Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Doména na vlastním serveru  (Přečteno 3145 krát)

Chose

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
  • Never say never!
Doména na vlastním serveru
« kdy: 25 Prosince 2009, 16:59:14 »
Rád bych na svém serveru (Debian Lenny) rozjel doménu (plánuju zakoupit doménu 2. řádu). Nemám zájem o webhosting a rád bych své HTML stránky fyzicky umístil na svůj server s veřejnou IP. Ja se toho dá docílit? díky za nasměrování ...

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Doména na vlastním serveru
« Odpověď #1 kdy: 25 Prosince 2009, 17:43:18 »
Dá se to různě, dělám to takto:
zaparkuji doménu u onebit.cz (můžu díky skvělé podpoře jen doporučit) a poprosím a přesměrování na mojí veřejnou statickou IP adresu všech záznamů.
doma na routeru (záleží na typu, zase ti doporučim MikroTika, nebo cokoliv plechového - plastové krabičky smrdí, jsou pomalé a zahlcují se pakety) nastavim forward potřebných portů.

V praxi to vypadá takto:
v internetu zadáš linuxovyserver.cz, který se u onebit.cz přeloží na 212.80.75.238, která je ve správě dialtelecomu a můj provider to posílá ve svém NATu optikou, vzduchem a nakonec v paneláku LANem až ke mně, kde si to MikroTik přelouská a ví, že tyhle requesty posílá na adresu serveru na lokální adrese v mém NATu.

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Doména na vlastním serveru
« Odpověď #2 kdy: 25 Prosince 2009, 19:27:01 »
Jednoduše... u registrátora (třeba forpsi.cz) si nasměrujete doménu (dávejte pozor, aby registrátor uměl editaci DNS) na svůj server (záznam typu A) a na svém serveru si nainstalujete apache2 a už to jede :-)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Doména na vlastním serveru
« Odpověď #3 kdy: 25 Prosince 2009, 20:10:03 »
Jednoduše... u registrátora (třeba forpsi.cz) si nasměrujete doménu (dávejte pozor, aby registrátor uměl editaci DNS) na svůj server (záznam typu A) a na svém serveru si nainstalujete apache2 a už to jede :-)

Martine, myslím, že jsem do dostatečně stručně popsal, v první části opakuješ co jsem psal a druhá část někoho kdo si chce spustit vlastní server napadne. Nehledě na to, že málokdo má server přímo na veřejné adrese. To by si člověk se zdravým rozumem nedovolil :) Takže stejně budeš muset naučit nějaké zařízení směrovat provoz....

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Doména na vlastním serveru
« Odpověď #4 kdy: 25 Prosince 2009, 20:40:00 »
Snažil jsem se tu odpověď maximálně zjednodušit... a možná máš pravdu opakuji se... sami víme, že je to téma na dlouho. A dotyčný je lenoch a nic o tom neví a ptá se špatně a zbytečně na rozsáhlé téma.  ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Chose

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
  • Never say never!
Re: Doména na vlastním serveru
« Odpověď #5 kdy: 26 Prosince 2009, 09:39:10 »
Díky za pomoc, o editaci DNS jsem toho do teď moc nevěděl. Mám ještě jeden poddotaz: Co má z toho ten onebit, protože já mám svoji com doménu zakoupenou jinde a webhosting u něho platit nebudu taky, když budu mít nahrané data u sebe. Platím za parkování domény něco? Psal jem na onebit email ale odpoví tak po novém roce počítám.

Díky

Chose

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Doména na vlastním serveru
« Odpověď #6 kdy: 26 Prosince 2009, 09:46:31 »
Většinou se neplatí nic, u nich to je jen pár kB záznamu na DNS serverech a můžou počítat s tvojí doméou ve statistikách.
Takže platíš jen samotnou cenu domény...

BTW: pokud už doménu máš, tak není co řešit, napiš jen administrátorovi - pokud to nemůžeš zeditovat ve webové administraci.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.