Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: DDD debugger  (Přečteno 1506 krát)

Wedew

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
DDD debugger
« kdy: 30 Listopadu 2009, 10:05:51 »
Dobrý den, začínám programovat v jazyce C, Najednou pokavad krokuji v debuggeru DDD se oběví tato chyba. Pokavad pustím debugger bez krokování proběhne bez problému (ale to je mě k ničemu). Do teď nic takového nedělal. Prosím nevíte proč ?

jfoot

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 197
  • ..nemožné ihned, zázraky do tří dnů...
Re: DDD debugger
« Odpověď #1 kdy: 30 Listopadu 2009, 15:26:07 »
Zdravím Wedew,

Dobrý den, začínám programovat v jazyce C, Najednou pokavad krokuji v debuggeru DDD se oběví tato chyba. Pokavad pustím debugger bez krokování proběhne bez problému (ale to je mě k ničemu). Do teď nic takového nedělal. Prosím nevíte proč ?

Jedna z možností je tato : během krokování se debugger zastavil na určitém řádku
ve zkompilovaném souboru iofopen.o  a chtěl Vám ten zdrojákový řádek zobrazit.
Leč nemohl, protože daný zdrojový řádek z iofopen.c  nebyl momentálně k dispozici. Řešením je najít zdrojový code : soubor  iofopen.c a umístit jej  na požadované místo, zde /home/ondra/programovani/proj3/iofopen.c.  Zdrojáky by měly ležet na stejném zdroji, odkud jste stahoval jejich zkompilované  *.o reprezentace.
Po šesté atomové válce  povrch planety Rogoz nevypadal pěkně...

Dítě nevinné...Co ty můžeš vědět...o sadomasochistické derivaci oidipovského komplexu...(O.Neff, K. Saudek, Arnal & Dva dračí zuby)

Wedew

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: DDD debugger
« Odpověď #2 kdy: 30 Listopadu 2009, 16:03:00 »
Když tam hodím jiný zdroják od jiného programu tak mě to vyhodí to samé ale na konci je např. ./strcmp.c  .Já tomu moc nerozumim, ale spíš myslim že debugger musel někde v nastavení ztratit zdrojové kódy těchto programů (funkcí), ani reinstalace debuggeru nepomohla a já nevim kde se to v debuggeru nastavuje nebo třeba kde v ubuntu jsou uloženy standartní knihovny jazyka c abych to mohl nějak opravit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.