Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: chyba - dualboot Ubiuntu - XP- W7  (Přečteno 1272 krát)

_SpiRiT_

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
chyba - dualboot Ubiuntu - XP- W7
« kdy: 26 Listopadu 2009, 17:06:36 »
Mam v pc Win XP SP3. Tak som chcel vyskusat W7cku no cez program to neslo napalit (dal som bootable) tak som to emuloval cez Deamon Tools a nainstaloval (x86). Par restartov, potom som zvolil krajinu a jazyk, restart, instalovanie - vyhodilo mi cmd.exe (z F:\) ale nemohol som tam pisat, lavy klik fungoval, restart, a cierna obrazovka.
Napadlo ma ze chyb moze byt v boot loaderi. Particie na mojom (jedinom) disku:
C: - je tam boot.ini - mam jeho zalohu ale neviem sa ta dostat (predtym tam bol DOS) (FAT-sda1)
E: - Win XP Pro* (NTFS-sda5)
F: - ma byt Win 7 Ultimate (NTFS-sda6)
G: - Ubuntu 8.04 (NTFS-sda7)
Vyskusal som Ultimate Boot CD, vyskusal bootnut win/ubuntu, skusal som fixnut oboje ale stale nic.
Pri restartnutiach Win7 nabehol iny boot loader ako u XP ale ubuntu aj xp tam ostali.
Na 99% chyba nebude v hardware.

//bios zvykne pisat ze su zle osadene ramky (skusal som ich dat aj inak) ale to asi nevadi
HDD je na bootovanie 2. hned za CD romkou, USB bootuje ale nebolo nic pripojene
// pred instalaciu som F:\ neformatoval, bolo tam volne 9GB - myslim ze to navadi ale radsej to napisem
* pouzite programy TuneUP a Vista Transformers Pack, instalacne CD nemam

//a este ma napadlo ze mam Mandriva live CD skusim nahodit grub ale neviem ci pomoze
alebo mam skusit LILO? Bootloader sa ani neobrazi ani ziadny OS nebotuje, iba tma.

_SpiRiT_

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: chyba - dualboot Ubiuntu - XP- W7
« Odpověď #1 kdy: 26 Listopadu 2009, 17:07:45 »
som v Ubuntu liveCD skusim nahodit grub ale nejako to neide
este ma napadlo ze chyba moze byt v MBR - neda sa nejako obnovit?

boot.ini
Kód: [Vybrat]
[boot loader]
timeout=10
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="MS Windows XP Professional" /FASTDETECT /TUTAG=RGKCMX /KERNEL=TUKERNEL.EXE /NOEXECUTE=OPTIN
c:\wubildr.mbr="Ubuntu Linux"
boot.ini sa ani nenacita - nezobrazi sa vyber

Ked dam  find /boot/grub/stage1  (postupujem z http://wiki.ubuntu.cz/GRUB/Obnova) vypise:
Error 15: File not found  :(

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.