Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: EEE 904HA a Karamic Koala více chyb  (Přečteno 1249 krát)

joint007

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
EEE 904HA a Karamic Koala více chyb
« kdy: 29 Listopadu 2009, 02:58:10 »
Zdravím, mám Asus eeepc 904ha a karamic koalu. Uvedu zde pár problémů co jsem oběvil a byl bych moc rád zda-li by mi někdo pomohl. Eeebuntu mi nechci, právě proto jsem se rozhodl pro koalu.
Takže k problémům.

Občas mi zmizí panely a znova se nahodí, to by tak moc nevadilo, ale prohází se mi applety, ikdyž je mám na panelech uzamčené, navíc mi zmizí ikonka qipu kterej puštím přes wine(zvyk je železná košile).(gnome)

Na ploše používám conky, ale pokud je na ploše jakákolim ikona tak se mi jakoby skryje, ale stále tam je po kliku do místa kde by měla být se zviditelní do dalšího obnovení conky pak znova zmizí.

Toto asi bude problém wine, ale i na tomto netbooku jsem si na win 7 zahrál Gta:Sa kamarád na pc hrál tuto hru přes wine v pohodě, boužel já mám jen bílou obrazovku, zvuk jde, místo fontů v hlavním menu jsou obdélníky, open arena mi jde v pořádku v ovladačích na gma950 bych chybu nehledal.

Nejde mi uspávání do paměti, když se má probudit tak se nahodí jen podsvětlení displaye ale obraz je černý.

Dále pokud chci připojit druhý monitor k netbooku tak se mi celý ubuntu sekne, jde to vyřešit tak že druhý monitor v nastavení displayů vypnu a pk nahodim rozlišení na netbooku 1024x600(standart) a na monitoru 800x600(což je málo) na win jsem používal ve vší spokojenosti 1280x1024, na ubuntu to způsobí celý zásek systému a pomůže jen tvrdý restart.

Myslím že toto by bylo pro začátek vše, byl bych moc vděčný za jakékoli rady.
Přeji hezký den. :)

joint007

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: EEE 904HA a Karamic Koala více chyb
« Odpověď #1 kdy: 29 Listopadu 2009, 12:16:41 »
Tak dále mi nějak blbne sesíťování s win xp.
Mám na netbooku ubuntu a přistupuji na internet pomocí cdma modemu Axesstel MV110H. Vše funguje normálně, jen co netbook připojím se stolním pc s windows xp kříženým síťovým kabelem tak mi přestane jít internet na ubuntu, jako bych nebyl vůbec připojen, ale sdílení dat s win funguje normálně. Neví prosím někdo jak udělat aby mi šel na netbooku internet i sdílení dat najednou? na win xp nasdílet internet nepotřebuji. :)
Mockrát děkuji za rady.:)

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: EEE 904HA a Karamic Koala více chyb
« Odpověď #2 kdy: 30 Listopadu 2009, 12:35:26 »
To vypadá na nějakou HW chybu.

Zkusil bych otestovat PC Memtestem. Vyberte ho po zapnutí PC a nechte ho běžet několik hodin.
A zkontrolujte i instalační CD, zda nemá chyby.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

joint007

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: EEE 904HA a Karamic Koala více chyb
« Odpověď #3 kdy: 30 Listopadu 2009, 22:02:30 »
Hw chyba to není, na tomto netbooku jsem v pořádku hrál gta sa, půj roku mi tam bežely win 7 ultimate nejdřív beta, pak rc, a nakonec rtm, mem test je v pohodě;)

joint007

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: EEE 904HA a Karamic Koala více chyb
« Odpověď #4 kdy: 30 Listopadu 2009, 22:05:09 »
conky opraveno, moje chyba:)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.