Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kubuntu - neco s GRUBem [vyřešeno]  (Přečteno 4723 krát)

dawantt

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Kubuntu - neco s GRUBem [vyřešeno]
« kdy: 03 Prosince 2009, 16:28:47 »
mam na komplu widle a linux kubuntu. kdyz zapnu kubuntu, tak se me napise toto: GNU grup version 1.97 beta4. Minimal BASH-like editing is supported. For the first word, TAB lists possible command completions. kdyz zmacknu TAB tak se tam ukaze plno prikazu.
Kamos doporucil preinstalovat grup. jak se to dela? pry nejakym prikazem. a nechtel bych ztratit data na linuxu.
vsem za rady dekuji.
« Poslední změna: 01 Dubna 2010, 12:33:02 od Anna Taliánová »

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Kubuntu- neco s grupem :(
« Odpověď #1 kdy: 03 Prosince 2009, 17:02:38 »
Je to vážně grup? To by ukazovalo na nějaké hromadné (tělesné) aktivity...

dawantt

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: Kubuntu- neco s grupem :(
« Odpověď #2 kdy: 03 Prosince 2009, 17:06:16 »
nwm no. napsalo se tam to co jsem sem napsal a jinak nwm co mam  delat :( klidne bych odinstaloval kubuntu a znovu nainstaloval, ale mozna je jina moznost.

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re: Kubuntu- neco s grupem :(
« Odpověď #3 kdy: 03 Prosince 2009, 17:09:58 »
S grubem 2 jsem se jeste moc neseznamil, ale zkus tohle, treba to pomuze: http://wiki.ubuntu.cz/GRUB2#Obnoven.2BAO0_GRUB2_pomoc.2BAO0_LiveCD
« Poslední změna: 03 Prosince 2009, 20:16:08 od Bohouš »
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Kubuntu- neco s grupem :(
« Odpověď #4 kdy: 03 Prosince 2009, 18:46:51 »
Je to vážně grup? To by ukazovalo na nějaké hromadné (tělesné) aktivity...
groubben sex? ;D
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Kubuntu- neco s grubem :(
« Odpověď #5 kdy: 03 Prosince 2009, 20:33:09 »
Aby se to nepletlo a téma dalo třebas i vyhledat, změnil jsem název původního příspěvku.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

dawantt

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: Kubuntu- neco s grubem :(
« Odpověď #6 kdy: 09 Prosince 2009, 19:31:01 »
lidi, tak jsem odinstaloval a znovu nainstaloval kubuntu. Zhruba 15 hodin linux jel a pak se objevilo zase to jak jsem psal v 1. prispevku. :(
ach jo

Vraťa

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
Re: Kubuntu- neco s grubem :(
« Odpověď #7 kdy: 10 Prosince 2009, 12:35:21 »
Z niceho nic se to tam objevilo? Nebylo to treba po nejake aktualizaci? Kazdopadne pro obnovu grubu rozhodne nemusis preinstalovavat cely system, staci postupovat podle nize uvedeneho navodu. ;-)
ntb: Asus F3F Intel Core Duo 1,66GHz; grafika integrovaná Intel GMA; Ubuntu 9.04 && Ubuntu 9.10 && Fedora 12 && Fedora 10 :D

desktop: Pentium 4 2,80GHz HT; nVidia 5700; Fedora 12

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Kubuntu- neco s grubem :(
« Odpověď #8 kdy: 10 Prosince 2009, 12:47:23 »
lidi, tak jsem odinstaloval a znovu nainstaloval kubuntu. Zhruba 15 hodin linux jel a pak se objevilo zase to jak jsem psal v 1. prispevku. :(
ach jo

To se objevilo jen tak nebo po restartu?
Podle mého (zejména pokud se "to stane" při práci, nikoliv po restartu) to není problém s GRUBem, ale s mašinou.

dawantt

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: Kubuntu- neco s grubem :(
« Odpověď #9 kdy: 10 Prosince 2009, 14:29:02 »
no vecer v 21:00 sem odinstaloval a nainstaloval kubuntu. normal to jelo, nastavil sem net a ceskej jazyk, aktualizoval sem to. dalsi den rano to jeste jelo a odpoledne kdyz jsem se vratil, a zapnul kompl, tak to nejelo. napsal se tam ten napis...

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Kubuntu- neco s grubem :(
« Odpověď #10 kdy: 10 Prosince 2009, 15:19:52 »
To nevypadá na chybu systému...

Jaaryyn

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 79
Re: Kubuntu- neco s grubem :(
« Odpověď #11 kdy: 10 Prosince 2009, 15:42:56 »
Mám stejný problém s ubuntu.... už po druhé... Chyba vyskočí nejspíše po instalaci aktualizace grubu ....
Ale říká se, že tahle chyba se objeví pouze, pokud je ubuntu instalované přes wubi...
Jinak si s tím také nevím rady... Tyhlety návody na obnovu grubu většinou nefungujou... nebo alespoň mě nepomohli....


mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Kubuntu- neco s grubem :(
« Odpověď #12 kdy: 10 Prosince 2009, 16:04:26 »
Instalace ubuntu přes wubi není instalace ubuntu, pokud se nepletu. Je to instalace ubuntu "jako programu" pod wokny, řekl bych.
To, že se zřejmě spustí grub (zavádeč v MBR) a pak to klekne, ukazuje nejspíš na to, že nemá dál co načítat - disk je nedostupný, vadný, ...

dawantt

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: Kubuntu- neco s grubem :(
« Odpověď #13 kdy: 10 Prosince 2009, 16:08:48 »
Ano, pres wubi jsem to instaloval, protoze kdyz jsem to cd vlozil do pocitacu a pak restartoval a dal instaloovat system, tak se me objevila modrocerna obrazovka a nic se nestalo. tak jsem to nainstaloval pres wubi ve windows.

Jaaryyn

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 79
Re: Kubuntu- neco s grubem :(
« Odpověď #14 kdy: 10 Prosince 2009, 21:44:09 »
Instalace ubuntu přes wubi není instalace ubuntu, pokud se nepletu. Je to instalace ubuntu "jako programu" pod wokny, řekl bych.
To, že se zřejmě spustí grub (zavádeč v MBR) a pak to klekne, ukazuje nejspíš na to, že nemá dál co načítat - disk je nedostupný, vadný, ...

Tak disk jako takový rozhodně vadný není... Je tady možnost ubuntu přes wubi zase odinstalovat a naistalovat znovu a zase to pojede jak má až dokud se nenainstaluje aktualizace grubu 2 .....

A jako "program pod okny" běží akorád kopírování instalačních souborů, po restartu už instalace probíhá samostatně, bez závislosti na windows, stejně tak jako potom i normálně běží bez závislosti.... (ruku do ohně za to nedám, ale myslím si, že to tak je)
Každopádně je fakt, že po instalaci přes wubi se vyskytuje v systému údajně více chyb a tohle je asi jedna z nich, nevím jak je to možné.... Každopádně je podezřelé, že chyba je zrovna u grubu, který v této verzy ubuntu vyšel v úplně novým kabátě, totiž ve verzy 2 ....

Vraťa

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
Re: Kubuntu- neco s grubem :(
« Odpověď #15 kdy: 10 Prosince 2009, 22:45:28 »
Pokud vim, Grub jeste neni ve verzi 2, ale prozatim vzdy jen jako nejaka beta hodne blizka cislu 2, ale to je jen detail.
Pri instalaci pres wubi se grub vubec neinstaluje, nebo jo? Naposledy jsem wubi zkousel s Ubuntu 8.10 a tam bylo bootovani reseno pomoci zavadece windows. Jestli je to v 9.10 jinak, to nevim, kazdopadne by davalo smysl, ze pokud se grub nejakym zpusobem nainstaloval dodatecne, muze to delat problem, protoze pri instalaci pres wubi ubuntu ani neni na samostatnem oddilu, ale jen jako soucast oddilu s okny. A nevim, jestli se grub vubec muze k takto "schovanemu" linuxovemu jadru dostat.
Pokud se mylim, budu rad za opravu. Doporucoval bych ale prechod na standardni instalaci Ubuntu z LiveCD. Pripadne resit problem, proc se k ni neda normalne dostat. ;-)
ntb: Asus F3F Intel Core Duo 1,66GHz; grafika integrovaná Intel GMA; Ubuntu 9.04 && Ubuntu 9.10 && Fedora 12 && Fedora 10 :D

desktop: Pentium 4 2,80GHz HT; nVidia 5700; Fedora 12

dawantt

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: Kubuntu- neco s grubem :(
« Odpověď #16 kdy: 11 Prosince 2009, 17:16:26 »
Ja jsem stahl kubuntu z netu a vypalil jako image na cd. kdyz to tam supnu, restartuju a dam instalovat tak se objevi tak modra obrazovka po nacitani a nic.
a kdyby to jelo tak da se pak pred tou instalaci rozdelit disk? Pres program magic partition 8 me to rozdelit nejde.

Vraťa

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
Re: Kubuntu- neco s grubem :(
« Odpověď #17 kdy: 11 Prosince 2009, 17:26:28 »
Citace
Ja jsem stahl kubuntu z netu a vypalil jako image na cd. kdyz to tam supnu, restartuju a dam instalovat tak se objevi tak modra obrazovka po nacitani a nic.
Dulezite je, jestli je stazeny image v poradku a taky jestli je CD dobre vypalene. Pri obou procesech muzou nastat chyby, ktere povedou k nefunkcnosti instalacniho media. Spravny postup je uvedeny na techto strankach wki:
http://wiki.ubuntu.cz/Kontrola%20MD5
http://wiki.ubuntu.cz/Jak%20vyp%C3%A1lit%20ISO

Citace
a kdyby to jelo tak da se pak pred tou instalaci rozdelit disk? Pres program magic partition 8 me to rozdelit nejde.
Ano, rozdeleni disku je primo soucasti instalacniho procesu. Pokud behem instalace zadas rucni rozdeleni, muzes si s oddily na disku delat co chces. Coz ale zaroven znamena, ze to chce dostatecnou davku opatrnosti, at si napr. nenaformatujes oddil s windows.
Opet potrebne informace najdes ve wiki:
http://wiki.ubuntu.cz/Pr%C5%AFvodce%20instalac%C3%AD#Krok_5.3_-_ru.2BAQ0-n.2BAO0_rozd.2BARs-len.2BAO0_disku

Jeste existuje moznost pouzit misto Partition Magicu opensource variantu GParted LiveCD (http://gparted.sourceforge.net), ale prave tento program je soucasti instalace Ubuntu, takze neziskas nic navic. ;-) To spis jako poznamka, kdybys nekdy potreboval sachovat s oddily na disku a Partition Magic to nezvladal.
ntb: Asus F3F Intel Core Duo 1,66GHz; grafika integrovaná Intel GMA; Ubuntu 9.04 && Ubuntu 9.10 && Fedora 12 && Fedora 10 :D

desktop: Pentium 4 2,80GHz HT; nVidia 5700; Fedora 12

dawantt

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: Kubuntu- neco s grubem :(
« Odpověď #18 kdy: 11 Prosince 2009, 17:42:32 »
tak dik. ten soubor iso uz nemam, tak to stahuju znova a pak to prekontroluju. snad to pak pojede

dawantt

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: Kubuntu- neco s grubem :(
« Odpověď #19 kdy: 11 Prosince 2009, 19:31:44 »
Tak jsem stahl znovu kubuntu ani ubuntu, zkontroloval pres ten program winmd5... . vse v poradkü.
dal na cd pres infra recorder jako obraz a po restartovani to stejny jako predtim. instalace a spusteni bez instalace nefunguji.

dawantt

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: Kubuntu- neco s grubem :(
« Odpověď #20 kdy: 11 Prosince 2009, 19:44:48 »
Tak lidi, pro me skvela zprava. zkusil jsem to na druhym pc u kamosa a tam mu to jelo normal spustit bez instalace. takze nekde u me musi byt problem.

Vraťa

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
Re: Kubuntu- neco s grubem :(
« Odpověď #21 kdy: 11 Prosince 2009, 19:47:40 »
A ostatni volby z menu funguji? Napr. kontrola media? Tipoval bych to na nejaky problem s grafikou...
ntb: Asus F3F Intel Core Duo 1,66GHz; grafika integrovaná Intel GMA; Ubuntu 9.04 && Ubuntu 9.10 && Fedora 12 && Fedora 10 :D

desktop: Pentium 4 2,80GHz HT; nVidia 5700; Fedora 12

Vraťa

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
Re: Kubuntu- neco s grubem :(
« Odpověď #22 kdy: 11 Prosince 2009, 19:54:21 »
Jako prvni pokus bych zkusil napriklad instalaci v zachrannem grafickem rezimu, ke kteremu se dostanes z menu pres klavesu F4.
ntb: Asus F3F Intel Core Duo 1,66GHz; grafika integrovaná Intel GMA; Ubuntu 9.04 && Ubuntu 9.10 && Fedora 12 && Fedora 10 :D

desktop: Pentium 4 2,80GHz HT; nVidia 5700; Fedora 12

dawantt

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: Kubuntu- neco s grubem :(
« Odpověď #23 kdy: 11 Prosince 2009, 19:55:58 »
ten zachrany rezim jsem zkousel uz driv. Grafika: GeForge 9600 GT (512MB)

EDIT: A ty ostatni tlacitka normalne funguji. jen to spusteni z livecd a instalace
« Poslední změna: 11 Prosince 2009, 20:02:47 od dawantt »

Vraťa

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
Re: Kubuntu- neco s grubem :(
« Odpověď #24 kdy: 11 Prosince 2009, 19:57:38 »
A ostatni volby z menu funguji? Napr. kontrola media?
ntb: Asus F3F Intel Core Duo 1,66GHz; grafika integrovaná Intel GMA; Ubuntu 9.04 && Ubuntu 9.10 && Fedora 12 && Fedora 10 :D

desktop: Pentium 4 2,80GHz HT; nVidia 5700; Fedora 12

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.