. Myslím, že existuje spousta operací, které jsou v terminálu zkrátka nesmysl. Třeba malý příklad: Zapnu synaptic a najdu si nějakou novou hru podle popisu, kterou ještě neznám, dál se kouknu na další zajímavé programy a na jejich popisy, potom se podívám na automaticky odinstalovatelné balíčky, označím je pro odstranění, dále si vyberu pár aktualizací, které nebudou vyžadovat větší pozornost (vynechám xorg a virtualbox); pak to celé nechám program provést a je to. Pokud mě při této operaci v terminálu předhoníte, tak před vámi smekám.

apt-cache search ****, apt cache show *** - vyhladam baliky (nepotrebujem v systeme kopu balastu a milion programov zo synapticu este z dalsimi mnohymi a mnohymi zavislostami)
apt-get autoremove
apt-get -s upgrade (lepsie nez dratom do oka - zlaty "zypper lr"  "zypper se" a "zypper lu" )
ohľadne poslednej možnosti: vždy som updatoval kompletne všetky balíky, ale napdá ma apt-get -d upgrade a potom ručne dpkg -i z balíkov stiahnutých vo /var/apt/cache

Suhlasim s vami, ze mnoho operacii je pohodlnejsich a rychlejsich z kilkacich nastrojov (ten priklad bol to prve co ma napadlo  :D)  , ale mnoho je rychlejsich z terminalu ( napriklad editacia konfigurakov a kopirovanie suborov do / pod rootom :) )
last.fm/user/kingzozo

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: tak som vyskusal Ubuntu... Som znechuteny...
« Odpověď #22 kdy: 23 Listopadu 2009, 17:27:42 »
... Prostě jednodušší je zadat dva příkazy a mít výstup kdyby se něco pokazilo, než zjišťovat kde a co vlastně v gui udělala.
No on i získat ten výstup je někdy celkem záhul ;D
"Něco nebylo foundnutýho
A co?
Nevim.
To to tam nemas napsany?
Ne,ja jsem to odklik."
Pripadne
"Cele to oznac
Mam
Tak,a ted to zkopiruj pomoci praveho tlacitka,kopirovat
mam
A ted to vloz sem
"Error:"" :)
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

PELKO

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 410
Re: tak som vyskusal Ubuntu... Som znechuteny...
« Odpověď #23 kdy: 23 Listopadu 2009, 18:14:57 »
Muze mi nekdo napsat duvod, proc je v Ubuntu takmer vsechno riesene cez konzolu???
Skúsim to zhrnúť...
Ja používam linux 4roky, a konzolu využívam úplne minimálne... Čiže nieje to ako ty píšeš že je všetko riešené cez konzolu, ale treba s gui vedieť pracovať  ;)
Najskôr treba pochopiť mysleniu linuxu. Hlavným rozdielom medzi Win a Lin je v tom, že vo windowse sa automaticky zaloguješ ako administrator a cely čas máš teda právomoci na všemožnú správu systemu. Z toho dôvodu je aj windows tak náchylný na vírusy, pretože poza chrbát sa inštalujú rôzne hávede... Kdežto v linuxe žiadny administrator neexistuje, a preto bez tvojho vedomia sa do počítača nič nenainštaluje.  :) preto tu máme root práva, ak chceš niečo upraviť alebo nainštalovať...

Čiže ak chceš používať GUI, stačí nautilus. Ak potrebuješ hociaký súbor zmazať/zmeniť/presunúť, stačí stlačiť alt+F2 a do riadku napísať gksu nautilus. Vypita si heslo, a nasledne sa ti spustí nautilus s root právami (čiže môžeš všetko mazať, presúvať... ako vo wine).
Ak sa ti pokaždé nechce vypisovať, stačí si na plochu vytvoriť zástupcu s parametrom "gksu nautilus" a hotovo... ake jednoduche  ;)

Tym padom konzolu takmer nebudeš potrebovať...

PS: nainštaluj si graficke ovladače, preto ti net tak seká. Skúšal si niekedy skrolovať vo wine bez ovladačov? vyskušaj  ;)

Clovek ked dostane windows, tak vacsinou automaticky v nom vie pracovat... Bohuzial [bohuvdaka?] na linuxe to proste nejde... A bez prikazov to proste nejede... Cize treba mat po ruke nejaky manual, alebo google....
chcel by som ta vidieť ako si prvykrat videl win a vedel snim pracovať  :D nebuď smiešny... veď v čistom windowse sa ani nedá pracovať, nič tam nieje! windows bez internetu je jak auto bez benzinu, kdežto ubu/kubu je hned po inštalacii pripravene (až na kodeky...)...

V neposlednom rade, neporovnávaj dva systemy ktore su uplne niečo iné. Je to ako porovnávať fotbal a basketbal, proste sa to neda. Ak ti nevyhovuje (lepšie povedane si lenivy sa naučiť niečo nove - lepšie) tak zostan na wine. Sám mám aj win, ale len koli hram...

Howg  :)

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re: tak som vyskusal Ubuntu... Som znechuteny...
« Odpověď #24 kdy: 23 Listopadu 2009, 19:49:15 »
Ja vyuzivam pokud mozno gui rozhrani, ale opravdu je nekdy jednodussi prace v terminalu. Napr. kdyz sem instaloval novou verzi ubuntu, pridal jsem repozitare a pak jednim prikazem pridal vsechny programy, ktere pouzivam. mam sudo apt-get install bla bla bla bla ulozeny v text. souboru a pres ctrl+c a ctrl+v vlozim do terminalu. pak jen staci cekat na vysledek. v tom ergonomickem windows je instalace sw a os otazka celeho dne. jinak souhlasim s vyse uvedenym - softimager22 zalozil tema o nicem. misto aby se pokusil podivat na wiki ci alespon lenive znovu polozit jiz mnohokrat reseny dotaz - jen tady breci, jak je linux k nicemu. nejde o to, ze bych od nekoho nerad slysel kritiku na linux, ale toto je typicky priklad prispevku jehoz precteni zcela zbytecne odradi pripadne dalsi novacky. ja sam tady taky resil peknych par problemu, kdyz jsem zacinal, ale alespon sem se pokusil nejdriv googlit a projit wiki.  obavam se, ze softimagerovi je dozivotne predurceno pouzivani pouze win.  tim ale nemyslim nic spatneho, je to proste fakt...
Kubuntu 20.04

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.