Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Dálkové ovládání v XBMC  (Přečteno 4696 krát)

bloop

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Dálkové ovládání v XBMC
« kdy: 11 Ledna 2010, 21:19:52 »
Dobrý den,koupil jsem si dálkové ovládání (model: xpc-rc01).Chtěl bych ovládat xbmc těmi tlačítky play/pause, stop,atd.jenže po zapnutí xbmc to reaguje jenom na šipky,tlačítko ok a hlasitost.Hledal jsem v nastavení v kolonce klávesnice a myš ale nic na nastaveníé tohoto programu jsem nenašel ani na google toho moc není.Máte stím nějakou zkušenost? prosím poraďte.Mám Kubuntu 9.10 a xbmc verze 9.11 r26018 předem děkuji

Deafboy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
Re: Dálkové ovládání v XBMC
« Odpověď #1 kdy: 17 Ledna 2010, 08:37:50 »
Podobne veci budem coskoro riesit aj ja, takze ma to zaujima :P
Nasiel som toto: http://xbmc.org/forum/showthread.php?t=42884
Neviem sice ci pouzivas XBMC v ubuntu, alebo v live CD verzii (ktora je aj tak v podstate ubuntu), no ocividne dialkovy ovladac riesi lirc.
staci teda skopirovat spravny konfigurak.
Kód: [Vybrat]
sudo mv /etc/lirc/lircd.conf /etc/lirc/lircd.conf.bak
sudo cp /usr/share/lirc/remotes/asus/lircd.conf.digimatrix /etc/lirc/lircd.conf

A ked uz sme pri media-center softoch, odporucam tiez pozret sa na Boxee. Zalozene na XBMC, kombinuje media-center, social networking, prehrava videa priamo z youtube a mnoho mnoho dalsieho.
Momentalne mi blizsie nezistena chyba suvisiaca s mojim HW zabranuje pouzivat XBMC (padne po pokuse prehrat video), ale po kupe noveho HW sa tym budem urcite viac zaoberat.
Ubuntu som prestal pouzivat vzhladom na jeho bugy kazdodenne, no sem-tam rad zabludim na toto forum a som este radsej ked viem pomoct

bloop

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: Dálkové ovládání v XBMC
« Odpověď #2 kdy: 21 Února 2010, 15:33:46 »
dobry den ty prikazy mi nefunguji vubec nemam slozky /usr/share/lirc/ a /usr/share/lirc/  jinak co se tyce toho prehravace urcite ho vyzkousim tedka budu stavet htpc takze se mi to hodi dekuji

pendialek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: Dálkové ovládání v XBMC
« Odpověď #3 kdy: 20 Května 2010, 09:57:12 »
Tak jsem se k tomuto kousku ovladače dostal taky. Vyřešili jste to nějak? Já jsem jaksi v koncích...

GIGN1987

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re:Dálkové ovládání v XBMC
« Odpověď #4 kdy: 31 Prosince 2011, 20:39:05 »
mám otázočku, nasiel som svoje dialkove tu http://lirc.sourceforge.net/remotes/thermaltake/ dodane ku skrinke thermaltake vf7001bns dh101. otazka znie ako a kde spustim konzolu ked pouzijem xbmc live a nainstalujem na hdd. netreba este nieco ine spravit pred tym a bude to fungovat ?
« Poslední změna: 31 Prosince 2011, 22:25:39 od GIGN1987 »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.