Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Mensa  (Přečteno 9191 krát)

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Mensa
« Odpověď #50 kdy: 22 Ledna 2010, 11:11:00 »
Citace
Automobil se rozjizdi s konstantnim zrychlenim z 0 do 100 km/h, tj. jeho rychlost linearne narusta. Jaka je pravdepodobnost, ze pojede presne 50 km/h?
A co na to Parmenides?

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Mensa
« Odpověď #51 kdy: 22 Ledna 2010, 11:17:38 »
A co na to Parmenides?
Jakou to má souvislost s pravděpodobností a nemožným jevem?
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

Martin Böhm

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
    • osobni stranky
Re: Mensa
« Odpověď #52 kdy: 22 Ledna 2010, 11:21:29 »
Disclaimer: nerikam nic noveho.

Stejne jako spousta slovnich uloh, i tahle dojizdi na spatne zadani. Ono "nahodne" totiz nic nerika o tom, jak se ta pravdepodobnost ma pocitat. Slecna Roztrzita si treba muze hodit sestistennou kostkou a podle toho vybrat obalku, bez ohledu na to, jestli v ni uz neco je. Nebo muze vzit jeden dopis, hodit si tolikastennou kostkou, kolik obalek ji zbylo, a podle toho zaplnit dalsi obalku.

To, ze to je uloha jednoznacna, at vypravi nekomu, kdo tomu nerozumi :D

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Mensa
« Odpověď #53 kdy: 22 Ledna 2010, 11:32:49 »
>Martin Böhm
Pokud tedy vezmeme v úvahu všechny myslitelné možnosti náhodného rozmístění dopisů do obálek, změní se nějak výsledná pravděpodobnost, že dopisů ve správné obálce bude přesně 5 (p=0)?
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

Martin Böhm

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
    • osobni stranky
Re: Mensa
« Odpověď #54 kdy: 22 Ledna 2010, 11:41:30 »
Pokud tedy vezmeme v úvahu všechny myslitelné možnosti náhodného rozmístění dopisů do obálek, změní se nějak výsledná pravděpodobnost, že dopisů ve správné obálce bude přesně 5 (p=0)?

Jak uz rikali kolegove prede mnou, pokud je rozhazuje tim postupem, ze si hazi stale sestistennou kostkou, pak se ji dost dobre muze stat, ze presne 5 dopisu bude ve spravnych obalkach, ale v jedne z techto peti obalek budou dva dopisy.

Odporuje to "selskemu rozumu", ktery nam rika, ze po vlozeni dopisu do obalky onu obalku ze "hry" odstrani, ale tohle opravdu neni, obzvlaste v teorii pravdepodobnosti, vzdy samozrejme.

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Mensa
« Odpověď #55 kdy: 22 Ledna 2010, 12:24:05 »
A co na to Parmenides?
Jakou to má souvislost s pravděpodobností a nemožným jevem?
No protože podle Parmenida auto vlastně vůbec nejede, natož pak aby bylo možné mluvit o jeho rychlosti. Kouzlo antické kvantové fyziky .-)

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re: Mensa
« Odpověď #56 kdy: 23 Ledna 2010, 23:04:58 »
Martin má pravdu. Úloha na mne působí nejednoznačně. Možná existuje nějaký (nepsaný) předpis, co se takovou větou přesně rozumí, známý členům mensy. Pak samozřejmě každý její člen dobře porozumí zadání a má výborné výsledky v IQ testech, což jej motivuje zůstat členem mensy.

Podle mého je mnohem lepší si zařídit průkazku do menZy. Málokterá instituce sdružuje lidi, kteří by v daný moment okolo poledne měli tak podobné zájmy.
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Mensa
« Odpověď #57 kdy: 23 Ledna 2010, 23:40:45 »
Martin má pravdu. Úloha na mne působí nejednoznačně. Možná existuje nějaký (nepsaný) předpis, co se takovou větou přesně rozumí, známý členům mensy. Pak samozřejmě každý její člen dobře porozumí zadání a má výborné výsledky v IQ testech, což jej motivuje zůstat členem mensy.

Podle mého je mnohem lepší si zařídit průkazku do menZy. Málokterá instituce sdružuje lidi, kteří by v daný moment okolo poledne měli tak podobné zájmy.

Já tuhle úlohu znám s klobouky a tam je přesně řečeno, že 5 lidem nasadila 5 klobouků, každému jeden. Otázka je stejná.
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6032
Re: Mensa
« Odpověď #58 kdy: 25 Ledna 2010, 02:03:49 »
Martin má pravdu. Úloha na mne působí nejednoznačně. Možná existuje nějaký (nepsaný) předpis, co se takovou větou přesně rozumí, známý členům mensy. Pak samozřejmě každý její člen dobře porozumí zadání a má výborné výsledky v IQ testech, což jej motivuje zůstat členem mensy.

Podle mého je mnohem lepší si zařídit průkazku do menZy. Málokterá instituce sdružuje lidi, kteří by v daný moment okolo poledne měli tak podobné zájmy.

Dobrý  ;D Chtěl jsem se tu ještě k něčemu vyjádřit, ale mé paměťové buňky zejí prázdnotou.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.