Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: rekompilace gnome  (Přečteno 1067 krát)

Miroslav Marcišin

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
  • když to nejde, použij silnější nukleární hlavici
    • osobní blog
rekompilace gnome
« kdy: 17 Prosince 2009, 20:44:31 »
Předem se omlouvám za špatnou kategorii, ale dlouho sem přemýšlel kam s tím a nic mi nepřišlo vhodnější než toto :D

K mému dotazu:

Dostal sem šílený nápad, za poslední tři dny sem si skoro všechny programy přeinstaloval přes
Kód: [Vybrat]
apt-build install --reinstall nazev a jelikož 90% z nich podstatně zrychlilo, (neumím si vysvětlit čím to je, ale je to tak a líbí se mi to) dostal sem nápad, udělat toto i s ubuntu-desktop, tedy s celým gnome, ale mám pár dotazů

1) Nebude problém, když to budu dělat v aktuálním sezení? Nebo bude lepší nabootovat čistě do terminálu - co bude lepší?
2) Bude to mít na to vlastně vliv? Nebo mě jen napadl nesmysl?

Edit: že to bude práce na dva dny minimálně ( než se to celé vyladí) s tím počítám, jen by mě zajímalo, jaký je váš názor na to, jestli to není jen další nesmysl a nemá cenu začít ladit gnome rovnou, bez této rekompilace :-)
« Poslední změna: 17 Prosince 2009, 20:49:13 od h00ked »
http://h00ked.cz
PC: Ubuntu 10.10 32bit | Linux 2.6.39.4-candela
AMD Athlon 64 X2 @2785,765MHz | 2x 2GB DDR2 800MHz PC6400 CL5, ZEPPELIN | 120GB sys HDD, 250GB mirror HDD, 2TB Seagate external data storage NTB: HP probook 4525s, Ubuntu 10.10 x64

NoWin

  • Host
Re: rekompilace gnome
« Odpověď #1 kdy: 17 Prosince 2009, 23:05:43 »
Pokud vím, ubuntu-desktop je pouze metabalík, neobsahuje tudíž žádný programy, žádný knihovny, obsahuje jen seznam toho, co se má s instalací metabalíku nainstalovat. Pokud provedeš rekompilaci metabalíku, pravděpodobně přeinstaluješ (klasickým způsobem!) balíky v jeho závislostech, což nedoporučuju.
Je jedno, jestli apt-build spustíš v grafickým nebo textovým režimu, výsledek tím nebude ovlivněn.
« Poslední změna: 17 Prosince 2009, 23:45:04 od Roman Horník »

Miroslav Marcišin

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
  • když to nejde, použij silnější nukleární hlavici
    • osobní blog
Re: rekompilace gnome
« Odpověď #2 kdy: 18 Prosince 2009, 09:58:08 »
že se to nedá celé zkompilovat přes ubuntu-desktop to vím, mam doma seznam myslím 70 věcí, které je potřeba překompilovat, proto sem psal, že počítám s tím, že by to trvalo klidně i dva dny.

Ale budiž, asi tedy začnu ladit gnome přímo, jelikož se mi začalo nějak zpomalovat - asi přeplácané díky compizu, screenlets, conky a google widgets. :-)

Většinu programů již mám překompilovanou a svižnost se zlepšila, o tom nebudu polemizovat :-), knihovny atp.... no asi to bude boj co? :-)
http://h00ked.cz
PC: Ubuntu 10.10 32bit | Linux 2.6.39.4-candela
AMD Athlon 64 X2 @2785,765MHz | 2x 2GB DDR2 800MHz PC6400 CL5, ZEPPELIN | 120GB sys HDD, 250GB mirror HDD, 2TB Seagate external data storage NTB: HP probook 4525s, Ubuntu 10.10 x64

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.