Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Bash > MySQL dump  (Přečteno 2292 krát)

Sunshine

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Bash > MySQL dump
« kdy: 14 Února 2010, 21:05:13 »
Dobrý den,

už si s tim nejakou dobu lamu hlavu a porad se mi ten script ne a ne dat dohromady, nedej boze aby fungoval...  :-\ Takze bych vas chtel porposit jestli by mi ho nekdo nevytvoril...

Potreboval bych script, ktery by mi v urcitou dobu (rekneme 0:00), kazdy den vydumpoval z MySQL databazi characters, realmd, mangos a ulozil ji do /mangos/backup ve tvaru napriklad pro DB characters - characters_rrrr_mm_dd.sql a pojmenovaval to podle toho dne ve kterym to vydumpoval.

Jak rikam docela se s tim peru a porad nemuzu prijit jak na to, tak kdyby tu byl nekdo tak hodnej a pomohl mi.

8472

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Zivot je ako rebrik do kurina, kratky a osraty ...
Re: Bash > MySQL dump
« Odpověď #1 kdy: 14 Února 2010, 23:11:12 »
na vytvorenie zalohy by ti mohlo stacit toto (+ podla tvojho prostredia uprav niektore interne hodnoty v scriptoch):

Kód: [Vybrat]
#!/bin/bash

mysqldump -u MYSQL_UZIVATEL -pHESLO_TOHO_MYSQL_UZIVATELA characters > /mangos/backup/characters_`date +%Y_%m_%d`.sql
mysqldump -u MYSQL_UZIVATEL -pHESLO_TOHO_MYSQL_UZIVATELA realmd > /mangos/backup/realmd_`date +%Y_%m_%d`.sql
mysqldump -u MYSQL_UZIVATEL -pHESLO_TOHO_MYSQL_UZIVATELA mangos > /mangos/backup/mangos_`date +%Y_%m_%d`.sql


a do /etc/crontab pridaj nasledovny riadok pre spustenie toho scriptu:
Kód: [Vybrat]
00 0    * * *   root    /NEJAKY_ADRESAR/TVOJ_SCRIPT > /dev/null 2>&1
Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.

Sunshine

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re: Bash > MySQL dump
« Odpověď #2 kdy: 15 Února 2010, 17:18:54 »
Dobra, jak tak koukam proc to delat slozite, kdyz to jde jednoduse :P Jinak takovy hloupy dotaz, je potreba restartovat deamona, kdyz jsem ten script dal do crontabu normalne upravou soboru?

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Bash > MySQL dump
« Odpověď #3 kdy: 15 Února 2010, 17:21:27 »
Pres crontab -e ? Není potřeba jak crona restartovat, tak samozřejmě mysql server což by byl nesmysl.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Sunshine

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re: Bash > MySQL dump
« Odpověď #4 kdy: 15 Února 2010, 21:25:40 »
No tak uz od vcerejska zkousim, a porad mi nejak nefunguje ten cron... :( Kdzy pustim manualne backup.sh, tak mi to predpisove vydumpuje 3DB, tak jak je napsany, ale jak k tomu dma cron, tak uz se mu nechce. Zkousel jsme i ruzne varianty prikazu do cornu a i ruzna mista, ale porad beznadejne... Samozrejme CHMOD ten bash script ma 775 a vse je delane na rootovi...

Zkousel jsme do crontab dat prikaz, ktery mi tu postoval = bezvysledku, zkousel jsem i jine prikazy taky bez vysledku... :(
Kód: [Vybrat]
00 0    * * *   root    /mangos/deposit.sh > /dev/null 2>&1
30 14 * * * root /mangos/deposit.sh

Pak jsme koukal a zkusim moznost to dat do /etc/cron.d, vytvoril jsme tam novy soubor deposit a dal mu CHMOD na 664, zresetoval jsem crond... Zkousel jsem oba prikazy co jsem postoval a taky bezvysledne. Uz si nevim rady co s tim, patlam se tu uz od vcerejska, vykzkousel tunu moznosti a porad nic...



Martin - ViPEr*CZ*

Re: Bash > MySQL dump
« Odpověď #5 kdy: 15 Února 2010, 21:42:39 »
30 14 * * * root /mangos/deposit.sh

todle je ptákovina.. co to znamená root? tím chcete říct cronu, aby to spustil jako root?

sudo crontab -e přidáte úlohu do cronu a bude se spouštět pod rootem  ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

petergula

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1016
Re: Bash > MySQL dump
« Odpověď #6 kdy: 16 Února 2010, 01:05:17 »
Ako bolo vyssie spomenute to root je tam navyse(spust sudo crontab -e a bude to spustane pod rootom, ak budes editovat pod inym uzivatelom, bude pustane pod nim). Example napr na http://adminschoice.com/crontab-quick-reference. Overenie je mozne cez sudo crfontab -l. Nie je nutne nic restartovat.
ntbk Dell 6420 (Amd Ati, Intel i7, 4GB RAM, 256GB SSD ...)
secondary/u svokrovcov:
Xubuntu (64bit) ntbk Asus A6Je (Ati X1450, Intel Core2Duo T5500, 2.5GB RAM ...)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.