Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: DOSEMU a USB tisk  (Přečteno 1435 krát)

henryros

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
DOSEMU a USB tisk
« kdy: 08 Února 2010, 14:21:43 »
Dobrý den ,
mám naistalovaný Dosemu a spouštím pod ním UCTO2000 , funguje to opravdu skvěle , ale jediný problém mě zlobí a to je tisk .
Mám notebooka a tiskárnu Canon Pixma 4000. Nevíte někdo jak tisk rozchodit?

Díky.

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: DOSEMU a USB tisk
« Odpověď #1 kdy: 08 Února 2010, 17:29:53 »
Obávám se, v DOSu nejsou USB tiskárny podporovány. Musel bys ji mít na LPT, případně COM. Jinak smolík.
Možná že nějak jde přemapovat USB na LPT, ale já o žádné takové možnosti nevím. Další otázkou je, do jaké míry by pak daná tiskárna byla kompatibilní s nějakou klasickou jehličkovkou, protože na ty se v době DOSu tisky formátovaly. Tedy podpora např. ESC2.

ok1dtm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 342

klaksunek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: DOSEMU a USB tisk
« Odpověď #3 kdy: 09 Února 2010, 02:04:47 »
Tohle jsem řešil před rokem u táty a vše jsem zprovoznil (tisklo to přes USB i LPT), jen bych se musel na to podívat a zkusit znovu, ale ve finále jsem to řešil přes Virtual Box->WinXP a to z důvodu rychlosti Účta (bylo to úděsně pomalé) a ke všemu se tátovi nelíbilo, že to nemůže zvětšit na celý monitor, tak jak byl zvyklý a hlavně kvůli zálohování - program si podivně přepisoval sám zálohy jak se mu to hodilo - tohle Ti nezlobí?
Ubuntu 11.04 Natty Narwhal  64bit (Gnome)
PC - MSI 945 GM3, Intel Core 2 Duo 2.80 GHz, 6 GB RAM DDR2, 250 GB SATA2. UPC.
------------------------------------------- Ubuntu 11.04 (Gnome) PC - Asus EEE 901. ------------------------------------------- klaksunek@jabber.cz

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.