Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: jak vytvořit splash.pcx  (Přečteno 1201 krát)

Miroslav Marcišin

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
  • když to nejde, použij silnější nukleární hlavici
    • osobní blog
jak vytvořit splash.pcx
« kdy: 29 Prosince 2009, 01:49:57 »
Zdravím,

mám takový problém, potřebuji nějak vytvořit soubor splash.pcx ale netusím jak na to. Google radil sice dlouho, ale samé nepoužitelné věci typu dotaz -> žádná odpověď.

Netuším vlastně ani co to je za typ souboru, jen podle názvu usuzuji, že to bude nějaká splash obrazovka zobrazovaná při bootu liveCD, nebo i systému.

Nikde sem se bohužel ale nedozvěděl, jak nebo v čem to vlastně vytvořit, nebo jestli se tento soubor dá bezpečně editovat například v gimpu.

Máte s tím někdo nějaké zkušenosti, či nějaké stránky, weby, kde bych se o tom mohl něco více dočíst? Jak říkám, s googlem sem konzultoval dlouho, ale bezúspěšně.
http://h00ked.cz
PC: Ubuntu 10.10 32bit | Linux 2.6.39.4-candela
AMD Athlon 64 X2 @2785,765MHz | 2x 2GB DDR2 800MHz PC6400 CL5, ZEPPELIN | 120GB sys HDD, 250GB mirror HDD, 2TB Seagate external data storage NTB: HP probook 4525s, Ubuntu 10.10 x64

NoWin

  • Host
Re: jak vytvořit splash.pcx
« Odpověď #1 kdy: 29 Prosince 2009, 04:33:43 »
Zdravím,

mám takový problém, potřebuji nějak vytvořit soubor splash.pcx ale netusím jak na to. Google radil sice dlouho, ale samé nepoužitelné věci typu dotaz -> žádná odpověď.

Netuším vlastně ani co to je za typ souboru, jen podle názvu usuzuji, že to bude nějaká splash obrazovka zobrazovaná při bootu liveCD, nebo i systému.

Nikde sem se bohužel ale nedozvěděl, jak nebo v čem to vlastně vytvořit, nebo jestli se tento soubor dá bezpečně editovat například v gimpu.

Máte s tím někdo nějaké zkušenosti, či nějaké stránky, weby, kde bych se o tom mohl něco více dočíst? Jak říkám, s googlem sem konzultoval dlouho, ale bezúspěšně.
Tak proč to v GIMPu sakra nezkusíš? GIMP PCX umí!
A jak to proboha googluješ? Já tam napsal pcx a hned se na mně vyvalila tuna stránek, z nichž první dvě jsou přímo o tomhle formátu a česky (Root & Wikipedia)!
« Poslední změna: 29 Prosince 2009, 04:59:55 od Roman Horník »

Satannas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 262
Re: jak vytvořit splash.pcx
« Odpověď #2 kdy: 29 Prosince 2009, 12:20:13 »
pcx je bitmapový obrázek. Moc se dnes nepoužívá, aspoň teda v grafice.
http://www.root.cz/clanky/graficky-format-pcx-vylet-do-historie-pc/

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.