Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: IDE pro C/C++ s kontextovou nápovědou [vyřešeno]  (Přečteno 2052 krát)

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
IDE pro C/C++ s kontextovou nápovědou [vyřešeno]
« kdy: 23 Ledna 2010, 12:19:39 »
Zdravím, zatím se mi u žádného IDE nepodařilo rozchodit kontextovou nápovědu (tedy nějakou kombinací kláves se otevře nápověda k funkci pod kurzorem) tak, jak to třeba funguje pro php ve Quanta plus. Zkoušel jsem hlavně Geany, KDevelop.
Podotýkám, že QtCreator mi - vzhledem ke své orientaci na Qt - nevyhovuje a ani různé na Javě běžící IDE (NetBeans, ...) mi k srdci nepřirostla.
Nejspíš dělám něco blbě nebo nemá něco důležitého nainstalováno. Prosím šetrně postrčit správným směrem... :-)
« Poslední změna: 31 Ledna 2010, 17:23:26 od Pavel Půlpán »

Martin - ViPEr*CZ*

Re: IDE pro C/C++ s kontextovou nápovědou
« Odpověď #1 kdy: 23 Ledna 2010, 12:45:42 »
Já abych se přiznal jsem nenašel žádnou plně uspokojící a funkční nápovědu pro c/c++ na linuxu.
Kdo zkoušel MSDN, tak to bude asi špatně hledat. Qt4 má pěkně zpracovanou nápovědu co se mi na linuxu líbilo.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: IDE pro C/C++ s kontextovou nápovědou
« Odpověď #2 kdy: 23 Ledna 2010, 12:53:22 »
No, v Geany jsem narazil na nějaký naději vzbuzující doc plugin nebo tak nějak, ale nějak se nic nedělo...

Kedrigern

Re: IDE pro C/C++ s kontextovou nápovědou
« Odpověď #3 kdy: 23 Ledna 2010, 13:02:57 »
Nicméně Geany třeba u LaTeXu doplňuje lépe než jinak úžasný TeXmaker (Qt), čili by stačilo sehnat správnou databázi (omluvte terminologie) příkazů či dle čeho se to řídí (A zrovna pro C/C++ by mohla být, ne? Popřípadě by se alepsoň mohl hýbat vývoj).

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: IDE pro C/C++ s kontextovou nápovědou
« Odpověď #4 kdy: 23 Ledna 2010, 14:59:09 »
No, fór je v tom, že Geany doplňuje i v C/C++, a to jak jména funkcí, tak argumenty. Ale tím to končí - nějaký ten pokec "tahle funkce dělá to a to" z toho nevydoluju.

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: IDE pro C/C++ s kontextovou nápovědou
« Odpověď #5 kdy: 23 Ledna 2010, 15:27:46 »
Ha, drobný pokrok:
nainstaloval jsem devhelp a už nälespoň něco funguje - např. na triviální dotaz strlen mi to najde popis funkce; bojužel ale pouze funkci g_utf8_strlen z GLib :-)
A po zadání man -P "col -b" -S 2:3:5 'strlen' do terminálu (což by měl dělat Doc plugin) se dozvídám, že No manual entry for strlen. Jdu hledat ty správné manuály...

oyankee

  • Host
Re: IDE pro C/C++ s kontextovou nápovědou
« Odpověď #6 kdy: 23 Ledna 2010, 15:38:29 »
U monodevelop mi vždy šla a jde.

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: IDE pro C/C++ s kontextovou nápovědou
« Odpověď #7 kdy: 23 Ledna 2010, 15:44:05 »
Vyzkouším...

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: IDE pro C/C++ s kontextovou nápovědou
« Odpověď #8 kdy: 23 Ledna 2010, 15:58:37 »
Tak sorry, ale mono nee. Příliš orientované na C#a to se mi nelíbí... :-)

Martin - ViPEr*CZ*

Re: IDE pro C/C++ s kontextovou nápovědou
« Odpověď #9 kdy: 23 Ledna 2010, 20:02:50 »
Nechtěl jsem to říkat první ;D, že MonoDevelop je spíše takový částečný klon pro C#
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: IDE pro C/C++ s kontextovou nápovědou
« Odpověď #10 kdy: 24 Ledna 2010, 09:02:10 »
Nechtěl jsem to říkat první ;D, že MonoDevelop je spíše takový částečný klon pro C#

No, já měl původně za to, že je pouze na C#. Proto jsem ho ještě nikdy nezkoušel. Pak koukám, že se prsí i na C/C++, tak jsem to zkusil, nicméně... :-)

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: IDE pro C/C++ s kontextovou nápovědou
« Odpověď #11 kdy: 31 Ledna 2010, 17:15:21 »
Tak už jsem v Geany pomocí doc pluginu a doinstalováním několika GB dokumentace vyřešil i zobrazení příslušné man stránky (pokud existuje) pro slovo pod kurzorem, jakož i "interaktivní" hledání v nápovědách (devhelp), takže vyřešeno k naprosté spokojenosti.

Kedrigern

Re: IDE pro C/C++ s kontextovou nápovědou
« Odpověď #12 kdy: 31 Ledna 2010, 17:50:32 »
Tak už jsem v Geany pomocí doc pluginu a doinstalováním několika GB dokumentace vyřešil i zobrazení příslušné man stránky (pokud existuje) pro slovo pod kurzorem, jakož i "interaktivní" hledání v nápovědách (devhelp), takže vyřešeno k naprosté spokojenosti.

Možná by stálo za to postnout návod na http://wiki.ubuntu.cz/Geany (ano, mohl bych to udělat samozřejmě také, ale ve wiki todo mám už dvě stránky, ke kterým se mi nedaří dokopat :( )

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: IDE pro C/C++ s kontextovou nápovědou [vyřešeno]
« Odpověď #13 kdy: 31 Ledna 2010, 18:19:57 »
No, to snad ani není na návod: prostě jsem si v Synapticu nainstaloval hlava nehlava všechno možný ze sekce dokumentace, co alespoň vzdáleně vypadalo, jako dokumentace k C/C++ a taky ten devhelp. DOC plugin je už vlastně přednastavenej, jenom potřebuje mít z čeho brát - tedy man stránky. No a pak už jenom přiřadit klávesové zkratky (v mém případě Ctrl+F1 pro man a Ctrl-Alt-h pro devhelp) a je to...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.