Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Apache vrací špatný content-type pro obrázky typu jpeg [vyřešeno]  (Přečteno 2098 krát)

michalmikee

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Ahoj,
prosím o radu: po čerstvé instalaci Ubuntu 9.10 Karmic Koala a Apache2 sice Apache běží, ale bez zjevné příčiny vrací špatný content-type (konrétně Content-Type: text/html) pro obrázky typu jpeg (s koncovkou jpg nebo jpeg). Zajímavé na tom je, že chyba se týká pouze JPEG obrázků, GIF a ostatní obsah má v odpovědi serveru předpokládané hlavičky (zkoumáno nástrojem Fiddler2 z jiného stroje).

Ve výchozí konfiguraci serveru jsem žádné parametry, které by na to měly mít vliv, neměnil.

Nevíte prosím někdo co by mohlo pomoci? Ani vytrvalým googlením a několika hodinami laborování jsem se k ničemu nedobral.

Díky, Michal


« Poslední změna: 13 Prosince 2009, 15:46:21 od michalmikee »

michalmikee

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: Apache vrací špatný content-type pro obrázky typu jpeg
« Odpověď #1 kdy: 06 Prosince 2009, 22:38:25 »
Tak je to takhle: Apache nevrací špatnou hlavičku, nýbrž se před správnou hlavičkou objeví nějaká jiná binární data, která způsobí, že prohlížeč správnou hlavičku nerozezná... Netuším však, co tato binární data znamenají a co je tam vkládá - viz příloha.

Děje se tak pouze u obrázků - přípony .jpg, jpeg a gif, další jsem nezkoušel, ale když obrázku změním příponu z .jpg na .txt, prohlížeč soubor stáhne a zobrazí v pořádku (apache zašle díky mime magic správnou halvičku), takže to evidentně souvisí s příponou souboru. Děje se tak pouze při přístupu na apache z jiného počítače, pokud se pokusím soubor stáhnout lokálně, na daném stroji je soubor vrácen a zobrazen v pořádku.

S linuxem začínám, takže mě prosím nebijte, pokud je to nějaká všeobecně známá trivialita, ale opravdu nevím, co by to mohlo způsobovat.

Díky
Michal

[attachment deleted by admin]

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Apache vrací špatný content-type pro obrázky typu jpeg
« Odpověď #2 kdy: 07 Prosince 2009, 09:03:33 »
"záhadná data" jsou vždy stejná? Je v cestě nějaká proxy?
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Apache vrací špatný content-type pro obrázky typu jpeg
« Odpověď #3 kdy: 07 Prosince 2009, 09:10:40 »
Taky si myslím, že to nejde z apache, když na locale to je dobrý ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

michalmikee

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: Apache vrací špatný content-type pro obrázky typu jpeg
« Odpověď #4 kdy: 07 Prosince 2009, 09:49:49 »
"záhadná data" jsou vždy stejná? Je v cestě nějaká proxy?

Jsou vždy stejná. Proxy tam není (tedy alespoň jsem žádnou vědomě nezapínal, ale skoro to vypadá, že něco sedí mezi apachem a klientem, a upravuje response na requesty k obrázkům).

michalmikee

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: Apache vrací špatný content-type pro obrázky typu jpeg
« Odpověď #5 kdy: 13 Prosince 2009, 15:45:59 »
Tak jsem na to přišel. Problém byla zřejmě integrovaná síťová karta.

Zkusil jsem systém ještě jednou přeinstalovat, hrál si se všemi možnými nastaveními, ale problém se objevoval znovu. Nakonec jsem v zoufalství nainstaloval samostatnou síťovou kartu, vypnul v biosu původně použitou integrovanou (to bylo to poslední, co mě napadlo jako zdroj problému), ještě jednou ubuntu přeinstaloval, a najednou vše v pořádku. Přitom žádné problémy se síťovkou systém nehlásil, internet a ostatní síťové služby normálně fungovaly.

Konkrétně jde o desku Gigabyte GA-G31M-ES2L a její integrovanou síťovku (chip AR8131), pokud by někdo někdy narazil na podobný problém.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.