Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Software k meteostanici..? [vyřešeno]  (Přečteno 1416 krát)

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Software k meteostanici..? [vyřešeno]
« kdy: 16 Ledna 2010, 09:15:18 »
Pro pracovní účely je nutné rozchodit software pro meteostanici - meteostanice získává informace z internetu. Na jeden PC jsem v práci hodil Ubuntu 9.04 a potřebuji tam tento soft rozchodit. Přes wine mi to nešlo. Tedy, bylo nutné doinstalovat Framework, ale Framework nešel pro změnu nainstalovat vůbec, při instalaci vyhodil chybu. Instaloval jsem z různých zdrojů, jedním z nich byl přímo soubor z podpory MS.

Hodil jsem tam teda Virtuální systém Win XP - přes VMware, kde vše funguje. Problém je následující:

musím kliknout pro spuštění virtuálního systému, až systém nabootuje, teprve můžu spustit program a pak ho hodit do tzv "bezešvého módu", kdy se mi spuštěné aplikace zobrazí jen jako okno v Linuxu, což je ideální. Pro woknaře je samozřejmě takhle nepohodlný postup problémem. Úplně nejlepší by bylo rozchodit tento soft normálně pod linuxem. Když bych ale musel použít VMware, věděl by někdo, jak spustit virtuální systém + spuštění daného programu + aby se tento program spustil již v "bezešvém módu" na jedno kliknutí? :)

Případně jakýkoliv jiný nápad, jak to zjednodušit..?

díky
« Poslední změna: 19 Ledna 2010, 10:56:59 od On »
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

Deafboy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
Re: Software k meteostanici..?
« Odpověď #1 kdy: 16 Ledna 2010, 09:29:42 »
Ak su udaje ziskane z internetu, nedali by sa ziskavat a spracuvat cez nieco ine? Pouzit vmware kvoli jednej aplikacke je trochu mamutie riesenie. Ake udaje chces presne ziskavat, odkial, a ako ich dalej spracuvat a uchovavat?

edit______________

A mozno som zle pochopil :P Co je to za meteo stanicu, ako funguje a o aky SW sa jedna?
« Poslední změna: 16 Ledna 2010, 09:32:04 od Deafboy »
Ubuntu som prestal pouzivat vzhladom na jeho bugy kazdodenne, no sem-tam rad zabludim na toto forum a som este radsej ked viem pomoct

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Software k meteostanici..?
« Odpověď #2 kdy: 16 Ledna 2010, 10:03:06 »
No píšu to z domu, takže veškeré údaje o tomhle zůstaly v práci :) V pondělí bych vše dopsal..nicméně mamutie resenie to asi je, ale bylo to akutní, dělám v elektroservisu a tam se nebude čekat, až se milostpán uráčí a nějak se s tím jeho linuxem domluví :)

Obávám se, že jiné řešení, než rozchození originálního softwaru nebude...ikdybych tento soft obešel a získaval data jinak, nemůžu tu meteostanici poslat zákazníkovi s tím, že u mě všechno funguje..to musí fungovat na tom daném softwaru a pokud ho nerozjedu pod linuxem, xp asi ve virtuálu budu muset mít..Nikdy s linuxem nebyly problémy, že by se seknul nebo tak něco, nechci tam dávat XP jako primární systém, kdo ty problémy pak má řešit

EDIT: Navíc teď je to meteostanice jedna, za chvíli se vyvine další a další a jestli bude pro každou jiný software, který už pod linuxem nemusí fungovat(kdybych tady ten zprovoznil), stejně se nějakému Windows nevyhnu..kdyby výrobce vytvořil ovladače i pro linux, je po problému...z*ebaný monopol

EDIT: A tak mě napadá, ikdyby ovladače pro linux byly a zákazník mi to pošle s tím, že mu to nejede pod widlema, stejně to pod widlema vyzkoušet musím..takže v podstatě oba systémy potřebuji :) teď jen vyřešit to, aby to ovládání bylo co nejjednodušší
« Poslední změna: 16 Ledna 2010, 10:12:04 od On »
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Software k meteostanici..?
« Odpověď #3 kdy: 19 Ledna 2010, 10:56:44 »
Takže spuštění programu na jeden klik přes VMware jsem vyřešil celkem neohrabaně, nicméně účel to plní:

V podstatě jde jen o spuštění samotného systému:
Kód: [Vybrat]
vmware -x cesta_ke_konfiguracnimu_souboru_systemu..tento příkaz spustí systém. V samotném systému je pak potřeba přidat "spustit program po spuštění". Po najetí do systému se tedy spustí i samotný program...Bohužel se to nehodí do toho "bezešvého módu", ale tak dva kliky už nejsou tak strašné :)

nicméně, kdyby někdo přišel na lepší řešení, bylo by to supr..
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.