Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: uložení rozlišení nvidia [vyřešeno]  (Přečteno 2078 krát)

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
uložení rozlišení nvidia [vyřešeno]
« kdy: 08 Prosince 2009, 15:35:28 »
Zdravím
Vím že se to tady na foru řešilo už mnohokrát a omlouvám se ale vážně si nevím rady.
Instaloval jsem známému ubuntu9.10. u sebe doma. všechno fungovalo vpohodě do té doby než zapojil počítač na svuj monitor. Rozlišení naběhlo myslím i měnší jak 640x480. na obrazovce nešlo nic pořádně vidět. ale at se v nvidia-settings rozlišení nastavilo jakkoliv, po restartu zase naběhlo původní. (Nvidia Geforce 4 MX4400 )

řešení: editace xcorg.conf
výsledek: první věc co mě napadla. udivilo mě že v xcorg nikde nebylo nastavený rozlišení, tak jsem ho tam dopsal natvrdo. dopadlo to zhroucením systému. Zkoušel jsem zakázat twinwiev ale pak se nedalo nijak rozlišení nastavit.

řešení: sudo nvidia-settings, sudo dpkg-reconfigure -phigh xserver-xorg
výsledek: bez výsledku.

řešení: změna ovladače
výsledek: starší ovladač legacy už není dostupný a po nainstalování novějšího ovladače došlo ke zhroucení.

řešení: odinstalování nvidia-settings
výsledek: uspěšně jsem najel do klasického ubuntu nástroje na změnu obrazovky. volby-Display. Boužel tam bylo maximální možné nastavení rozlišení to co právě běželo.....tedy to špatný:-(

poradí někdo?

« Poslední změna: 15 Prosince 2009, 00:00:55 od kiklhorn »
Fire's in my soul, steel is on my side

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re: uložení rozlišení nvidia
« Odpověď #1 kdy: 08 Prosince 2009, 16:36:20 »
resil bych to akorat tim gksudo nvidia-settings. kdys tomu konfiguratoru zvednes prava, tak to zapise do xorg.conf. Ale nesmis po nstaveni rekonfigurovat X server.
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re: uložení rozlišení nvidia
« Odpověď #2 kdy: 08 Prosince 2009, 18:48:16 »
no zkoušel jsem "jen" sudo nvidia-settings. ale nezabralo to. uplně bez výsledku. a  mezi sudo a gksudo není rozdíl v upřednostnění práv ne?
Fire's in my soul, steel is on my side

NoWin

  • Host
Re: uložení rozlišení nvidia
« Odpověď #3 kdy: 08 Prosince 2009, 19:01:55 »
no zkoušel jsem "jen" sudo nvidia-settings. ale nezabralo to. uplně bez výsledku. a  mezi sudo a gksudo není rozdíl v upřednostnění práv ne?
Podívej se do /etc/X11, jestli krom xorg.conf nemáš i jiný xorg.conf.*, kdyžtak je smaž, pro jistotu pak znovu spusť gksudo nvidia-settings, nastav rozlišení + frekvenci, ulož to a restartuj X.

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re: uložení rozlišení nvidia
« Odpověď #4 kdy: 08 Prosince 2009, 20:36:50 »
no zkoušel jsem "jen" sudo nvidia-settings. ale nezabralo to. uplně bez výsledku. a  mezi sudo a gksudo není rozdíl v upřednostnění práv ne?
Podívej se do /etc/X11, jestli krom xorg.conf nemáš i jiný xorg.conf.*, kdyžtak je smaž, pro jistotu pak znovu spusť gksudo nvidia-settings, nastav rozlišení + frekvenci, ulož to a restartuj X.

jako se stejným nebo podobným názvem? nic jinýho tam není.
Fire's in my soul, steel is on my side

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re: uložení rozlišení nvidia
« Odpověď #5 kdy: 09 Prosince 2009, 11:59:49 »
zkouším a zkouším ale nic pořád nefunguje. při každým startu se musí měnit rozlišení v šílených podmínkách protože ikona je velká jak celá pěst :-(
Fire's in my soul, steel is on my side

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re: uložení rozlišení nvidia
« Odpověď #6 kdy: 10 Prosince 2009, 13:29:08 »
hm  :-\ takže je to neřešitelný. děkuji všem zučastněným. Asi mu vyměním celou grafickou kartu.
Fire's in my soul, steel is on my side

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re: uložení rozlišení nvidia
« Odpověď #7 kdy: 14 Prosince 2009, 23:31:48 »
vyřešeno.
tak jsem tam šoupnul jinou grafickou kartu. shodou okolností také nvidiu a přeinstaloval ovladač.
Ke vší smůle to problém neodstranilo!!!
všiml jsem si ale, že když ovladač nebyl nainstalovaný žádný, rozlišení nastavit šlo.
Rozhodl jsem se najet do synaptiku a uplně odebrat vše co mělo v názvu nvidia + jsem odstaranil konfigurační soubory z home které by mohly stím mít něco společného. Pote jsem znovu nainstaloval ovladač a už to funguje tak jak má :-)
takže vyřešeno, třeba to někomu do budoucna pomůže
Fire's in my soul, steel is on my side

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: uložení rozlišení nvidia
« Odpověď #8 kdy: 15 Prosince 2009, 00:00:35 »
Rozhodl jsem se najet do synaptiku a uplně odebrat vše co mělo v názvu nvidia + jsem odstaranil konfigurační soubory z home které by mohly stím mít něco společného. Pote jsem znovu nainstaloval ovladač a už to funguje tak jak má :-)
takže vyřešeno, třeba to někomu do budoucna pomůže
To zapadá prachem :) - http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,30865.msg231689.html#msg231689
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.