Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: systém nemůže najet do grafického rozhraní  (Přečteno 880 krát)

manime

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 136
systém nemůže najet do grafického rozhraní
« kdy: 27 Prosince 2009, 10:13:00 »
měla jsem problém, aby mi linux načetl usb disk, který vůbec neviděl...tak jsem na radu jednoho nejmenovaného uživatele napsala do terminálu tail -f /var/log/dmesg ...ještě se mě to ptalo, jestli opravdu chci příkaz potvrdit, že se mi může rozsypat systém..ale tak jsem si říkala, vypadá to, že je profík, tak jsem dala ano...a při dalším startu najela pouze konzole(zpočátku se objevilo logo, to ale pak zmizelo a objevila se konzole)...startx nejde, recovery mode taky nic nevyřešilo...co s tím?

ihned po startu:
Kód: [Vybrat]
Mount of filesystem failed.
A maintenance shell will now be started.
CONTROL-D will terminate this shell and re-try.

zmáčknu- li ctrl+D zobrazí se místo root@manime-desktop: něco na styl (a...?..): ...teď už přesně nevím, protože už to nefunfguje..

prosím poraďte, jsem zoufalá

manime

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 136
Re: systém nemůže najet do grafického rozhraní
« Odpověď #1 kdy: 27 Prosince 2009, 11:14:36 »
tak jsem zkusila vložit cd ubuntu KK a opravit chyby na disku, což se mi podařilo...a v konzoli zadala ctrl+D a tam opravila daší chyby, co se mi načetly (prostě se mě to ptalo jenom esi fix(y)? a ja davala y) a nastartoval...sice byl mnohem pomalejší....protože ještě cosi se načítalo, ale jede:) uff

Frejda62

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 335
  • Na Linuxu se stále učím.
Re: systém nemůže najet do grafického rozhraní
« Odpověď #2 kdy: 27 Prosince 2009, 11:27:32 »
tak jsem zkusila vložit cd ubuntu KK a opravit chyby na disku, což se mi podařilo...a v konzoli zadala ctrl+D a tam opravila daší chyby, co se mi načetly (prostě se mě to ptalo jenom esi fix(y)? a ja davala y) a nastartoval...sice byl mnohem pomalejší....protože ještě cosi se načítalo, ale jede:) uff

Šikovná.. ;)
frejda-desktop
Ubuntu 12.04
 i686 AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+ GeForce 9500 GT 1024 MB   RAM..2.G

manime

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 136
Re: systém nemůže najet do grafického rozhraní
« Odpověď #3 kdy: 27 Prosince 2009, 18:00:07 »
dík :) ani přesně nevím ale co se stalo..takže...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.