Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: prosim o pomoc s instalaci site  (Přečteno 3424 krát)

Weru

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
prosim o pomoc s instalaci site
« kdy: 19 Prosince 2009, 18:52:43 »
Ahoj, mam s Ubuntu jen male zkusenosti, vsechno doposud fungovalo, ale vyskytl se jeden vyrazny problem: na PC kde je web napojen pres cable mi po instalaci ubuntu zcela bez problemu internet bezi, ale na notebooku ktery byl pripojen wireless k routeru dlink a ten pak na ethernet kabel se mi po reinstalaci neljde prihlasit na web, mam versi 9.10, pro vytvoreni pripojeni to po me chce SSID (coz jsem po propojeni routeru s notebookem zjistil a pochopil je nazev: dlink) ale pak to chce BSSID (to nevim co je  ???) a MAC (ta je napsana na routeru, ale kdyz se ji snazim zadat tak mi zbledne tlacitko apply a nejde pokracovat), resetoval jsem i router dle navodu, ale vse pri starem  :(
rad bych se zeptal, kde delam chybu, ktera data porebuju k zapojeni wireless routeru k notebooku, eventuelne co je to BSSID?
vim, ze to zni znacne polopaticky, ale jsem jen obyceny uzivatel, tak budte shovivavi, pokud mozno..... :'(
diky

ETNyx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 425
Re: prosim o pomoc s instalaci site
« Odpověď #1 kdy: 19 Prosince 2009, 22:19:33 »
Zdravím,

nejsem jist co se snažíte dělat ale wi-fi buňka (Váš router, potažmo AP) se označuje jako BSS a potřebuje mít nějaký identifikátor (označení), aby jste jej v síti poznal, k tomu složí BSSID (BSS Identifikator) Ten je(bývá) přímo roven linkové (tj. MAC) adrese přístupového bodu (routru) POZOR mluvíme teď o jednom zařízení (AP, Router), ale ve Wi-Fi sítích se často zapojuje 2 a více buňek (BSS) a tím vzníká Wi-Fi síť (ESS), taková síť (i samotná buňka BSS) má jméno (identifikator) SSID (pozn. logické označení ESSID = SSID), které si volíte nastavením routru (AP).

toť troška nudné teorie jednoduše BSSID označuje přístroj a je reprezentován MAC adresou daného přístroje, SSID označuje síť jako celek ve které může být 1 a více přístrojů a každý jeden přístroj má v rámci sítě jedinečné BSSID.

Edit: u drtivé většiny síťí nemusíte BSSID nastavovat, tj pokud nastavíte SSID moderní systém si většinou jednoduše najde buňku s největším signálem, pokud je buňka jedna nemá co řešit a připojí se.

pokud se snažíte připojit k AP (routru) pomocí Wi-Fi nechte konfiguraci na Ubuntu pokud AP (router) veřejně vysílá svoji SSID (není skrytá) stačí LTM (levé tlačítko myši) v lištičce na ikonku sítě. Tam se Vám zobrazí dostupné sítě kde by jste měl tu vaši vidět opět LTM a Ubuntu se většinou postará o všechno samo (často si i stáhne potřebné certifikáty, jsou-li vyžadovány), maximálně vás požáda o WPA(WEP) heslo. (pokud máte z předchozích pokusů již nastavený profil tak jej smažte).

Pokud se jedná o MAC adresu o které píšete předpokládám ze mluvíme o kolonce MAC adresa z Gnome správce připojení k síťi ( -> bezdratové sítě -> přidat / upravit -> bezdrátové), nevím co přesně reprezentuje, pokud to osvětlí nějaký zkušenější kolega rád se přiučím.

Edit: i s obrázky http://wiki.ubuntu.cz/Wi-Fi

« Poslední změna: 19 Prosince 2009, 22:28:23 od ETNyx »
jabber: etnyx@jabbim.cz

Weru

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: prosim o pomoc s instalaci site
« Odpověď #2 kdy: 20 Prosince 2009, 09:01:40 »
velice dekuji za odpoved, myslim, ze je, vzhledem k moji mirne indolentni otazce, vyborne didakticka... :)

ETNyx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 425
Re: prosim o pomoc s instalaci site
« Odpověď #3 kdy: 20 Prosince 2009, 10:47:05 »
:-) didaktická být může být jak chce, otázka je zda-li Vám má odpověď nějak pomohla. Nebo jestli jste problém již vyřešil jinak.
jabber: etnyx@jabbim.cz

Weru

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: prosim o pomoc s instalaci site
« Odpověď #4 kdy: 20 Prosince 2009, 15:26:17 »
vyzkousim, hned co to bude mozne....

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.