Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Backtrack 4 - instalace  (Přečteno 13763 krát)

lukynk2bb

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Backtrack 4 - instalace
« kdy: 25 Ledna 2010, 12:27:56 »
Zdravim, jedu na ubuntu 9.10, ale asi měsíc, takže si myslím, že jsem stále ve fázi začátečníka a proto Vás žádám o pomoc: mám ASUS UL50AG a jedu na Windows 7 a ubunu 9.10. ted si chci nainstalovat backtrack 4, stáhl jsem si z oficiálních stránek VMR image nebo tak nějak se to jmenuje, má to asi 2 giga. a tedka přichází ten základní problém - ve windows jsem instalovat ubuntu pomocí wubi, ale při instalaci backtrack jsem ztracený. jelikož jsem nerozdělil prostor na disku tak mi na C běží windows a ubuntu. windows mi nenabídne vhodný instalátor pro backtrack a v linuxu si netroufnu instalovat operační systém. Hledal jsem jak jsem mohl, ale postup instalace jsem nikde nenašel - kromě oficiálních stránek backtrack, kde je Boot backtrack.....ale to taky netušim jak se dělá. Mohl by mi někdo zkušenější poradit? Asi budete radit, jak na to v linuxu, takže prosím trochu podrobněji, říkám, na ubuntu umím teprve pár věcí. Předem díky.

klasyc

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 470
Re: Backtrack 4 - instalace
« Odpověď #1 kdy: 25 Ledna 2010, 23:45:50 »
Nejjednodušší cesta je vypálit ten image, co jsi stáhnul, na DVD a pak z něj nabootovat (prostě vložíš DVD do mechaniky a restartuješ počítač a on by měl spustit DVD místo tvého operačního systému. Pokud se tak nestane, je potřeba nastavit zavádění z DVD mechaniky). Z DVD se pak nechá spustit instalace toho tučňáka. Během ní bude potřeba zmenšit oddíl s Windows a vedle něj vytvořit oddíly pro Backtrack - jeden ext3(2,4) pro / a jeden swap. Návod na nabootování z CD a zásady, kterých se držet při rozdělování disku jsou popsány v Průvodci instalací Ubuntu a ty samé principy lze aplikovat i na jiná distra, takže doporučuju přečíst http://wiki.ubuntu.cz/Pr%C5%AFvodce%20instalac%C3%AD

Pokud si chceš s Backtrackem jenom pohrát a smazat ho, tak bych ti doporučil nastudovat VirtualBox http://wiki.ubuntu.cz/VirtualBox Výhoda je v tom, že VirtualBox je podstatně "bezpečnější" řešení pro začátečníka, protože se s ním nemůžeš připravit o data (pokud nejseš fakt nějakej expert :D)

lukynk2bb

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: Backtrack 4 - instalace
« Odpověď #2 kdy: 26 Ledna 2010, 15:19:50 »
Nejjednodušší cesta je vypálit ten image, co jsi stáhnul, na DVD a pak z něj nabootovat (prostě vložíš DVD do mechaniky a restartuješ počítač a on by měl spustit DVD místo tvého operačního systému. Pokud se tak nestane, je potřeba nastavit zavádění z DVD mechaniky). Z DVD se pak nechá spustit instalace toho tučňáka. Během ní bude potřeba zmenšit oddíl s Windows a vedle něj vytvořit oddíly pro Backtrack - jeden ext3(2,4) pro / a jeden swap. Návod na nabootování z CD a zásady, kterých se držet při rozdělování disku jsou popsány v Průvodci instalací Ubuntu a ty samé principy lze aplikovat i na jiná distra, takže doporučuju přečíst http://wiki.ubuntu.cz/Pr%C5%AFvodce%20instalac%C3%AD

Pokud si chceš s Backtrackem jenom pohrát a smazat ho, tak bych ti doporučil nastudovat VirtualBox http://wiki.ubuntu.cz/VirtualBox Výhoda je v tom, že VirtualBox je podstatně "bezpečnější" řešení pro začátečníka, protože se s ním nemůžeš připravit o data (pokud nejseš fakt nějakej expert :D)
díky moc za odpověď zkusím to a budu dělat tu první možnost, jsem sice začátečník, ale myslím to s backtrackem vážně, takže se to naučit musím:)) budu to zkoušet ještě dneska, tak mi držte palce a večer jsem hodim jak to dopadlo:)
« Poslední změna: 26 Ledna 2010, 15:26:20 od lukynk2bb »

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Backtrack 4 - instalace
« Odpověď #3 kdy: 26 Ledna 2010, 17:06:12 »
Taky bys ho mohl švihnout na usb klíčenku, existoval proto speciální image backtrack 3..
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

lukynk2bb

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: Backtrack 4 - instalace
« Odpověď #4 kdy: 26 Ledna 2010, 20:19:36 »
Taky bys ho mohl švihnout na usb klíčenku, existoval proto speciální image backtrack 3..
tak jsem to vypálil na dvd a nechce se to najít asi nemám stažený iso ale něco úplně jinýho...stáhl jsem z ofiko stránek backtracku vmr image ale když restartuju pc, tak to nic nedělá. v biosu jsem nastavil ale nejde to. nevím jestli to je verzí, protože všude jsem našel jen návody na instalaci backtrack 3 a ne 4. je to velký rozdíl, nebo stačí bohatě i trojka?

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Backtrack 4 - instalace
« Odpověď #5 kdy: 26 Ledna 2010, 20:35:23 »
Hm hm, tak to vypadá, že VMR je vmware obraz, což asi nejde použít tak, jak se o to snažíš. Já jsem zkoušel BT3, BT4 byl ve vývoji. A určitě ti stačit bude, stejně je to jen tak aby se člověk podíval, protože nepředpokládám, že jsi nějaký velký hekr:D

No jo, teď jsem se díval, ty sis stáhl špatný iso, měls stáhnout těch 1570 MB, je to tam jasně rozlišený:D V tomto případě na velikosti fakt nezáleží:D

Edit: Teda záleží, méně je více:D
« Poslední změna: 26 Ledna 2010, 20:37:06 od sabraq »
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

lukynk2bb

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: Backtrack 4 - instalace
« Odpověď #6 kdy: 26 Ledna 2010, 21:19:23 »
Hm hm, tak to vypadá, že VMR je vmware obraz, což asi nejde použít tak, jak se o to snažíš. Já jsem zkoušel BT3, BT4 byl ve vývoji. A určitě ti stačit bude, stejně je to jen tak aby se člověk podíval, protože nepředpokládám, že jsi nějaký velký hekr:D

No jo, teď jsem se díval, ty sis stáhl špatný iso, měls stáhnout těch 1570 MB, je to tam jasně rozlišený:D V tomto případě na velikosti fakt nezáleží:D

Edit: Teda záleží, méně je více:D
super, díky za pomoc ;) zkusim stáhnout těch 1570Mb vypálit a instalovat:) velkej hekr fakt nejsem, spíš se to chci naučit, nevěděl jsem kde začít ale pomalu se začínám rozkoukávat:) nechci to jako abych páchal něco nekalého, ale prostě mě to baví, je to malinko jinej styl zábavy, než některý kámoši maj - fetování atd.:(
právě mi jde o to, jakej je vlastně rozdíl mezi ubuntu a backtrack a jednotlivýma verzema 3a4 u backtracku. vidim hlavně, že ty máš mnohem víc zkušeností takže asi dokážeš pomoc:)

Edit: tedka jsem to zkoušel ze stránek: http://mirror.solution.it/backtrack/bt4-final.iso
a vyjelo mi Service Temporarily Unavailable

The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.
máš eventuálně nějákou jinou stránku kde se to dá stáhnout?
« Poslední změna: 26 Ledna 2010, 21:25:25 od lukynk2bb »

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Backtrack 4 - instalace
« Odpověď #7 kdy: 27 Ledna 2010, 01:10:25 »
To bohužel nemám, ale zkoušel jsem to před časem a oficiální stránky backtracku nebyly dostupný vůbec, zkus to později. No tak rozdíly mezi verzemi bt 3 a 4 budou asi hlavně v software. Pro zvědavého laika jako jsi ty jistě postačí bt3 a ani já nejsem žádnej guru:D Ale počkej si schválně na tu čtyřku, existujou i český stránky věnovaný backtracku, ale ty nenabízí myslím volný stažení.
Mno a jinak, myslím, že přesně pro to co chceš dělat, byl backtrack vytvořen, tj. testování. Jo a je založen myslím na slackware linuxu, to je úplně jiná distribuce, než ubuntu.

Takže, good luck ;)

Edit: Jo tak mám, jak já to jenom dělám:D
Kód: [Vybrat]
http://www.backtrack-linux.org/downloads/
« Poslední změna: 27 Ledna 2010, 01:12:49 od sabraq »
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

lukynk2bb

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: Backtrack 4 - instalace
« Odpověď #8 kdy: 27 Ledna 2010, 09:00:48 »
To bohužel nemám, ale zkoušel jsem to před časem a oficiální stránky backtracku nebyly dostupný vůbec, zkus to později. No tak rozdíly mezi verzemi bt 3 a 4 budou asi hlavně v software. Pro zvědavého laika jako jsi ty jistě postačí bt3 a ani já nejsem žádnej guru:D Ale počkej si schválně na tu čtyřku, existujou i český stránky věnovaný backtracku, ale ty nenabízí myslím volný stažení.
Mno a jinak, myslím, že přesně pro to co chceš dělat, byl backtrack vytvořen, tj. testování. Jo a je založen myslím na slackware linuxu, to je úplně jiná distribuce, než ubuntu.

Takže, good luck ;)

Edit: Jo tak mám, jak já to jenom dělám:D
Kód: [Vybrat]
http://www.backtrack-linux.org/downloads/
díky za odkaz i radu:)
stahuju ten iso file takže ještě dneska zkusim instalaci. nicméně pokud to jede na jiný distribuci než ubuntu tak ty příkazy, který znám z ubuntu když něco testuju tak fungovat nebudou?

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Backtrack 4 - instalace
« Odpověď #9 kdy: 27 Ledna 2010, 18:27:46 »
Neboj, samozřejmě kromě APT se to moc neliší:)
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

lukynk2bb

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: Backtrack 4 - instalace
« Odpověď #10 kdy: 28 Ledna 2010, 12:41:07 »
takže vypálil jsem ISO na dvd, nastavil v biosu bootování a stále nic, takže se s tím budu ještě trochu prát:) výsledek mého snažení bude známý asi tak do týdne:)

ale díky za rady, ozvu se jak jsem skončil:)

lukynk2bb

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: Backtrack 4 - instalace
« Odpověď #11 kdy: 31 Ledna 2010, 22:34:52 »
takže vypálil jsem ISO na dvd, nastavil v biosu bootování a stále nic, takže se s tím budu ještě trochu prát:) výsledek mého snažení bude známý asi tak do týdne:)

ale díky za rady, ozvu se jak jsem skončil:)


takže jsem skončil takhle: po instalaci backtrack 4 přesně podle návodu na http://www.backtrack-linux.org/tutorials/dual-boot-install/ a nabootování mi fungoval backtrack, nicméně když jsem chtěl zpátky do windows 7 tak mě to spustilo kompletní novou instalací systému a když jsem to odmítl, již mi nenabídl žádnou jinou možnost, než kompletně celý systém přeinstalovat:))
zálohy mám, jen mě štve, jestli si bt4 s w7 nerozumí:(

lukynk2bb

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: Backtrack 4 - instalace
« Odpověď #12 kdy: 31 Ledna 2010, 23:03:10 »
no a ještě horší je, že pokud spustím komp vyjede mi chybová hláška error 22. nejde nic
nevím jak mám grub opravit, googluju, ale je to na dlouho, backtrack zatim jedu jen z cd, protože jinam se nedostanu, nevíte někdo kde se ten zas*anej grub nachází? bylo to takhle: instalace win7 potom ubuntu linux a potom backtrack 4 po instalaci bt4 mi vyjíždí tahle hláška. předem dík za odpověd, už jsem z toho zoufalý

lukynk2bb

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: Backtrack 4 - instalace
« Odpověď #13 kdy: 31 Ledna 2010, 23:28:29 »
takže problém vyřešen, musel jsem znovu nainstalovat bt4 a poté spustit druhý loader vista longhorn, tedka bezim na obou a problém vyřešen. děkuji všem za asistenci.
« Poslední změna: 01 Února 2010, 11:10:19 od lukynk2bb »

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Backtrack 4 - instalace
« Odpověď #14 kdy: 01 Února 2010, 16:29:06 »
Není zač:D
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

beer

  • Host
Re: Backtrack 4 - instalace
« Odpověď #15 kdy: 11 Února 2011, 03:03:56 »
Jo a je založen myslím na slackware linuxu, to je úplně jiná distribuce, než ubuntu.
Kód: [Vybrat]
http://www.backtrack-linux.org/downloads/

Tak to je omyl. To se týká pouze verzí do 3.
Verze 4 je založená na debianu, respektive pravděpodobně na knoppixu, který je na debianu založen.
Jinak všude možně se píše, že je založené na ubuntu, což je samozřejmě nesmysl, zde nějaký super moderátor píše, že nepodporují ubuntu:
http://www.backtrack-linux.org/forums/beginners-forum/1479-backtrack-apps-ubuntu.html

Je to klasické deb distro s apt a synapticem.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Backtrack 4 - instalace
« Odpověď #16 kdy: 11 Února 2011, 18:58:42 »
Jo a je založen myslím na slackware linuxu, to je úplně jiná distribuce, než ubuntu.
Kód: [Vybrat]
http://www.backtrack-linux.org/downloads/

Tak to je omyl. To se týká pouze verzí do 3.
Verze 4 je založená na debianu, respektive pravděpodobně na knoppixu, který je na debianu založen.
Jinak všude možně se píše, že je založené na ubuntu, což je samozřejmě nesmysl, zde nějaký super moderátor píše, že nepodporují ubuntu:
http://www.backtrack-linux.org/forums/beginners-forum/1479-backtrack-apps-ubuntu.html

Je to klasické deb distro s apt a synapticem.
;D
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Backtrack 4 - instalace
« Odpověď #17 kdy: 12 Února 2011, 00:21:57 »
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Backtrack 4 - instalace
« Odpověď #18 kdy: 12 Února 2011, 01:04:56 »
http://www.backtrack-linux.org/wiki/index.php/FAQ#Why_did_you_choose_Ubuntu_as_a_base_for_BackTrack_4_.3F určite to nie je založené na Ubuntu?

Smál jsem se tomu, že odpovídá na rok staré téma.. BT3 byl samozřejmě Slackware a BT4 jsem nezkoušel, neboť v té době před rokem mi nešel stáhnout.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Backtrack 4 - instalace
« Odpověď #19 kdy: 12 Února 2011, 14:14:07 »
Hej...treba odpovedať pokial je to ešte aktuálne...samozrejme pokial nejde o otázku k téme.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

beer

  • Host
Re: Backtrack 4 - instalace
« Odpověď #20 kdy: 13 Února 2011, 15:07:37 »
No aktuální to je, protože se to týká aktuálni verze Backtracku, kterou je skutečně 4 :-).

Ale v tuto chvíli to vypadá, že jsem se mýlil také, bylo mi řečeno na chatu české komunity, že Backtrack 4 je založeno na Ubuntu Intrepid Ibex.
Je mi záhadou, proč sáhly po staré verzy ubuntu a kde 3,5.

Do sources.listu ubuntu nebo debianu je možné přidat následující repozitáře a nástroje Backtracku si na vlastní nebezpečí nainstalovat (vzhledem ke neaktuálnosti verze ibex):

#### Backtrack 4 CZ
deb http://hack4fun.initd.cz/repository/ ./
deb http://repo.offensive-security.com/dist/bt4 binary/

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Backtrack 4 - instalace
« Odpověď #21 kdy: 13 Února 2011, 23:29:33 »
Ano, aktuální to je. Už hodně přes rok :D.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.