Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Repozitare na CD  (Přečteno 1503 krát)

af

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 89
Repozitare na CD
« kdy: 07 Února 2010, 23:23:22 »
dobry vecer,
potreboval by som vediet, ci je nejaka moznost stiahnut hromadne programy z repozitarov za ucelom vytvorit CD-cka ako "offline repozitare" ...
priatelkin comp nema a v blizkej buducnosti nebude mat pripojenie na internet a preto som uvazoval nad nejakou moznostou instalovat programy Offline...

mate niekto nejaky tip?

dakujem

aksavaden

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 77
Re: Repozitare na CD
« Odpověď #1 kdy: 07 Února 2010, 23:44:21 »
dobry vecer,
potreboval by som vediet, ci je nejaka moznost stiahnut hromadne programy z repozitarov za ucelom vytvorit CD-cka ako "offline repozitare" ...
priatelkin comp nema a v blizkej buducnosti nebude mat pripojenie na internet a preto som uvazoval nad nejakou moznostou instalovat programy Offline...

mate niekto nejaky tip?

dakujem

Zkus aptoncd vytvori ti repozitar na CD ze vsech balicku co mas v pc

af

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 89
Re: Repozitare na CD
« Odpověď #2 kdy: 08 Února 2010, 01:08:37 »
jezis, to by bolo super...
ten prikaz je spása

vrelé díky!!!

af

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 89
Re: Repozitare na CD
« Odpověď #3 kdy: 08 Února 2010, 01:44:34 »
...este mi tak napada... ak ja bezim na 64bit ubuntu a priatelka na 32bit, potom mi ten aptoncd bude asi na milu jarmilu... ci? dufam ze sa mylim...

regine

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 826
Re: Repozitare na CD
« Odpověď #4 kdy: 08 Února 2010, 07:43:13 »
Někde zde v diskusi i ve Wiki je jak vytvořit tento repozitář i s výběrem co chceš, nějaká www-adresa, kde se označuje co ano a co ne.
Ale na CD to určitě nebude, spíše na hromadu DVD.
Ubuntu 16.04 LTS 32bit, 22.04 LTS 64bit

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
« Poslední změna: 08 Února 2010, 09:27:27 od luisah »

regine

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 826
Re: Repozitare na CD
« Odpověď #6 kdy: 08 Února 2010, 15:10:35 »
Citace
Někde zde v diskusi i ve Wiki je jak vytvořit tento repozitář i s výběrem co chceš, nějaká www-adresa, kde se označuje co ano a co ne.
Ale na CD to určitě nebude, spíše na hromadu DVD.
Už jsem to našel, kde jsem se na to ptal:
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,43218.msg315674.html#msg315674

Citace
Instalační DVD se dá stáhnout tady:
http://www.ubuntu.com/getubuntu/downloadmirrors#dvd
Citace
ale spíš než více balíčků programů je tam více jazykových mutací najednou.
Možná by šlo vytvořit DVD ISO pomocí Reconstructoru (pak vypálit a někdo by ho poslal poštou), ale nikdy jsem to nezkoušel
https://build.reconstructor.org/#
Hlavně jsem myslel na ten Reconstructor.
Ubuntu 16.04 LTS 32bit, 22.04 LTS 64bit

af

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 89
Re: Repozitare na CD
« Odpověď #7 kdy: 08 Února 2010, 18:01:45 »
Vďaka, páni, ste velmi láskaví...
Zatial to vyzerá tak, že nejjednoduchšie bude to "aptoncd" s tým, že ho použijem až postavím svoju 32bit mašinu na nohy...
O CD som sa zmieňoval nie náhodne, priatelkina mašina totiž nemá DVD mechaniku...
Ten reconstructor vyzerá byť fasa, ešte to omrknem, len mám obavy že si tam nezaobstarám programy ktoré mám z takzvaných "pochybných" zdrojov...
Každopádne vrelé díky za tipy, už mám predstavu kadiaľ hľadať... ale aj tak by som privítal odpoveď od znalca na otázku, či s "aptoncd" uspejem ak s ním zozbieram balíčky z 64bit mašiny a následne ich budem chcieť inštalovať na 32bit mašinu...

vďaka

aksavaden

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 77
Re: Repozitare na CD
« Odpověď #8 kdy: 08 Února 2010, 19:51:02 »
Vďaka, páni, ste velmi láskaví...
Zatial to vyzerá tak, že nejjednoduchšie bude to "aptoncd" s tým, že ho použijem až postavím svoju 32bit mašinu na nohy...
O CD som sa zmieňoval nie náhodne, priatelkina mašina totiž nemá DVD mechaniku...
Ten reconstructor vyzerá byť fasa, ešte to omrknem, len mám obavy že si tam nezaobstarám programy ktoré mám z takzvaných "pochybných" zdrojov...
Každopádne vrelé díky za tipy, už mám predstavu kadiaľ hľadať... ale aj tak by som privítal odpoveď od znalca na otázku, či s "aptoncd" uspejem ak s ním zozbieram balíčky z 64bit mašiny a následne ich budem chcieť inštalovať na 32bit mašinu...

vďaka

Jeste mam jeden napad. Zkusil bych na te tvoji 64bit masine spustit 32bit Live CD Ubuntu. Tam bych si nastavil repozitare a nainstaloval vsechno co pouziva pritelkyne. Potom bych jako ROOT spustil aptoncd a vytvoril pouze image bez vypalovani (ale jestli mas jeste jednu mechaniku klidne si to vypal) ten image bych si ulozil na disk nastartoval se normalne do systemu a vypalil to.
Myslim ze by to melo nainstalovat baliky pro 32bit. Takze by to mohlo byt ok

af

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 89
Re: Repozitare na CD
« Odpověď #9 kdy: 08 Února 2010, 23:22:12 »
Jeste mam jeden napad. Zkusil bych na te tvoji 64bit masine spustit 32bit Live CD Ubuntu. Tam bych si nastavil repozitare a nainstaloval vsechno co pouziva pritelkyne. Potom bych jako ROOT spustil aptoncd a vytvoril pouze image bez vypalovani (ale jestli mas jeste jednu mechaniku klidne si to vypal) ten image bych si ulozil na disk nastartoval se normalne do systemu a vypalil to.
Myslim ze by to melo nainstalovat baliky pro 32bit. Takze by to mohlo byt ok

Pane, veľmi ste ma potešil a zahanbil zároveň ... že mi to nenapadlo ... ale, tak skvelé a jednoduché riešenie zároveň sa môže zrodiť len v hlave génia...  ;) ... a to ja niesom ... vrelé díky, práve ste mi naservíroval riešenie na zlatom podnose. Ešte raz vďaka.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.