Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Začátečník - po instalaci kubuntu mi nejde www.ubuntu.cz  (Přečteno 2046 krát)

Jan Smetana

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Začátečník - po instalaci kubuntu mi nejde www.ubuntu.cz
« kdy: 09 Prosince 2009, 08:46:26 »
Dobrý den,

jsem úplný začítečník. Včera jsem si nainstaloval distribuci kubuntu. První problém byl tedy hned s češtinou, ani nevím jak jsem ji tam dostal ale nakonec ano. Ale po připojení na web mi absolutně nešlo se připojit na www.ubuntu.cz a doposud nejde(ostatní stránky fungují). Zkoušel jsem si i na server pingnout z terminalu ale také nic....Mimochodem na druhém PC mi to samozřejmně funguje. Neměl by někdo nějakou radu? Předem děkuji za cokoliv.
« Poslední změna: 09 Prosince 2009, 08:49:47 od Jan Smetana »

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re: Začátečník - po instalaci kubuntu mi nejde www.ubuntu.cz
« Odpověď #1 kdy: 09 Prosince 2009, 10:02:57 »
Chyba je známá, nedávno jsme to s Vojtěchem Trefným probírali. Není na naší ani tvojí straně. Problém nastává u připojení přes UPC, kteé mívá často chybně nastavené DNS. Ty zadáš "www.ubuntu.cz" a tvůj počítač se dotáže nějakého DNS serveru u poskytovatele, na jakou IP adresu se chceš dostat. Jenomže nedostane odpověď.

Pokud by problém přetrval, navrhuji přejít na googlův DNS server: 8.8.8.8.
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

usagi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 104
Re: Začátečník - po instalaci kubuntu mi nejde www.ubuntu.cz
« Odpověď #2 kdy: 09 Prosince 2009, 10:12:16 »
Aj ja mám tento problém z UPC Chello sa z domu neviem na túto adresu dostať. Skúšal som ísť cez megaproxy anonimizer a všetko išlo v poriadku. Akurát, že nebolo možné sa na stránku prihlásiť.
Volal som do UPC a sľúbili, že sa na to pozrú zatiaľ som ale žiadnu odpoveď od nich nedostal. Nemám rád takúto bezmocnosť.
PC: ASUS P5QL-E, Intel Core2duo (3200), 2GB DDR2, 320 GB HDD, ASUS NVIDIA 7600GT 256MB
NB: ASUS X51L, Dual core T2390, 2GB DDR2, 160 GB HDD, Intel X3100 128MB
Ubuntu Ultimate Edition 2.0 Gamers

Jan Smetana

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Re: Začátečník - po instalaci kubuntu mi nejde www.ubuntu.cz
« Odpověď #3 kdy: 09 Prosince 2009, 10:21:55 »
Přeci ale kdyby to bylo dns servery tak mi to nepůjde ani na druhem PC, které má stejné připojení k internetu. A internet od UPC nemím..poskytovatelem jsou Radiokomunikace.

Jan Smetana

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Re: Začátečník - po instalaci kubuntu mi nejde www.ubuntu.cz
« Odpověď #4 kdy: 09 Prosince 2009, 10:23:11 »
A myslím, že tím že jsem se nemohl připojit k serveru byl pro mne i problem s updatem kvůli češtině.

Jan Smetana

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Re: Začátečník - po instalaci kubuntu mi nejde www.ubuntu.cz
« Odpověď #5 kdy: 09 Prosince 2009, 12:53:02 »
Při nastavení dns na 8.8.8.8 stále nejde. Má někdo nějaký další nápad?

geronimo72

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
  • No Future, No Hope
    • http://www.lyrika.sk/galeria
Re: Začátečník - po instalaci kubuntu mi nejde www.ubuntu.cz
« Odpověď #6 kdy: 09 Prosince 2009, 13:04:26 »
Chyba je známá, nedávno jsme to s Vojtěchem Trefným probírali. Není na naší ani tvojí straně. Problém nastává u připojení přes UPC, kteé mívá často chybně nastavené DNS. Ty zadáš "www.ubuntu.cz" a tvůj počítač se dotáže nějakého DNS serveru u poskytovatele, na jakou IP adresu se chceš dostat. Jenomže nedostane odpověď.

Pokud by problém přetrval, navrhuji přejít na googlův DNS server: 8.8.8.8.

Problem nenastava len u pripojenia cez UPC ako som tu uz niekolkokrat pisal a ako je vidno aj v tomto threade. V inom vlakne som na poziadanie urobil asi milion roznych traceroutov a digov ale zial ostalo to bez odozvy a stale neviem co je vlastne zle a ako to vyriesit :(...
No Future, No Hope

Jan Smetana

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Re: Začátečník - po instalaci kubuntu mi nejde www.ubuntu.cz
« Odpověď #7 kdy: 09 Prosince 2009, 16:31:58 »
Není možné, aby to bylo firmwarem routeru?..když se pokusim na jít na ubuntu.cz tak se to zasekne  a nejde, ale v tu chvili už to pak nejde ani na mém druhém PC..Tím chci říct, že když nedám pokus o připojeni na mém laptopu na ubuntu.cz tak vše v pořídku funguje. Když se zkusim připojet na PC k ubuntu.cz tak to funguje, ale jakmile to zkusím z laptopu, tak se to zasekne na obou dvou stranách. Možná by to firmware mohl být ne? JS

geronimo72

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
  • No Future, No Hope
    • http://www.lyrika.sk/galeria
Re: Začátečník - po instalaci kubuntu mi nejde www.ubuntu.cz
« Odpověď #8 kdy: 09 Prosince 2009, 16:47:01 »
Není možné, aby to bylo firmwarem routeru?..když se pokusim na jít na ubuntu.cz tak se to zasekne  a nejde, ale v tu chvili už to pak nejde ani na mém druhém PC..Tím chci říct, že když nedám pokus o připojeni na mém laptopu na ubuntu.cz tak vše v pořídku funguje. Když se zkusim připojet na PC k ubuntu.cz tak to funguje, ale jakmile to zkusím z laptopu, tak se to zasekne na obou dvou stranách. Možná by to firmware mohl být ne? JS

to by som bral keby som robil nejake zmeny na pc alebo na routeri, ale tie som nerobil. proste som tyzden nebol doma, vratil som sa a vykal vykal zlata rybka, *.ubuntu.cz neuvidis. pritom zostava je taka ista ako predtym co sa tyka hardware, firmware, system a tak...
« Poslední změna: 09 Prosince 2009, 16:48:34 od geronimo72 »
No Future, No Hope

wlado

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 238
Re: Začátečník - po instalaci kubuntu mi nejde www.ubuntu.cz
« Odpověď #9 kdy: 09 Prosince 2009, 17:14:34 »
Je to zřejmě ipv6, zkus si ji vypnout ve firefoxu, zadej do adresního řádku about:config   najdi ipv6  a v řádku disable ipv6 zadej hodnotu na true,  pokud ti pak ubuntu.cz poběží je to tou ipv6kou. její uplné vypnutí se dá udělat potom následovně:

vyeditovat soubor /etc/default/grub přes sudo
a změnit řádek
    GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash"

na


    GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="ipv6.disable=1 quiet splash"



potom zadat příkaz na update grubu 2

Kód: [Vybrat]
sudo update-grub2


Po restartu nebude po ipv6 ani vidu ani slechu :-)
Kubuntu 10.04 (KDE 4.4.3)
Zkuste GO, nejstarší dokonalou deskovou hru na světě...  třeba na http://www.gokgs.com/
vše o go zde http://www.goweb.cz/

geronimo72

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
  • No Future, No Hope
    • http://www.lyrika.sk/galeria
Re: Začátečník - po instalaci kubuntu mi nejde www.ubuntu.cz
« Odpověď #10 kdy: 09 Prosince 2009, 17:43:32 »
Je to zřejmě ipv6, zkus si ji vypnout ve firefoxu, zadej do adresního řádku about:config   najdi ipv6  a v řádku disable ipv6 zadej hodnotu na true,  pokud ti pak ubuntu.cz poběží je to tou ipv6kou. její uplné vypnutí se dá udělat potom následovně:

vyeditovat soubor /etc/default/grub přes sudo
a změnit řádek
    GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash"

na


    GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="ipv6.disable=1 quiet splash"



potom zadat příkaz na update grubu 2

Kód: [Vybrat]
sudo update-grub2


Po restartu nebude po ipv6 ani vidu ani slechu :-)

otestovane, nezabera, nehovoriac o tom ze ja som mal subor grub na 9.10 prazdny, na 9.04 zase nie je grub2 :)
No Future, No Hope

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.