Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: evolution  (Přečteno 2684 krát)

TOMMO_4

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
evolution
« kdy: 05 Prosince 2009, 23:25:46 »
Zdravím lidi,

měl bych dotaz... doufám že totu nikde není (pokud ano tak se omlouvám) ale nemám moc času to tady prohledávat...

Chtěl bych si nastavit Evolution, ale nevím kde zjistit udaje o tom serveru.. jsem z Paskova a naše sít je tady od buhvíkde a co a jak to vubec je.... takže těžko můžu někde zajít za nějakým adminem pro ty udaje. Dá se to zjistit i bez nutnosti jednat o tom s adminem.. kde mám zjistit jaký typ serveru mam a ty potřebné udaje aby to chodilo

díky za odpověd na možná hloupý dotaz :)
ubuntu 9.04

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: evolution
« Odpověď #1 kdy: 05 Prosince 2009, 23:39:45 »
Doporucoval bych jit podel dratu a nekam Te to urcite zavede no a tam se zeptas. Kdyz budes mit kliku, dovede Te to primo k tomu serveru.
Ale jestli jses pripojeny bezdratove, tak to bude mnohem horsi hledani, elektromagneticke vlny se stopuji mnohem hur nez drat.

No a ted vazne. Nejlepsi bude zeptat se poskytovatele pripojeni.
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

TOMMO_4

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Re: evolution
« Odpověď #2 kdy: 06 Prosince 2009, 08:33:31 »
Doporucoval bych jit podel dratu a nekam Te to urcite zavede no a tam se zeptas. Kdyz budes mit kliku, dovede Te to primo k tomu serveru.
Ale jestli jses pripojeny bezdratove, tak to bude mnohem horsi hledani, elektromagneticke vlny se stopuji mnohem hur nez drat.

No a ted vazne. Nejlepsi bude zeptat se poskytovatele pripojeni.

no já bydlím v paneláku a data "letí" vduchem. pak se signál bere z nějakého páteřního bodu a pak zase kajsi dáál. ono to je složitý protože ten náš internet je z velké části dotovaný a ta "bandička nadšenců" která se o to stará mi to nikdy neřekne jelikož se snimi nedá spojit. takže je to dost naprd
ubuntu 9.04

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: evolution
« Odpověď #3 kdy: 06 Prosince 2009, 09:54:28 »
No kedze evolution je postovy klient tak by si sa mal poobzerat na  stranke kde mas postu(email). Cize aspon napis kde mas email schranku.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

NoWin

  • Host
Re: evolution
« Odpověď #4 kdy: 06 Prosince 2009, 10:01:56 »
Koukám, že u Seznamu ( ;D ;D ;D)
Za mejch mladejch let, když jsem z vlastní blbosti používal "mailovku" na Seznamu, byla tam nápověda, kterak si nakonfigurovat mailovýho klienta. Evolution má docela podobnou konfiguraci s Autlůkem.

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: evolution
« Odpověď #5 kdy: 06 Prosince 2009, 10:17:46 »
Doporucoval bych jit podel dratu a nekam Te to urcite zavede no a tam se zeptas. Kdyz budes mit kliku, dovede Te to primo k tomu serveru.
Ale jestli jses pripojeny bezdratove, tak to bude mnohem horsi hledani, elektromagneticke vlny se stopuji mnohem hur nez drat.

No a ted vazne. Nejlepsi bude zeptat se poskytovatele pripojeni.

Ale kluci,nebuďte zlomyslní ;D

Udělej to jak psal Roman.H.
http://napoveda.seznam.cz/cz/nastaveni-outlook-expressu.html
« Poslední změna: 06 Prosince 2009, 10:21:27 od airlive »
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

NoWin

  • Host
Re: evolution
« Odpověď #6 kdy: 06 Prosince 2009, 10:34:15 »
Doporucoval bych jit podel dratu a nekam Te to urcite zavede no a tam se zeptas. Kdyz budes mit kliku, dovede Te to primo k tomu serveru.
Ale jestli jses pripojeny bezdratove, tak to bude mnohem horsi hledani, elektromagneticke vlny se stopuji mnohem hur nez drat.

No a ted vazne. Nejlepsi bude zeptat se poskytovatele pripojeni.

Ale kluci,nebuďte zlomyslní ;D

Udělej to jak psal Roman.H.
http://napoveda.seznam.cz/cz/nastaveni-outlook-expressu.html
Nenapovídej! ;D


Jak může někdo v 21. století používat obstarožní, nepříliš bezpečnou a ještě k tomu POP3 mailovku od Seznamu?  ::)

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: evolution
« Odpověď #7 kdy: 06 Prosince 2009, 10:42:04 »
Já ji používám jsem obstarožní  ;D , ale mám už plno let účet i na gmailu na který chodím tak 2x ročně ;D

1)jsem línej se na tom babrat
2) moc mi nevyhovuje
« Poslední změna: 06 Prosince 2009, 10:45:53 od airlive »
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

NoWin

  • Host
Re: evolution
« Odpověď #8 kdy: 06 Prosince 2009, 11:05:35 »
Já ji používám jsem obstarožní  ;D , ale mám už plno let účet i na gmailu na který chodím tak 2x ročně ;D

1)jsem línej se na tom babrat
2) moc mi nevyhovuje
Dědku! ;D

Na Seznamu jsem mailovku definitivně zrušil, přešel jsem na Gmail, kde jsem se dost dobře zabydlel. Teď mám navíc mailovku vlastní (Postfix) a buďto to čtu přes Mutt (často), nebo přes Evolution (zřídkakdy; než se nastartuje, v Muttu to mám dávno přečtený).

TOMMO_4

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Re: evolution
« Odpověď #9 kdy: 06 Prosince 2009, 21:52:05 »
Doporucoval bych jit podel dratu a nekam Te to urcite zavede no a tam se zeptas. Kdyz budes mit kliku, dovede Te to primo k tomu serveru.
Ale jestli jses pripojeny bezdratove, tak to bude mnohem horsi hledani, elektromagneticke vlny se stopuji mnohem hur nez drat.

No a ted vazne. Nejlepsi bude zeptat se poskytovatele pripojeni.

Ale kluci,nebuďte zlomyslní ;D

Udělej to jak psal Roman.H.
http://napoveda.seznam.cz/cz/nastaveni-outlook-expressu.html
Nenapovídej! ;D


Jak může někdo v 21. století používat obstarožní, nepříliš bezpečnou a ještě k tomu POP3 mailovku od Seznamu?  ::)

dikes za rady .. všem.  No já sice vím že na Seznamu je to celkem slabota ale již to tady vyznělo předtím semi stím nechtělo s**t. A až tedka sem si řekl že by to už možná chtělo něco trochu "promyšlenějšího" :)
ubuntu 9.04

TOMMO_4

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Re: evolution
« Odpověď #10 kdy: 06 Prosince 2009, 22:19:23 »
Doporucoval bych jit podel dratu a nekam Te to urcite zavede no a tam se zeptas. Kdyz budes mit kliku, dovede Te to primo k tomu serveru.
Ale jestli jses pripojeny bezdratove, tak to bude mnohem horsi hledani, elektromagneticke vlny se stopuji mnohem hur nez drat.

No a ted vazne. Nejlepsi bude zeptat se poskytovatele pripojeni.

Ale kluci,nebuďte zlomyslní ;D

Udělej to jak psal Roman.H.
http://napoveda.seznam.cz/cz/nastaveni-outlook-expressu.html

Udělal jsem to podle toho návodu jako server jsem dal pop3.seznam..... a uspěšně mi to stáhlo všechny mé mejly. Takže uspěch.. ale tedka nevím jak dál. to můžu jako normálně smazat ten učet na seznamu nebo jak??
ubuntu 9.04

Iljusin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 347
Re: evolution
« Odpověď #11 kdy: 06 Prosince 2009, 22:39:29 »
No, evidentně nemáš páru o tom jak maily fungují (což tedy bylo vidět už z prvního dotazu). Pro tvé potřeby stačí vědět toto. Firma Seznam má velký počítač (říkejme mu server) na který se ukládají všechny e-maily jejichž adresa končí na @seznam.cz. Tedy i ten tvůj. Když ti někdo pošle mail, přijme jej v první řadě tento server. Když si chceš přečíst nový mail, tak máš dvě možnosti.

1) Přihlásíš se na internetovou stránku email.seznam.cz a tam vidíš co kdo ti co poslal (a můžeš odtud také maily posílat). Tomuto způsobu se obecně říká "přístup přes webové rozhraní".

2) Druhá možnost je, že si do počítače nainstaluješ program (např. evolution) který si e-maily ze serveru Seznamu stáhne a ty si je prohlídneš v něm. Kdyby jsi si smazal na Seznamu účet, tak zrušíš i své úložiště na serveru a nic si z něj nikdy nestáhneš. A každému kdo by ti mail poslal, tomu by se vrátil mail jako nedoručitelný. Výhodou druhého způsobu je, že e-maily které si jednou ze serveru stáhneš už máš uložené na disku a můžeš si je pak číst i když už nejsi připojený na internet.

TOMMO_4

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Re: evolution
« Odpověď #12 kdy: 07 Prosince 2009, 01:34:40 »
No, evidentně nemáš páru o tom jak maily fungují (což tedy bylo vidět už z prvního dotazu). Pro tvé potřeby stačí vědět toto. Firma Seznam má velký počítač (říkejme mu server) na který se ukládají všechny e-maily jejichž adresa končí na @seznam.cz. Tedy i ten tvůj. Když ti někdo pošle mail, přijme jej v první řadě tento server. Když si chceš přečíst nový mail, tak máš dvě možnosti.

1) Přihlásíš se na internetovou stránku email.seznam.cz a tam vidíš co kdo ti co poslal (a můžeš odtud také maily posílat). Tomuto způsobu se obecně říká "přístup přes webové rozhraní".

2) Druhá možnost je, že si do počítače nainstaluješ program (např. evolution) který si e-maily ze serveru Seznamu stáhne a ty si je prohlídneš v něm. Kdyby jsi si smazal na Seznamu účet, tak zrušíš i své úložiště na serveru a nic si z něj nikdy nestáhneš. A každému kdo by ti mail poslal, tomu by se vrátil mail jako nedoručitelný. Výhodou druhého způsobu je, že e-maily které si jednou ze serveru stáhneš už máš uložené na disku a můžeš si je pak číst i když už nejsi připojený na internet.

Jo díky :) no tak nějak jsem to zruba věděl.. akorát mit to nebylo dost jasné s tím "mailovým klientem" zdálo se mi to až moc zbytečné mít speciální program na čtení pošty když to lze vyřídit přes ono rozhraní... ale je pravda že mít uložené své e.dopisy na disku se taky hodí...
Každopádně díky za upřesnění a všeobecné shrnutí :)
ubuntu 9.04

TOMMO_4

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Re: evolution
« Odpověď #13 kdy: 07 Prosince 2009, 08:25:12 »
mam ale s tímto klientem ještě jeden problém. Ty emailové zprávy mi sice stáhl a můžu číst i nové, ale nemohu nic posílat. Potřebuju zde někde zadat ještě něco jiného?
ubuntu 9.04

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: evolution
« Odpověď #14 kdy: 07 Prosince 2009, 08:31:41 »
Nastavit spravne server pro odchozi postu (SMTP).
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: evolution
« Odpověď #15 kdy: 07 Prosince 2009, 08:36:59 »
trochu mi to připomíná diskusi:

-Kde se dají koupit čili papričky?
-Nevím, nezajímá, já mám raději pepř.
-Já vůbec pálivý nemusím, je po tom žízeň.
-Tak si kup kolu.
-Kolu nesnáším, kazí zuby.
-Já zas nesnáším zubaře...
-Některý jsou dobrý...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

TOMMO_4

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Re: evolution
« Odpověď #16 kdy: 07 Prosince 2009, 09:09:58 »
Nastavit spravne server pro odchozi postu (SMTP).

no jo jenže to já právě nemám možnost kde zjistit proto jsem se tady ptal jestli je možné to zjistit někde sám, aniž bych musel něco řešit někde s někým...
pro tu odchozí poštu jsem totiž dočasně zkusil ten samý server který mám pro příchozí :)
ubuntu 9.04

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: evolution
« Odpověď #17 kdy: 07 Prosince 2009, 09:14:28 »
jestli je to seznam tak smtp.seznam.cz
zapnout ověřování stejné jako u pop3
jestli to neprochází tak zkusit pro kontrolu telnet na smtp.seznam.cz na port 25, jestli neprojde tak se zeptat providera, protože  ne všichni povolují odchozí smtp provoz, jaký smtp použít.
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

NoWin

  • Host
Re: evolution
« Odpověď #18 kdy: 07 Prosince 2009, 09:19:03 »
Nastavit spravne server pro odchozi postu (SMTP).

no jo jenže to já právě nemám možnost kde zjistit proto jsem se tady ptal jestli je možné to zjistit někde sám, aniž bych musel něco řešit někde s někým...
pro tu odchozí poštu jsem totiž dočasně zkusil ten samý server který mám pro příchozí :)
Znovu si přečti tamní nápovědu a zjistíš to. A taky by neuškodilo podívat se na Wikipedii na mailový protokoly (IMAP, SMTP, POP3,...), rozdíly mezi nimi a na co kterej je, pak pochopíš, proč přes POP3 nelze odesílat maily.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.