Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Internet 4G USB modem - T-mobile  (Přečteno 3089 krát)

opavacek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Internet 4G USB modem - T-mobile
« kdy: 27 Prosince 2009, 23:08:23 »
Zdravím,

kamarád měl internet od U:fona a od nich měl i USB modem (už si nevzpomu co to bylo). S nastavením nebyl žádný problém. Prostě se nastavilo mobilní širokopásmé připojení, kde si ten modem vybral, nastavil jméno, heslo a všechno fičelo. Když se toho zeleného hnusu zbavil, tak si pořídil připojení od T-mobile, ti mu dali modem Internet 4G USB modem (viz zde). U toho už je situace horší, vůbec se neobjevil v seznamu na první stránce při nastavení mobilního širokopásmového připojení. Takže tam nechal Jakékoliv zařízení a pak dál postupoval a výbíral. Nastavil i DNS. No, ale modem neustále svítí zeleně (připojen) a to i když ještě nic nenastavoval, ale internet přesto nejede. Na netu jsem hledal návody, našel jsem, ale bohužel moc moudrý jsem z nich nebyl, krom toho se většinou jednalo o staré návody. Mohl by mi někdo poradit, co mám dělat. Abych pravdu řekl, zatím jsme to řešili jenom po Skype, ale zítra k němu jdu a budu to řešit, tak kdyby někdo z uživatelů mi mohl poradit, co a jak udělat, případně další zkušenosti. Má Ubuntu Karmic.
« Poslední změna: 28 Prosince 2009, 00:36:43 od opavacek »
Ubuntu, Debian, Mandriva 4ever!
Maahsův zákon: Vše funguje jenom proto, aby se to mohlo pokazit.

opavacek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re: Internet 4G USB modem - T-mobile
« Odpověď #1 kdy: 30 Prosince 2009, 21:42:41 »
Bohužel stav je takový, že ani technici v T-mobile si s tím nevědí rady. :-[
Ubuntu, Debian, Mandriva 4ever!
Maahsův zákon: Vše funguje jenom proto, aby se to mohlo pokazit.

jfoot

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 197
  • ..nemožné ihned, zázraky do tří dnů...
Re: Internet 4G USB modem - T-mobile
« Odpověď #2 kdy: 30 Prosince 2009, 22:32:50 »
Zdravím opavacek,

podle tohoto návodu :
Citace
http://wiki.ubuntu.cz/T-mobile%20Internet%204G%20PCMCIA
se Vám to nepodařilo zprovoznit  ?

Po šesté atomové válce  povrch planety Rogoz nevypadal pěkně...

Dítě nevinné...Co ty můžeš vědět...o sadomasochistické derivaci oidipovského komplexu...(O.Neff, K. Saudek, Arnal & Dva dračí zuby)

opavacek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re: Internet 4G USB modem - T-mobile
« Odpověď #3 kdy: 31 Prosince 2009, 23:12:44 »
Zdravím opavacek,

podle tohoto návodu :
Citace
http://wiki.ubuntu.cz/T-mobile%20Internet%204G%20PCMCIA
se Vám to nepodařilo zprovoznit  ?



Návod zkusím mu přeposlat, ale mám obavu, že to nebude ono, vzhledem k tomu, že se jedná o USB modem, nikoliv o modem do slotu. Ale uvidíme, vyzkoušíme. Zatím díky  ;).
Ubuntu, Debian, Mandriva 4ever!
Maahsův zákon: Vše funguje jenom proto, aby se to mohlo pokazit.

opavacek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re: Internet 4G USB modem - T-mobile
« Odpověď #4 kdy: 01 Ledna 2010, 10:26:36 »
Zkusil jsem, je pravdou, že to vypadá, že s tím nějakým způsobem komunikuje, ale internet se mi nepovedlo rozjet:

příkaz tail -f /var/log/messages
Kód: [Vybrat]
Jan  1 10:09:03 naja91-laptop kernel: [ 1089.136101] usb 5-2: USB disconnect, address 4
Jan  1 10:09:03 naja91-laptop kernel: [ 1089.136454] ipw ttyUSB0: IPWireless converter converter now disconnected from ttyUSB0
Jan  1 10:09:03 naja91-laptop kernel: [ 1089.136490] ipwtty 5-2:1.0: device disconnected
Jan  1 10:09:32 naja91-laptop kernel: [ 1118.144091] usb 5-2: new full speed USB device using uhci_hcd and address 5
Jan  1 10:09:32 naja91-laptop kernel: [ 1118.420233] usb 5-2: configuration #1 chosen from 2 choices
Jan  1 10:09:32 naja91-laptop kernel: [ 1118.433154] ipwtty 5-2:1.0: IPWireless converter converter detected
Jan  1 10:09:32 naja91-laptop kernel: [ 1118.433304] usb 5-2: IPWireless converter converter now attached to ttyUSB0
Jan  1 10:11:07 naja91-laptop kernel: [ 1212.888122] usb 5-2: USB disconnect, address 5
Jan  1 10:11:07 naja91-laptop kernel: [ 1212.888507] ipw ttyUSB0: IPWireless converter converter now disconnected from ttyUSB0
Jan  1 10:11:07 naja91-laptop kernel: [ 1212.888545] ipwtty 5-2:1.0: device disconnected
Jan  1 10:11:37 naja91-laptop kernel: [ 1243.144070] usb 5-2: new full speed USB device using uhci_hcd and address 6
Jan  1 10:11:37 naja91-laptop kernel: [ 1243.340244] usb 5-2: configuration #1 chosen from 2 choices
Jan  1 10:11:37 naja91-laptop kernel: [ 1243.353162] ipwtty 5-2:1.0: IPWireless converter converter detected
Jan  1 10:11:37 naja91-laptop kernel: [ 1243.353319] usb 5-2: IPWireless converter converter now attached to ttyUSB0

příkaz pon tmobile4g
Kód: [Vybrat]
/usr/sbin/pppd: In file /etc/ppp/peers/tmobile4g: unrecognized option '/dev/ttyIPWp0'
Provedl jsem pppconfig a upravil soubory /etc/chatscripts/tmobile4g a /etc/ppp/peers/tmobile4g podle návodu.
Ubuntu, Debian, Mandriva 4ever!
Maahsův zákon: Vše funguje jenom proto, aby se to mohlo pokazit.

opavacek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re: Internet 4G USB modem - T-mobile
« Odpověď #5 kdy: 01 Ledna 2010, 10:36:57 »
Ještě tady posílám pár obrázků, jak jsem to nakonfiguroval, kdyby si někdo všiml něčeho špatného atd., tak dejte vědět.

sudo pppconfig


/etc/ppp/peers/tmobile4g


/etc/chatscripts/tmobile4g
« Poslední změna: 01 Ledna 2010, 10:40:02 od opavacek »
Ubuntu, Debian, Mandriva 4ever!
Maahsův zákon: Vše funguje jenom proto, aby se to mohlo pokazit.

jfoot

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 197
  • ..nemožné ihned, zázraky do tří dnů...
Re: Internet 4G USB modem - T-mobile
« Odpověď #6 kdy: 01 Ledna 2010, 17:48:22 »
Zdravím Vás,

zakopaný brouk bude pravděpodobně v symbolickém jménu device, na které se mapuje USB modem.
  Externí modemy  často používají sériové rozhraní pro komunikaci , příklad : já mám  PCMCIA  kartu od T-mobile,  která komunikuje přes device
Kód: [Vybrat]
/dev/ttyS3  Jiné modemy , např. USB modemy ( Váš případ , jak jste správně poznamenal) komunikují přes jiná device , u mne nokia k790i připojená přes USB komunikuje přes device
Kód: [Vybrat]
/dev/ttyACM0 (doufám, že jsem si to zapamatoval správně, nemohu ověřit, protože teď jsem připojen přes PCMCIA modem)...
  Ve Vašem případě je tedy nutné zjistit typ device , dle  Vašich příspěvků to určitě  není device  
Kód: [Vybrat]
/dev/ttyIPWp0 .... ;)
  Čili je třeba zjistit konkrétně, na jaké že to device se mapuje Váš USB modem, když jej zasunute do USB slotu vašeho ntb. Dobrý začátek je příkaz
Citace
sudo dmesg |grep tty
Hledejte ve výpise symb. jméno začínající řetězcem "tty" a to poté dosaďte tam, kde jste vkládal ono nefunkční  
Kód: [Vybrat]
/dev/ttyIPWp0. Tipuji, že u Vás to bude
Kód: [Vybrat]
/dev/modem/ttyACM0
« Poslední změna: 02 Ledna 2010, 10:34:34 od jfoot »
Po šesté atomové válce  povrch planety Rogoz nevypadal pěkně...

Dítě nevinné...Co ty můžeš vědět...o sadomasochistické derivaci oidipovského komplexu...(O.Neff, K. Saudek, Arnal & Dva dračí zuby)

opavacek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re: Internet 4G USB modem - T-mobile
« Odpověď #7 kdy: 01 Ledna 2010, 18:53:07 »
jfoot: Super, díky za popis. Vzhledem k tomu, že jsem v Ubuntu a všeobecně Linuxu začátačník, tak jsem se zase něčemu přiučil. Jak se zase dostanu ke kamarádovi, kterému jsem Ubuntu instaloval, tak vyzkouším a určitě se ozvu s výsledkem.
Ubuntu, Debian, Mandriva 4ever!
Maahsův zákon: Vše funguje jenom proto, aby se to mohlo pokazit.

jfoot

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 197
  • ..nemožné ihned, zázraky do tří dnů...
Re: Internet 4G USB modem - T-mobile
« Odpověď #8 kdy: 01 Ledna 2010, 19:17:00 »
Zdravím Vás,

doufám, že to bude fungovat... Já také nějakou tu noc probděl nad týmiž problémy, jaké řešíte právě Vy, a proč nepředat nějaké  poznatky dále dříve, než je při své skleróze totálně zapomenu... ;D
« Poslední změna: 01 Ledna 2010, 22:43:42 od jfoot »
Po šesté atomové válce  povrch planety Rogoz nevypadal pěkně...

Dítě nevinné...Co ty můžeš vědět...o sadomasochistické derivaci oidipovského komplexu...(O.Neff, K. Saudek, Arnal & Dva dračí zuby)

opavacek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re: Internet 4G USB modem - T-mobile
« Odpověď #9 kdy: 06 Ledna 2010, 11:26:01 »
Takže provedl jsem, jak bylo řečeno. Com jsem nastavil na /dev/ttyUSB0 (což mi vyplivl příkaz dmesg | grep tty). Při zadání příkazu pon tmobile4g jsem dostal toto:

Kód: [Vybrat]
Error: only members of the 'dip' group can use this command.
Ubuntu, Debian, Mandriva 4ever!
Maahsův zákon: Vše funguje jenom proto, aby se to mohlo pokazit.

jfoot

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 197
  • ..nemožné ihned, zázraky do tří dnů...
Re: Internet 4G USB modem - T-mobile
« Odpověď #10 kdy: 06 Ledna 2010, 11:53:17 »
Zdravím Vás,

Kód: [Vybrat]
Error: only members of the 'dip' group can use this command.

Uživatel, (dejme tomu s aktuálním jménem jfoot), spouštějící pon, musí být členem skupiny "dip", což  lze nastavit takto :
Kód: [Vybrat]
sudo adduser jfoot dip
Takže provedl jsem, jak bylo řečeno. Com jsem nastavil na /dev/ttyUSB0

No vidíte, taky mě to  /dev/ttyUSB0 mohlo napadnout, ehm, ...hned... No, jak vidíte, také se pořád učím... ;)
« Poslední změna: 06 Ledna 2010, 12:49:39 od jfoot »
Po šesté atomové válce  povrch planety Rogoz nevypadal pěkně...

Dítě nevinné...Co ty můžeš vědět...o sadomasochistické derivaci oidipovského komplexu...(O.Neff, K. Saudek, Arnal & Dva dračí zuby)

opavacek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re: Internet 4G USB modem - T-mobile
« Odpověď #11 kdy: 06 Ledna 2010, 15:50:14 »
jfoot: Jo, to mě pak taky najednou trklo, když jsem jel ze školy domů  ;). Zítra mi zase donese ten notebook a snad už to bude fungovat. Ještě jednou díky.
Ubuntu, Debian, Mandriva 4ever!
Maahsův zákon: Vše funguje jenom proto, aby se to mohlo pokazit.

opavacek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re: Internet 4G USB modem - T-mobile
« Odpověď #12 kdy: 11 Ledna 2010, 10:50:45 »
Nefunguje  :( . Tentokrát se zobrazuje:
Kód: [Vybrat]
In file /etc/ppp/peers/tmobile4g: unrecognized option 'nocomp'
Soubor /etc/ppp/peers/tmobile4g:
Kód: [Vybrat]
# This optionfile was generated by pppconfig 2.3.18.
#
#
hide-password
nocomp
noauth
connect "/usr/sbin/chat -v -f /etc/chatscripts/tmobile4g"
debug
/dev/modem/ttyUSB0
230400
defaultroute
noipdefault
usepeetdns
persist
holdoff 1
user "gprs"
ipparam tmobile4g
mtu 1020
« Poslední změna: 11 Ledna 2010, 11:13:43 od opavacek »
Ubuntu, Debian, Mandriva 4ever!
Maahsův zákon: Vše funguje jenom proto, aby se to mohlo pokazit.

jfoot

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 197
  • ..nemožné ihned, zázraky do tří dnů...
Re: Internet 4G USB modem - T-mobile
« Odpověď #13 kdy: 11 Ledna 2010, 21:46:49 »
Zdravím Vás,

Kód: [Vybrat]
In file /etc/ppp/peers/tmobile4g: unrecognized option 'nocomp'

Do file 'tmobile4g' se Vám vloudila malá chybička : namísto 'nocomp' byste měl vložit 'nopcomp' parametr. Tak to vyžaduje pppd. Díval jsem se, co autority definují oním 'nopcomp' :

Citace
nopcomp : Disable protocol field compression negotiation in both the receive and the transmit direction.
Citace
nopcomp  : No compression -> t-mobile is twice as fast if you do NOT use compression.
Citace
# ppp compression:
# ppp compression may be used between the phone and the pppd, but the
# serial connection is usually not the bottleneck in GPRS, so the
# compression is useless (and with some phones need to disabled before
# the LCP negotiations succeed).

což je výmluvné, ovšem chtělo by to nějaký širší technický background ..
Pokusím se najít o tomto parametru něco více, jakmile mě dítka pustí k PC na nějakou souvislejší dobu  :D....

Edit : tohle by mohlo být ono ..:  
Kód: [Vybrat]
http://www.tcpipguide.com/free/t_PPPCompressionControlProtocolCCPandCompressionAlgo.htm
Citace
Key Concept: PPP includes an optional compression feature, which can improve performance over slow physical links. A variety of different compression algorithms are supported. To enable compression, both devices on a PPP link use the PPP Compression Control Protocol (CCP) to negotiate a compression algorithm to use. The compression algorithm is then used to compress and decompress PPP data frames.

Nechť se daří...... :)
« Poslední změna: 14 Ledna 2010, 00:00:07 od jfoot »
Po šesté atomové válce  povrch planety Rogoz nevypadal pěkně...

Dítě nevinné...Co ty můžeš vědět...o sadomasochistické derivaci oidipovského komplexu...(O.Neff, K. Saudek, Arnal & Dva dračí zuby)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.