Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: GNOME "informacni okynko"  (Přečteno 1595 krát)

Rudolf Dvořák

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
GNOME "informacni okynko"
« kdy: 13 Prosince 2009, 16:08:33 »
zdravicko,
nevim jak se to menuje, ale mam na mysli to okynko co se mi v GNOME zobrazuje pri zmene prehravane skladby, nove zpravy v pidginovi na obrazovce, chtel bych zmenit jeho nastaveni (velikost, umisteni...), kde to mam udelat?
dekuju snop

[attachment deleted by admin]
« Poslední změna: 13 Prosince 2009, 16:13:20 od snopec »
"Čeština je freeware ne open-source, takže ji můžete šířit i používat, ale ne modifikovat!"

Kedrigern

Re: GNOME "informacni okynko"
« Odpověď #1 kdy: 13 Prosince 2009, 16:24:54 »
Jen technická: Nejedná se Gnome věc, ale o Ubuntí notifikace.

Nicméně pokud vím, tak přenastavit nejde (určitě půjde vypnout, pokud se člověk začne hrabat v systému). Nicméně jsem to nezkoumal a bylo slibováno, že bude nějaké ovládací centrum k tomu - ale myslím, že ještě není.

Rudolf Dvořák

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: GNOME "informacni okynko"
« Odpověď #2 kdy: 13 Prosince 2009, 16:26:55 »
ok tak dik za info... ja jsem ho chtel jenom do prostred aby me to prastilo do oci a ne takhle nekde v rohu
"Čeština je freeware ne open-source, takže ji můžete šířit i používat, ale ne modifikovat!"

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: GNOME "informacni okynko"
« Odpověď #3 kdy: 14 Prosince 2009, 11:51:16 »
No, tato "horká novinka z Jaunty" nijak nastavit nejde (nelze nastavit ani barvu, pozici a co že má vlastně oznamovat a co ne). Tady až na jednu obskurní možnost: Najít ta správní místa a změnit přímo zdrojový kód a balíček osd-notify (tak nějak se to jmenuje) si sám zkompilovat.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: GNOME "informacni okynko"
« Odpověď #4 kdy: 14 Prosince 2009, 12:37:08 »
Túto (alebo funkčne takmer identickú) "žhavú novinku" mám aj ja v Debiane Lenny... volá sa to libnotify a nastaviť sa to prakticky nedá.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: GNOME "informacni okynko"
« Odpověď #5 kdy: 14 Prosince 2009, 13:54:36 »
No, tato "horká novinka z Jaunty"...

V Jauntym se ještě chová docela normálně...což je o Karmické verzi říci bohužel nedá.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Kedrigern

Re: GNOME "informacni okynko"
« Odpověď #6 kdy: 14 Prosince 2009, 15:22:09 »
Mimochodem notifikace mi vždy fungovaly a mám je rád. Fungují přesně jak mají. Oznamují mi přesně ty věci, co mě zajímají a při tom nic nenarušují (třeba XPčka mi vždy ničily cokoliv ve fullscreenu anebo naopak neinformovaly).

Lord SMRTKA

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
Re: GNOME "informacni okynko"
« Odpověď #7 kdy: 27 Prosince 2009, 13:06:35 »
Prej že změnit nejde a mě se to "povedlo" :-D nevím jak, ale to okýnko je prostě děsně malý, potřeboval bych ho nějak restartovat nebo dát do normální velikosti.

http://capinatko.hostuju.cz/snimek2.png

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.