Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: problém s fullscreen videem 9.10  (Přečteno 1730 krát)

makruzz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
problém s fullscreen videem 9.10
« kdy: 30 Prosince 2009, 00:08:03 »
Zdravím,

prosil bych nějakou dobrou duši, aby mi poradila s následujícím problémem:

Když si chci zvětšit na celou obrazovku flash video přehrávané v libovolném internetovém prohlížeči, tak se po kliknutí na ikonku "fullscreen" sice přes celou obrazovku otevře, jenže "pod" prohlížečem - musím okno prohlížeče minimalizovat do lišty. Můj druhý fullscreenový problém se týká VLC playeru, ve kterém se sice video zvětší na celou obrazovku, avšak zůstanou vidět lišty, které zmizí až po tom, co v té spodní kliknu na odkaz na to video, které chci na celou obrazovku. Domnívám se, že bude nějaký problém s tím, že se okna, které by si za normálních okolností vydobyla svoje místa v popředí nebo na fullscreenu, na tato místa z nějakého důvodů nemohou dostat. Pokud mám totiž otevřeno okno firefoxu a spustím třeba synaptic, tak se otevře za tímto oknem (nemám přitom okno firefox nastavené jako "vždy navrchu").

Všechny tyto problémy se dějí při vypnutých efektech. Pokud však zapnu efekty třeba jen na stupeň "normální", flash se hodí do fullscreenu správně, stejně jako video ve VLC, a synaptic se správně otevře přes okno firefoxu. Toto vše se odehrává na ubuntu 9.10 s grafickou kartou radeon 1950. Je možné, že to má nějakou spojitost s ovladači grafické karty, protože na ubuntu 8.10, kde ještě ovladače od ATi fungovaly, jsem tyto problémy neměl.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: problém s fullscreen videem 9.10
« Odpověď #1 kdy: 30 Prosince 2009, 10:19:54 »
Podivné. Spiš bych preventivně promazal konfiguraci metacity. Anebo radši téměř vše jako před instalací. A potom to znovu nastavil.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

makruzz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re: problém s fullscreen videem 9.10
« Odpověď #2 kdy: 30 Prosince 2009, 14:16:18 »
Rovano: To už jsem právě včera udělal. Smazal jsem jak konfiguraci samotného gnome, tak metacity a problém přetrvává..

ladarozan

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 837
Re: problém s fullscreen videem 9.10
« Odpověď #3 kdy: 30 Prosince 2009, 16:18:54 »
Jak to reaguje na Alt+tab ? To by mělo střídat jednotlivé otevřené věci...
AMD A4-5300, Hauppauge HVR-4000, Ubuntu 12.04, Windows 8
-Tablet Protab26 a Toshiba AT10 Android 4.3.1
-Asus EEE1000H,WinXP

makruzz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re: problém s fullscreen videem 9.10
« Odpověď #4 kdy: 30 Prosince 2009, 16:41:53 »
ladarozan: na alt+tab to reaguje tak, že ten fullscreen flash videa nema v tom "alt+tabování" žádný odkaz, fullscreen ve VLC playeru tím přepnout jde - přepnutím na "XVideo Output" a ten synaptic schovaný za firefoxem se dá taky přepnout. Ještě jsem si všimnul, že nové okno (ne panel) spuštěný ve firefoxu (třeba obrázek otevřený hypertextovým odkazem do nového okna) se také schová za firefox.

makruzz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re: problém s fullscreen videem 9.10
« Odpověď #5 kdy: 31 Prosince 2009, 01:28:23 »
Tak problém jsem vyřešil. Všechna ta okna nechtěl "pustit" do popředí screenlet na monitorování CPU, respektive jeho nastavení "vždy navrchu".  ;D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.