Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nova odnoz MySQL od zakladatela MySQL  (Přečteno 2520 krát)

wam]Spider007

  • Host
Nova odnoz MySQL od zakladatela MySQL
« kdy: 19 Ledna 2010, 16:28:14 »
Projekt sa vola MariaDB a precitat si o nom mozete tu. :)

Iljusin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 347
Re: Nova odnoz MySQL od zakladatela MySQL
« Odpověď #1 kdy: 19 Ledna 2010, 18:41:30 »
Fíha, to je zajímavá zpráva :) Uvidíme co to udělá s uživateli MySql a co to udělá s touto db pod křídly ORACLE.

Pavel Půlpán

Re: Nova odnoz MySQL od zakladatela MySQL
« Odpověď #2 kdy: 19 Ledna 2010, 18:49:12 »
Uživatelé MySQL konečně přejdou na jedinou správnou relační databázi... 8)

PS: Neberete mě vážně! :D

Dandim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re: Nova odnoz MySQL od zakladatela MySQL
« Odpověď #3 kdy: 19 Ledna 2010, 18:51:29 »
Taky mně zajimá co bude s MySQL.... Přemyšlel jsem,že možná zažije boom postrgeSQL. Pry je kvalitní, ale má horí podporu.
OS: Fedora 25

Pavel Půlpán

Re: Nova odnoz MySQL od zakladatela MySQL
« Odpověď #4 kdy: 19 Ledna 2010, 18:54:04 »
Pry je kvalitní, ale má horí podporu.

Heh? Kvalitní opravdu je... a co myslíš tou podporou? Počítám, že nasazení u levných webhostingových služeb.

Dandim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re: Nova odnoz MySQL od zakladatela MySQL
« Odpověď #5 kdy: 19 Ledna 2010, 21:32:31 »
Někde jsem četl, že má menší komunitu pro případné problémy. Myslím wikipedie. Jinak používate někdo postgreSQL? Existuje pro ní nějaký php správce, ala phpmyadmin?
EDIT: Tak jsem už našel  :) http://phppgadmin.sourceforge.net/
« Poslední změna: 19 Ledna 2010, 21:34:38 od Dandim »
OS: Fedora 25

Iljusin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 347
Re: Nova odnoz MySQL od zakladatela MySQL
« Odpověď #6 kdy: 19 Ledna 2010, 22:12:31 »
Hm, že by se tu rozpoutal tradiční souboj PostgreSql vs. MySql? :) Už to bylo probíráno tolikrát, že kdo chce, ten si odpověď na to která db je v tom čem lepší/horší na Google najde ;)

Pavel Půlpán

Re: Nova odnoz MySQL od zakladatela MySQL
« Odpověď #7 kdy: 20 Ledna 2010, 08:37:18 »
Nikdy není dost příležitostí si pořádně zaflejmovat! Tohle téma k tomu přímo vybízí... :D

Dandim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re: Nova odnoz MySQL od zakladatela MySQL
« Odpověď #8 kdy: 20 Ledna 2010, 09:32:19 »
Nemyslel jsem rozdíly mezi databázemi. Jen se mi jedná o to s jakou databází počítat, kdyby náhodou se MySQL přestalo inovovat. A myslím že v ohrožení je i OpenOffice taky byl pod záštitou Sunu....
OS: Fedora 25

Iljusin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 347
Re: Nova odnoz MySQL od zakladatela MySQL
« Odpověď #9 kdy: 20 Ledna 2010, 09:48:05 »
Až se jednou vývoj MySql zastaví (nebo až se třeba v nových verzích změní licence natolik, že upgrade/update bude nepřijatelný), tak pak budeš moci stejně fungovat ještě hodně dlouho na své poslední stabilní verzi. Až však k něčemu podobnému dojde (a dojde-li vůbec) situace bude jistě zcela jiná než dnes. Takže uvažovat nad tímto hypotetickým problémem nemá v tuto chvíli vůbec smysl. Já osobně budu dál dle potřeby používat jak MySql, tak PostgreSql. A zpovzdálí budu sledovat, jak se daří Marii :)

wam]Spider007

  • Host
Re: Nova odnoz MySQL od zakladatela MySQL
« Odpověď #10 kdy: 20 Ledna 2010, 16:10:57 »
nemyslim si, ze by bol osud MySQL nejak zly. Vyvijat sa bude stale a keby aj nie....stale je tu dost alternativ, ci uz postgre alebo Oracle :).

ADIO45

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 847
  • snažím poradit...nezáleží na karmy ale snahu :)
    • Dráčkovo herní doupě
Re: Nova odnoz MySQL od zakladatela MySQL
« Odpověď #11 kdy: 20 Ledna 2010, 16:36:58 »
MariaDB je to fakt dementni nazev. Protože u nás kámoši vždycky často popovídají v hospodě že Slováci mohou čumět na TV Nautik a ten jeden buzerant se jmenuje Mario. Radsi treba SqDB. Něco takového a ne zrovna Mario které kámoši pobavily v hospodě...
Toshiba L505 - iCore-3, ATI Radeon HD, 4GB ram,500GB  + Win7 s virtual Ubuntu
Neumím psát česky. Jsem sluchově postižení...

Pavel Půlpán

Re: Nova odnoz MySQL od zakladatela MySQL
« Odpověď #12 kdy: 20 Ledna 2010, 16:39:06 »
To tak vývojáře zajímá, nějaký hospodský kecy... a to je občas vedu taky! :D

wam]Spider007

  • Host
Re: Nova odnoz MySQL od zakladatela MySQL
« Odpověď #13 kdy: 20 Ledna 2010, 21:15:22 »
MariaDB je to fakt dementni nazev. Protože u nás kámoši vždycky často popovídají v hospodě že Slováci mohou čumět na TV Nautik a ten jeden buzerant se jmenuje Mario. Radsi treba SqDB. Něco takového a ne zrovna Mario které kámoši pobavily v hospodě...

Maria je to preto, ze je to meno jeho druhej dcery. My bolo meno jeho prvej dcery :).
A inak Mario uz oxiduje na RingTV :D, to bezi v noci namiesto spravodajskej televizie TA3.

ADIO45

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 847
  • snažím poradit...nezáleží na karmy ale snahu :)
    • Dráčkovo herní doupě
Re: Nova odnoz MySQL od zakladatela MySQL
« Odpověď #14 kdy: 21 Ledna 2010, 15:00:40 »
MariaDB je to fakt dementni nazev. Protože u nás kámoši vždycky často popovídají v hospodě že Slováci mohou čumět na TV Nautik a ten jeden buzerant se jmenuje Mario. Radsi treba SqDB. Něco takového a ne zrovna Mario které kámoši pobavily v hospodě...

Maria je to preto, ze je to meno jeho druhej dcery. My bolo meno jeho prvej dcery :).
A inak Mario uz oxiduje na RingTV :D, to bezi v noci namiesto spravodajskej televizie TA3.

Ono fakt pokračuje? Já myslel NautikTV ukončil. Dříve jsem podal stížnost pro klientské centrum UPC o žádost přidání kanálu NautikTV kvůli Maria a Andy :-D A chci tohle mít ale bohužel UPC vetuje :-(
Toshiba L505 - iCore-3, ATI Radeon HD, 4GB ram,500GB  + Win7 s virtual Ubuntu
Neumím psát česky. Jsem sluchově postižení...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.