Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: odt (xml, docbook) => prosté html  (Přečteno 1251 krát)

Kedrigern

odt (xml, docbook) => prosté html
« kdy: 14 Ledna 2010, 21:11:36 »
Předem bych chtěl říci, že daný problém umím řešit, vyzkoušel jsem mnoho aplikací, ale žádná nepřeváděla dle mých představ - čili se opravdu ptám na radu od někoho se zkušenostmi.

Dělám úplně drobnou stránku a potřeboval bych dostat dokumenty z OO.org (asi se jedná jen o Writer, tedy odt) do html, res. do jednoduchého html (asi tak tyto tagy: a, sup, sub, p, br, hX, i, b + něco možná).

Vyzkoušel jsem:
1) OO.org -> html: Interní převod vytváří veliké obludy s tunou CSS a navíc kompletně nevalidní, po promazaní stylů etc to relativně jde, ale není to ono.
2) OO.org -> xml (oo): Vzásadě to vytvoří to samé, co 1), ale v xml
3) OO.org -> xml (docbook): pokud jsem pochopil, tak to je skoro přesně ono, ale vymaže to tučnost a kurzívu

Čili bych uvítal nějaké řešení, kde si třeba půjde nastavit míru podobnosti dokumentů (počet písem, řezy písma etc.) a nebo nějaké větší zkušenosti s docbookem. Používal jsem terminálové příkazy docbook2..., je nějaký hezčí WYSIWYG editor? Mělo by pak třeba cenu dokumenty tvořit v docbooku a převádět je do jiných formátů?

Jedná se o dokumenty v rozsahu 10-60 stránek, téměř čistý text, občas zvýraznění kurzívou a mnoho poznámek pod čarou.

RNA

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 630
Re: odt (xml, docbook) => prosté html
« Odpověď #1 kdy: 14 Ledna 2010, 22:37:26 »
Což takhle NVU, potažmo Kompozer ?
Nezkoušel jsem, možná to dopadne jako s tím OO, ale ze všech stran slyším, že NVU produkuje poměrně malé a čisté html soubory.

Kedrigern

Re: odt (xml, docbook) => prosté html
« Odpověď #2 kdy: 15 Ledna 2010, 10:27:42 »
NVU jsem nezkoušel, protože tam byla hláška, že se dva roky nevyvíjí a zkusil jsem rovnou Kompozer (nástupce)- což o to moc pěkný prográmek a před pár lety jsem takový strašně chtěl, nicméně je pro tvorbu stránek, nikoliv převod textu. Nepotkal jsem v něm pluginy a OO.org se tváří, že plugin pro něj také nemá...

Leč jde zkopírovat text a výstupní html je opravdu čisté, jen si neporadí s poznámkami pod čarou (což by ale nejspíš šlo přežít - doklikat ručně).

Ten docbook neužívá nikdo? Má spoustu voleb, nastavení, programů, co ho používají... čili zkušenost by se hodila :)

PS: Moc dík za tip, Kompozer je opravdu pěkná hračka a snad si na ní někdy najdu čas :)

jfoot

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 197
  • ..nemožné ihned, zázraky do tří dnů...
Re: odt (xml, docbook) => prosté html
« Odpověď #3 kdy: 15 Ledna 2010, 12:13:39 »
Zdravím Kedrigern,

zkuste položit Váš dotaz na fórum, které jest na tyto otázky specializováno :
Kód: [Vybrat]
http://forum.builder.cz/list.php?135Na tomto fóru působí mj. český guru kvalifikovaný v oblasti zpracování xml : Jiří Kosek. Věřím, že Vám minimálně on poradí...  Jen na okraj (aby řeč nestála... ;)) ,  nevyhovoval by Vám třeba, jako programátorovi,  postup : OO.org -> xml -> xslt  -> html  ,tedy generovat html code ze vstupního xml pomocí xslt processoru,  na kterém je mj. docbook založen?
« Poslední změna: 15 Ledna 2010, 14:08:48 od jfoot »
Po šesté atomové válce  povrch planety Rogoz nevypadal pěkně...

Dítě nevinné...Co ty můžeš vědět...o sadomasochistické derivaci oidipovského komplexu...(O.Neff, K. Saudek, Arnal & Dva dračí zuby)

Kedrigern

Re: odt (xml, docbook) => prosté html
« Odpověď #4 kdy: 16 Ledna 2010, 16:32:03 »
Děkuji moc, na fóru se poptám - nicméně jsem si vzpomněl na kamaráda, který to před dvěma lety řešil, čili se ho poptám dopad.

xslt neznám, prozkoumám.

(a dám vědět vědět o výsledku)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.