Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Bezdrátové vstupy (klávesnice & myš)  (Přečteno 2134 krát)

3.14.TR

Bezdrátové vstupy (klávesnice & myš)
« kdy: 30 Prosince 2009, 08:09:13 »
zdravim,
rád bych se zeptal jaké máte zkušenosti s bezdrátovými klávesnicemi a myšemi

1) pokud má každá vlastní USB BT přijímač
2) pokud jsou v setu a mají jen jeden

je třeba nějaká dodatečná instalace, nebo to řeší firmware?
díky za zkušenosti
CPU Intel Core i5 2500 (4 jádra po 3.3GHz); RAM Kingston HyperX (2x2GB, DDR3); VGA nV GIGABYTE GTS450

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Bezdrátové vstupy (klávesnice & myš)
« Odpověď #1 kdy: 30 Prosince 2009, 10:39:50 »
Zkušenost je taková, že připojím a funguju. Sám používám současně myš Logitech MX1100 a k tomu klávesnici Gigabyte KM7500, každá má svůj přijímač a nemám problémy. Na dalším počítači je bezdrátová sada klávesnice/myš Trust a také funguje hned po zapojení. Včetně mutimediálních tlačítek. Jediné, co jsem řešil, byla další tlačítka MX1100, ta jsem si naprogramoval podle potřeby přes xbindkeys, umí je ale využívat i Compiz.

Ale koukám, že jsem přehlédl to BT, pokud tedy opravdu myslíš Bluetooth, s tím zkušenosti nemám. Tam jsou ale dva přijímače zbytečné.
« Poslední změna: 30 Prosince 2009, 16:18:57 od GdH »

Satannas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 262
Re: Bezdrátové vstupy (klávesnice & myš)
« Odpověď #2 kdy: 30 Prosince 2009, 12:29:17 »
taky používám bezdrátovou myš und klávesnici na jednom přijímači. Funguje naprosto bez problémů, dokonce jsme s kámošem zkoušeli připojit navíc další klávesnici do USB (hraní multiplayeru Frets on fire- Fofix), a  v pohodě to jelo :-D. Na BT jsem nezkoušel.

Marek_

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 342
Re: Bezdrátové vstupy (klávesnice & myš)
« Odpověď #3 kdy: 30 Prosince 2009, 12:38:37 »
Mám Microsoft Wireless Desktop 3000 (s blue track) u počítače s Kubuntu KK a musím uznat, že je to perfektní.
openSUSE 13.1
Opera 12 - ano, stale

3.14.TR

Re: Bezdrátové vstupy (klávesnice & myš)
« Odpověď #4 kdy: 30 Prosince 2009, 16:09:30 »
díky za zkušenosti
byl jsem přerd chvíli v obchodě (mironet) a tam mi řkeli ať s bezdrátovou technologií pod linuxem vůbec nepočítám...

samozdřejmě mě nejde o BT, pokud to bdue jiná technologie, proč ne, jen se bojím jendoho přijímače, protože jsem četl že si s tím linux neumí úplně poradit...
jiank jsem zjistil že existuje klávesnice IRDA, ale další krabičku na stole nepotřbeuji...

jinak super, díky moc
CPU Intel Core i5 2500 (4 jádra po 3.3GHz); RAM Kingston HyperX (2x2GB, DDR3); VGA nV GIGABYTE GTS450

sokin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Bezdrátové vstupy (klávesnice & myš)
« Odpověď #5 kdy: 15 Listopadu 2012, 17:24:44 »
Mám Microsoft Wireless Desktop 3000 a nejdou mi na ni některé funkce, třeba při přehrávání filmu (pauza, přehrávání, stop...) Ukáže se tam přeškrtnuté kolečko když to nastavuji ve VLC playeru, přitom nastavené to mám.

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Bezdrátové vstupy (klávesnice & myš)
« Odpověď #6 kdy: 15 Listopadu 2012, 17:57:47 »
Mám Microsoft Wireless Desktop 3000 a nejdou mi na ni některé funkce, třeba při přehrávání filmu (pauza, přehrávání, stop...) Ukáže se tam přeškrtnuté kolečko když to nastavuji ve VLC playeru, přitom nastavené to mám.
některé klávesnice s multimediálnímy tlačítky musíš dodatečně nakonfigurovat např. v programu keytouch https://help.ubuntu.com/community/KeyTouch

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.