Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Unix  (Přečteno 5441 krát)

q66

Re: Unix
« Odpověď #25 kdy: 02 Března 2010, 22:02:17 »
Tak schválně zkouším to openBSD.... a doufám, že ten systém bude tak skvělý jak popisujete... už instalace mě o tom moc nepřesvědčila... dokumentace zatím dostačující...

openbsd je AFAIK serverový BSD a pro běžný uživatele není vhodný, pokud to nejsou *total freaks*
na desktopy spíš DesktopBSD nebo PC-BSD
sw engineer @ samsung research UK, efl developer
octaforge developer (https://octaforge.org)
freebsd user

Pavel Půlpán

Re: Unix
« Odpověď #26 kdy: 02 Března 2010, 22:04:26 »
Všechny BSD jdou použít i na desktopu, otázkou je, co od nich uživatel očekává. Třebas NetBSD, pokud je dobrá podpora hardware, dokáže spolehlivě fungovat i jako pracovní stanice s grafickým rozhraním. Jiné větve jsem s X nezkoušel.

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: Unix
« Odpověď #27 kdy: 02 Března 2010, 22:21:07 »
Tohle je Ubuntu fórum. Je normální, že uživatel neví víc než to, že mu nejde síť. Proto nám (tedy na fóru) to sděluje, neví si rady. Neví, co má zjišťovat.
A když se mu tu od odborníků dostane odpovědi, že používá blbej systém, ať přejde zpátky na windows, svědčí to jen o jednom.
Xubuntu 12.04

dadam

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 151
Re: Unix
« Odpověď #28 kdy: 03 Března 2010, 00:51:44 »
Někde na fóru jsem tu viděl skript, který (aspoň myslím) v počítači posbíral data o discích a uložil je do souboru, aby to sem rovnou mohl dát, když bude nějaký problém. Co něco podobného udělat i pro sítě? Sám se do toho nepustím, bo se sítěmi moc kamarád nejsem... Čistě teoreticky by krom sběru dat mohl provést i nějakou jednoduchou analýzu, odhad problému a návrh řešení  ;D

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Unix
« Odpověď #29 kdy: 03 Března 2010, 08:06:22 »
Tak schválně zkouším to openBSD.... a doufám, že ten systém bude tak skvělý jak popisujete... už instalace mě o tom moc nepřesvědčila... dokumentace zatím dostačující...

openbsd je AFAIK serverový BSD a pro běžný uživatele není vhodný, pokud to nejsou *total freaks*
na desktopy spíš DesktopBSD nebo PC-BSD
Jo jo díky... no to už debian má přívětivější instalaci... a hned po instalaci jo... když chci něco instalovat... tak ani ťuk... no nevím zda to je úmysl či chyba nemít v základu žádný repo... v dokumentaci jsem našel nastavení PKG_PATH což po restartu se vynuluje... dobrej návod... navíc po nastavení té cesty... a zadání příkazu mi nefunguje TAB pro doplnění jména balíčku... což je taky docela krize...ale už se mi jako lamě na tom systému podařilo sprovoznit plně funkční gnome :-D
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Unix
« Odpověď #30 kdy: 03 Března 2010, 09:31:45 »
Nemohu si pomoci, ale zdá se, že se toto téma poněkud zvrhlo a smysl důvod některých příspěvků (např. Ender Wiggin) přestává být zřejmý. Navrhuji tedy připomenout si, jak to celé vlastně začalo:

potřebuji se naučit základy Unixu, je to možné i v Ubuntu?

Dík A.

Ano, je to kupodivu možné i v Ubuntu.

Pavel Půlpán

Re: Unix
« Odpověď #31 kdy: 03 Března 2010, 18:54:30 »
Jo jo díky... no to už debian má přívětivější instalaci... a hned po instalaci jo... když chci něco instalovat... tak ani ťuk... no nevím zda to je úmysl či chyba nemít v základu žádný repo... v dokumentaci jsem našel nastavení PKG_PATH což po restartu se vynuluje... dobrej návod... navíc po nastavení té cesty... a zadání příkazu mi nefunguje TAB pro doplnění jména balíčku... což je taky docela krize...ale už se mi jako lamě na tom systému podařilo sprovoznit plně funkční gnome :-D

Heh, to vypadá jako Vajprův křest ohněm... :D

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Unix
« Odpověď #32 kdy: 03 Března 2010, 22:07:13 »
ja by som este rad dodal, ze vzdy ked som potreboval pomoc tak toto forum mi ju aj dalo....netreba stracat hlavu a nervovat ked nieco nejde....
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Unix
« Odpověď #33 kdy: 05 Března 2010, 15:26:09 »
Někde na fóru jsem tu viděl skript, který (aspoň myslím) v počítači posbíral data o discích a uložil je do souboru, aby to sem rovnou mohl dát, když bude nějaký problém. Co něco podobného udělat i pro sítě? Sám se do toho nepustím, bo se sítěmi moc kamarád nejsem... Čistě teoreticky by krom sběru dat mohl provést i nějakou jednoduchou analýzu, odhad problému a návrh řešení  ;D

http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,43642.0.html

Na síť jsem tam něco prasil...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.