Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Gaim a smile [vyřešeno]  (Přečteno 3873 krát)

Engi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
Gaim a smile [vyřešeno]
« kdy: 02 Listopadu 2006, 10:39:35 »
Poradte mi ako mam skopirovat do Gaimu smile... lebo ja tam asi nemam povoleny zapis ale ako ho povolim? pls... aaa este nieco mam problem s Kopete ... nedokaze mi nacitat zoznam ma s tym niekto tiez problem?
« Poslední změna: 13 Prosince 2007, 01:25:55 od Anna Taliánová »
Intel Pentium 4 1700 Hz 640 DDR Nvidia GeForce FX 5200 128 RAM
OS: Kubuntu 6.10 + moje nesikovne ruky ktore ho casto d****u :D ... kazdy sa raz uci :D

Stepan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
    • http://stepo.bloguje.cz
Gaim a smile
« Odpověď #1 kdy: 02 Listopadu 2006, 13:37:25 »
Ahoj,
Pokud mas na mysli adresar /usr/share/pixmaps/gaim/smileys/, tak tam bezni uzivatele nemuzou zapisovat. Musis spustit (treba) Nautilus s pravy roota:
Kód: [Vybrat]
gksudo nautilus /usr/share/pixmaps/gaim/smileys/

Engi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
Gaim a smile
« Odpověď #2 kdy: 02 Listopadu 2006, 14:32:41 »
Citace: klaudy
Ahoj,
Pokud mas na mysli adresar /usr/share/pixmaps/gaim/smileys/, tak tam bezni uzivatele nemuzou zapisovat. Musis spustit (treba) Nautilus s pravy roota:
Kód: [Vybrat]
gksudo nautilus /usr/share/pixmaps/gaim/smileys/
Ked to hodim do konzoli tak mi napise sudo: nautilus: command not found
 takze mno... pls poradte... lebo ja som v tomto novacik mam Kubuntu 6,10 a chcem vediet ako sa da zapisovat alebo ako ziskam prava na zapis do tych suborov... A nevyriesilo by keby som sa prihlasil ako root? ... a ako by som vytvoril konto roota? a je to pre zaciatocnika bezpecne? :D
« Poslední změna: 13 Prosince 2007, 01:26:48 od Anna Taliánová »
Intel Pentium 4 1700 Hz 640 DDR Nvidia GeForce FX 5200 128 RAM
OS: Kubuntu 6.10 + moje nesikovne ruky ktore ho casto d****u :D ... kazdy sa raz uci :D

Skeletonix

  • Host
Gaim a smile
« Odpověď #3 kdy: 02 Listopadu 2006, 14:58:18 »
otevri si Synaptic a doinstaluj balicek :D

Engi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
Gaim a smile
« Odpověď #4 kdy: 02 Listopadu 2006, 15:17:30 »
Citace: Skeletonix
otevri si Synaptic a doinstaluj balicek :D
Doinstaloval som z repozitara volaky Nautilus Action Configuration ... ale ono to stale nejde
Intel Pentium 4 1700 Hz 640 DDR Nvidia GeForce FX 5200 128 RAM
OS: Kubuntu 6.10 + moje nesikovne ruky ktore ho casto d****u :D ... kazdy sa raz uci :D

drat

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 394
Gaim a smile
« Odpověď #5 kdy: 02 Listopadu 2006, 16:05:24 »
Ja osobne jsem adresar se smajliky nahral do ~/.gaim/smileys. A funguje. Nezapomente je samozrejme v Gaimu aktivovat. Buddy List > Tools > Preferences > Smiley Themes a oznacit vase tema. Na smajliku jsem nasel odkaz nekde na homepage Gaimu.

Engi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
Gaim a smile
« Odpověď #6 kdy: 02 Listopadu 2006, 16:13:59 »
Citace: drat
Ja osobne jsem adresar se smajliky nahral do ~/.gaim/smileys. A funguje. Nezapomente je samozrejme v Gaimu aktivovat. Buddy List > Tools > Preferences > Smiley Themes a oznacit vase tema. Na smajliku jsem nasel odkaz nekde na homepage Gaimu.
Sak tie smile ja tam chcem dat len nemam na to prava ich tam skopirovat
Intel Pentium 4 1700 Hz 640 DDR Nvidia GeForce FX 5200 128 RAM
OS: Kubuntu 6.10 + moje nesikovne ruky ktore ho casto d****u :D ... kazdy sa raz uci :D

hlavo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Gaim a smile
« Odpověď #7 kdy: 02 Listopadu 2006, 21:42:28 »
Citace: Engi
Citace: drat
Ja osobne jsem adresar se smajliky nahral do ~/.gaim/smileys. A funguje. Nezapomente je samozrejme v Gaimu aktivovat. Buddy List > Tools > Preferences > Smiley Themes a oznacit vase tema. Na smajliku jsem nasel odkaz nekde na homepage Gaimu.
Sak tie smile ja tam chcem dat len nemam na to prava ich tam skopirovat
ale mas tie prava ./gaim/smileys mas v home adresari a na ten prava mas urcite ak si si ich nemenil, len si daj zobrazovat aj skryte subory, alebo si spusti mc a tam ich uvidis.

Skeletonix

  • Host
Gaim a smile
« Odpověď #8 kdy: 02 Listopadu 2006, 21:43:35 »
najdi gaim-themes

Stepan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
    • http://stepo.bloguje.cz
Gaim a smile
« Odpověď #9 kdy: 03 Listopadu 2006, 07:15:43 »
Engi: Aha, to ze mas Kubuntu a pouzivas KDE jsem netusil. Moje rada smerovala pro GNOME, kde je vychozim spravcem souboru Nautilus. Nautilus si v tomto pripade samozrejme neinstaluj - je to zbytecne. Tusim ze pomoci hlavniho menu KDE muzes spustit Konqueror (spravce souboru pro KDE) s pravy Roota.

PS: Ale to je taky zbytecne, pokud pristupujes do slozky ~/.gaim - Jak uz tady bylo receno, tam pristup mit proste musis.

PS2: Nevim, ale neni zrovna "koser" pouzivat KDE a k tomu Gaim (primarne urceny pro GNOME). Ale proti gustu zadny disputat :)

Tomas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 100
    • The Dark Crusaders shall lead the way to the Lake of the Ancients as the burning Eferias will light the way
Gaim a smile
« Odpověď #10 kdy: 26 Dubna 2007, 21:01:15 »
No ja mam podobny problem co sa tyka spojazdnit smajlikov na Gaime. Podla oficialnej stranky staci stiahnut prislusnu temu... vojst do preferences-smiley themes a za pomoci drag&drop umiestnit temu do zoznamu..nefunguje. vase rady vyssie taktiez neboli velmi funkcne... ked som sa snazil skopirovat smajlikov do ~/.gaim/smileys konzola mi vyhodila " omitting directory".
Asus F3Tc, AMD Turion64 X2, 3GB RAM, GeForce7300 256MB, HDD 120GB, Wi-fi,BT,1.3M Cam included. Running on Ubuntu 9.04 JJ

Rotten Angel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
    • http://rottenangel.extreme4ever.sk
Gaim a smile
« Odpověď #11 kdy: 29 Dubna 2007, 17:14:02 »
Tak ja som podobne problemy so smilemi nemal. Proste som to urobil podla navodu tak ako si to pisal aj ty aidct. Stiahol temu a prekopiroval... Neviem co vsetci mate s tymi pravami ci co?
Jedine co by mohlo robit problem s pravami su tie skryte subory. Ale tie sa uz tiez riesili. Bohuzial neviem pomoct kedze som zaciatocnik ale mne to fungovalo bez problemov... :P
Bloo Regard Q. Kazoo

Dava

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 121
    • http://www.pohori.cz
Gaim a smile
« Odpověď #12 kdy: 10 Května 2007, 22:41:01 »
Citace: adict
... vojst do preferences-smiley themes a za pomoci drag&drop umiestnit temu do zoznamu..nefunguje....
Stahl jsem ted z teto stranky: http://www.gnome-look.org/content/show.php/Gaim+Pidgin+ICQ+5.0+Smiley+Theme?content=56642   tema smajliku a otevrel jsem v Gaimu --- nastaveni / thema smajliku a do pole jsem pretahnul stazeny nerozbaleny soubor 56642-Gaim_ICQ5.0_Smileys.tar.gz , ihned tam bylo nove tema a po oznaceni a zavreni nastaveni i ihned fungovalo bez restartu aplikace.  ;)
« Poslední změna: 13 Prosince 2007, 01:28:55 od Anna Taliánová »

anicka

  • Host
Gaim a smile
« Odpověď #13 kdy: 22 Srpna 2007, 02:35:28 »
Citace: Engi
Poradte mi ako mam skopirovat do Gaim smile... lebo ja tam asi nemam povoleny zapis ale ako ho povolim? pls... aaa este nieco mam problem s Kopete ... nedokaze mi nacitat zoznam ma s tym niekto tiez problem?
Jak do Gaimu přidat smajlíky

V Synapticu je možné pro Gaim (i betaverzi) nainstalovat další témata smajlíků (než Default neboli výchozí) prostřednictvím balíčku gaim-themes. :-) Enjoy! 8-)

Emotikony (smajlíky) se však zobrazují různě v Gaimu (AIM) a ICQ, což je zřejmě logické u různých IM klientů. Otestováno.

Přeji vše dobré. :-)
« Poslední změna: 13 Prosince 2007, 01:30:01 od Anna Taliánová »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.