Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: GASP problém  (Přečteno 1825 krát)

whysper

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
GASP problém
« kdy: 23 Prosince 2009, 19:14:09 »
Ahoj všem,
chci začít s pythonem a zde http://howto.py.cz/ jsem našel nějaké návody. Gasp jsem si stáhl, import také bez problému (form gasp import *) ale jak zadám příkaz begin_graphics() tak to píše následující:
Kód: [Vybrat]
>>> python: ../../src/xcb_io.c:242: process_responses: Assertion `(((long) (dpy->last_request_read) - (long) (dpy->request)) <= 0)' failed.
Aborted
Prosil bych někoho jestli víte co s tím? Nikde jsem nic nenašel jak hlédám tak hledám a nic. Díky všem.

M4R10

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: GASP problém
« Odpověď #1 kdy: 08 Ledna 2010, 23:33:21 »
Zdravim,taky jsem s tim mel trochu problem ale nejak se mi to podarilo vyresit ,nainstaloval jsem ho do python 2.6 portable , tady muzete stahnout =  http://www.uloz.to/2986667/portablepython-1.1-py2.6.1.rar . Na windowsu funguje bezproblemu , na linuxu se ho pokousim spustit.
Jestli muzu poradit , tak bych se do toho vubec nepoustel a raci se ucil pygame , GASP je velmi prosty, nic poradneho v nim neudelate a skompilovat je taky problem, zbytecne se ucit tolik novych veci, ten cas radeji vyuzijte na PYGAME . Mluvim z vlastni zkusenosti.
« Poslední změna: 08 Ledna 2010, 23:37:43 od M4R10 »

Mahtion

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: GASP problém
« Odpověď #2 kdy: 07 Března 2010, 22:19:46 »
Ahoj, mám stejný problém, na tomto fóru je napsané, že je to bug pythonu - přesněji řečeno v jeho interaktivním shellu (nebo jak to mám říct). Takže, když napíšeš soubor se stejným obsahem a potom ho v konzoli spustíš jako
Kód: [Vybrat]
python <jméno souboru>(bez <>) tak gasp funguje normálně.
Je to ale horší v tom, že to nemůžeš upravovat, když to máš zapnuté (nebo aspoň zatím nevim jak).
A to první cvičení s gaspem si jenom přečti a nezkoušej ho (když ho napíšeš do souboru tak to vypočítá tak rychle, že ani nestihneš postřhnou, že by se tam něco vykreslilo). Až se dočteš o pár kapitol dále tak tam bude napsané jak to v tom gasp zpomalit abys to mohl vidět.   ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.