Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: 4G combi karta  (Přečteno 3012 krát)

janjasmin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 141
4G combi karta
« kdy: 21 Února 2010, 17:24:42 »
Dobrý den,po pár letech používání Mandrivy jsem si chtěl rozšířit obzory a nainstaloval Ubuntu 9.10,bohužel problém s připojením na internet:Asi bych to dokázal přes Kppp ale to zde díky moc závislostem nejde
Podle návodu Tmobilu se mi to nedaří,udělal jsem snad vše,ale když dám "pppd call tm4g"-hlasí to chybu v usr,pokud to same dám se sudo,příkaz proběhne ale připojení není
Kartu jádro najde,ledka na ní svítí
Dočetl jsem se zde o programu Gnome ppp,stahl jsem vše,co bylo na stránce programu jako závislosti,mimo dvou už jsou všechny nainstalovány,gnome ppp chce ale wvdial,ten zase libuniconf4.4,ten zase něco a tak dále:Nebyl by to problém,kdybych se nemusel pro stažení každý další přepínat do Mandrivy
Poprosil bych o radu jak dál,zřejmě dělám někde chybu s tou instalací Gnome ppp,všichni co zde o tom píší,tak bez problémů,ale nevím kde,mám Ubuntu teprve od rána,Děkuji

jfoot

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 197
  • ..nemožné ihned, zázraky do tří dnů...
Re: 4G combi karta
« Odpověď #1 kdy: 21 Února 2010, 22:37:03 »
Zdravím Vás,

pokud jsem to pochopil, máte problém jak nainstalovat nějaké programy (komunikační)  ležící někde na netu
jsa aktuálně offline na Ubuntu, ale online na Mandrivě, je to tak ?

Mně se podařilo, jsouce na widlích ,stáhnout balíky wvdialu  a poté je přenést na ubuntu , nainstalovat a rozchodit.
Odkaz je zde : How I restored the missing wvdial (Ubuntu 9.04).
Zkuste to, návod je pro 9.04, snad to nebude vadit....

Nicméně rozhodně daleko lepší (máte li ono Ubuntu na ntb), než je v linku uvedený návod, je zajít někam, kde je rychlé připojení (do práce, k milence.. ;), atp.) a wvdial si korektně nainstalovat přes apt-get. Jakmile budete mít nainstalovám wvdial, tak už by neměl být problém s připojením k netu...
« Poslední změna: 21 Února 2010, 22:44:23 od jfoot »
Po šesté atomové válce  povrch planety Rogoz nevypadal pěkně...

Dítě nevinné...Co ty můžeš vědět...o sadomasochistické derivaci oidipovského komplexu...(O.Neff, K. Saudek, Arnal & Dva dračí zuby)

janjasmin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 141
Re: 4G combi karta
« Odpověď #2 kdy: 22 Února 2010, 13:50:00 »
super,moc děkuji,bylo to přesně ono,bohužel potřebuji ještě poradit
spustil jsem gnome-ppp-vyplnil číslo,AT příkaz a nechal na /dev/modem,čekat na oznamovací ton jsem odškrtnul
neni to modem ale pcmcia karta,v Mandrivě to řeším že do rc.local dám toto
"ln -s /dev/ttyIPWp0 /dev/modem" a funguje to
V dmesg se vypisuje
Citace
  19.927482] ipwireless: registering modem device ttyIPWp0
[   19.927508] ipwireless: registering monitor device ttyIPWp8
,tak snad je to dobře i na Ubuntu
Gnome-ppp mi kartu nedetekuje ale když dám připojit tak se připojuje,ale nepřipojí
zkusil jsem ti i bez AT příkazu,někde jsem to zde četl jako návod na modem,ale taky nic,
Připojil jsem výpis  s AT příkazem i bez něho,řekl bych že je to stejné
Vypadá to nadějně ,ledka při připojování bliká,tak musí být karta detekovaná ale někde je ještě chybka
Díky za každou radu

[attachment deleted by admin]
« Poslední změna: 22 Února 2010, 13:51:36 od janjasmin »

jfoot

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 197
  • ..nemožné ihned, zázraky do tří dnů...
Re: 4G combi karta
« Odpověď #3 kdy: 22 Února 2010, 18:07:19 »
Zdravím Vás,

podle přiloženého výpisu log.txt tipuji, že Vám k vyřešení schází mj.  ono klasické
Kód: [Vybrat]
$ sudo adduser USERNAME dip
$ sudo adduser USERNAME dialout
Čili, spouštět pppd může primárně jen root, pokud to má být běžný uživatel (běžní uživatelé nemají některá práva, která má root), tak je třeba přidat tyto běžné uživatele pomocí výše uvedených příkazů do skupin dip a dialout.

Po šesté atomové válce  povrch planety Rogoz nevypadal pěkně...

Dítě nevinné...Co ty můžeš vědět...o sadomasochistické derivaci oidipovského komplexu...(O.Neff, K. Saudek, Arnal & Dva dračí zuby)

janjasmin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 141
Re: 4G combi karta
« Odpověď #4 kdy: 22 Února 2010, 19:47:20 »
neni  Linux jako Linux,v madrivě na to roota nepotřebuju tak mě to nenapadlo
Spustil jsem to tedy takto   "gksudo gnome-ppp".vypadá to slibně,po chvilce naskočí připojeno ale po 30ti vteřinách se odpojí
I když je připojen tak firefox nic nenačte,prostě jako když připojeno neni
Hledal jsem,v Ubuntu narozdíl od Mandrivy žádný  firewall snad komunikaci neblokuje,tak tím by to být nemělo,ale jistý si nejsem
Zde je výpis z gnome-ppp a pak na konci výpis z logu na který se tam odkazuje
Citace
--> Ignoring malformed input line: ";Do NOT edit this file by hand!"
--> WvDial: Internet dialer version 1.60
--> Initializing modem.
--> Sending: ATX3
ATX3
OK
--> Sending: AT Q0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2 +FCLASS=0
AT Q0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2 +FCLASS=0
OK
--> Modem initialized.
--> Sending: ATM1L3DT*99#
--> Waiting for carrier.
ATM1L3DT*99#
CONNECT
--> Carrier detected.  Waiting for prompt.
--> Don't know what to do!  Starting pppd and hoping for the best.
--> Starting pppd at Mon Feb 22 19:26:56 2010
--> Pid of pppd: 2156
--> Using interface ppp0
--> Disconnecting at Mon Feb 22 19:27:27 2010
--> The PPP daemon has died: A modem hung up the phone (exit code = 16)
--> man pppd explains pppd error codes in more detail.
--> Try again and look into /var/log/messages and the wvdial and pppd man pages for more information       

Výpis z /var/log/messages

Feb 22 19:26:56 bubuntu-laptop pppd[2156]: pppd 2.4.5 started by root, uid 0
Feb 22 19:26:56 bubuntu-laptop pppd[2156]: Using interface ppp0
Feb 22 19:26:56 bubuntu-laptop pppd[2156]: Connect: ppp0 <--> /dev/ttyIPWp0
Feb 22 19:27:26 bubuntu-laptop pppd[2156]: LCP: timeout sending Config-Requests
Feb 22 19:27:26 bubuntu-laptop pppd[2156]: Connection terminated.
Feb 22 19:27:26 bubuntu-laptop pppd[2156]: tcflush failed: Input/output error
Feb 22 19:27:26 bubuntu-laptop pppd[2156]: Modem hangup
Feb 22 19:27:26 bubuntu-laptop pppd[2156]: Exit.

jfoot

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 197
  • ..nemožné ihned, zázraky do tří dnů...
Re: 4G combi karta
« Odpověď #5 kdy: 22 Února 2010, 22:38:53 »
Zdravím janjasmin,

ad --> Sending: ATM1L3DT*99#, doporučoval bych změnit telefonní číslo na tento řetězec :*99***1#
Fatálnější ale, je že podle výpisu nemáte před vytočením čísla nakonfigurovaného vůbec žádného providera, kterým by měl být ve Vašem przypadku t- mobile, chachar obyczajowy. Čili ve Vašem výpisu mi chybí něco jako tohle : --> Sending:AT+CGDCONT=1,"PPP","internet.t-mobile.cz","0,0",0,0. až poté se točí číslo, což je ve výpisu signalizováno oním ATM1L3DT*99#. Pokud se nepletu, tak gnome-ppp je grafická nadstavba k wvdialu, takže mrkněte do config file wvdialu sudo view /etc/wvdial.conf
 Měl byste tam mít pro chachary z t-mobile něco jako toto :
Init3 =AT+CGDCONT=1,"IP","internet.t-mobile.cz","",0,0
Phone = *99***1#
To ATX3 (blind calling) tam není problém, já bych tam ale dal spíše ATZ (reset modemu).

P.S. Pokud se Vám zdá moje odpověď mírně rozjívená, tak se Vám to nezdá, trochu jsem popil ve jménu jmenin jedné
ze svých ratolestí. Nicméně přesto doufám, že jsem Vám sem nepsal  úplné pitomosti.... :D

Editt : jo a to, že jste opravdu připojen poznáte tak, že se Vám ve výpisu objeví IP adresy of  los t-mobiles DNS serveros... ;)
« Poslední změna: 23 Února 2010, 00:25:39 od jfoot »
Po šesté atomové válce  povrch planety Rogoz nevypadal pěkně...

Dítě nevinné...Co ty můžeš vědět...o sadomasochistické derivaci oidipovského komplexu...(O.Neff, K. Saudek, Arnal & Dva dračí zuby)

janjasmin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 141
Re: 4G combi karta
« Odpověď #6 kdy: 23 Února 2010, 10:56:22 »
Vaším ratolestem vše nejlepší,ja popil na svoje zdraví a tak jdu na to až dnes.Výsledek
Změna na *99***#
Citace
--> Ignoring malformed input line: ";Do NOT edit this file by hand!"
--> WvDial: Internet dialer version 1.60
--> Initializing modem.
--> Sending: ATX3
ATX3
OK
--> Sending: AT Q0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2 +FCLASS=0
AT Q0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2 +FCLASS=0
OK
--> Modem initialized.
--> Sending: ATM1L3DP*99***1#
--> Waiting for carrier.
ATM1L3DP*99***1#
NO CARRIER
OK
--> No Carrier!  Trying again.
--> Maximum Attempts Exceeded..Aborting!!
--> Disconnecting at Tue Feb 23 10:15:48 2010
Výsledek je pak totožný i s tímto AT-AT+CGDCONT=1,"PPP","internet.t-mobile.cz","0,0",0,0,ten původní je z návodu T mobilu a používám ho i na mandrivě ale změnil jsem ho
wvdial.conf vypadal takto
Citace
[Dialer Defaults]
Phone =
Username =
Password =
New PPPD = yes
a tak jsem to snad dobře změnil takhle
Citace
[Dialer Defaults]
Init3 =AT+CGDCONT=1,"IP","internet.t-mobile.cz","",0,0
Phone = *99#
Username =
Password =
New PPPD = yes
a pak teda spojení dopadne takhle
Citace
ATX3
OK
--> Sending: AT+CGDCONT=1,"PPP","internet.t-mobile.cz","0,0",0,0
AT+CGDCONT=1,"PPP","internet.t-mobile.cz","0,0",0,0
OK
--> Found a good menu option: "1".
--> Modem initialized.
--> Sending: ATM1L3DP*99#
--> Waiting for carrier.
ATM1L3DP*99#
CONNECT
když tam dám toto číslo *99***1# je to viz nahoře
Řekl bych že to nastavení ve wvdial.conf na to nemělo vliv
Probíha to stejně,připojí po 30ti vteřinách odpojí
To ATX3 nevím kde změnit na ATZ,v tom gnome-ppp toho mnoho k nastavení neni,je tam port na kterym je modem,tonová a pulzní volba,hlasitost modemu a AT řetězec,na druhý kartě je DNS server,mam na automaticky a pak už nic zajímavého,řekl bych
Už před lety na Mandrivě jsem měl dojem že tu 4G kartu mam jenom já,že na to neni jasnej návod,trvalo to taky asi týden až pak mi odpověděl pan Bibr a bylo to a návod už je,tak věřím že to taky dotahnem do konce,díky
Je to snad nejdražší internet ale mam ho už leta a protože se pohybuju po světě s notebookem tak potřebuju mobilní připojení i přes jeho zjevné nedostatky
« Poslední změna: 23 Února 2010, 10:59:29 od janjasmin »

jfoot

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 197
  • ..nemožné ihned, zázraky do tří dnů...
Re: 4G combi karta
« Odpověď #7 kdy: 23 Února 2010, 11:49:32 »
Zdravím janjasmin,

ten poslední výpis už vypadá docela dobře = žádné chyby. Posílám obsah svého /etc/wvdial.conf
Kód: [Vybrat]
jeho obsah
porovnejte se svým :
[Dialer Defaults]
Init1 = ATZ
Stupid Mode = 1
Init3 = AT+CGDCONT=1,"IP","internet.t-mobile.cz","",0,0
Password = a
Phone = *99***1#
Modem Type = USB Modem
Compuserve = 0
Idle Second = 0
Auto DNS = 1
Dial Command = ATDT
Modem = /dev/ttyACM0
ISDN = 0
Username = b
Init2 = ATQ0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2 +FCLASS=0
Baud = 460800

Až na property týkající se konkrétních modemů , případně baud rate bychom se neměli lišit. Pro inspiraci ještě zde je další wvdial.conf

Zkuste aktivovat výpis průběhu spojení tail -f /var/log/messages : a pak zavolat wvdial z terminálu a hoďte sem, prosím výpis tailu.
Po šesté atomové válce  povrch planety Rogoz nevypadal pěkně...

Dítě nevinné...Co ty můžeš vědět...o sadomasochistické derivaci oidipovského komplexu...(O.Neff, K. Saudek, Arnal & Dva dračí zuby)

janjasmin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 141
Re: 4G combi karta
« Odpověď #8 kdy: 23 Února 2010, 14:15:33 »
Tak na začátku moje veliké poděkování,již píši z Ubuntu
wvdial jsem upravil,výsledek nevalný,hlásilo to modem not responding,změnil jsem v wvdial. udaje na ty původní,jak AT tak číslo *99# a přihlášení proběhlo hned,sice taky hned spadlo ale po znovupřipojení už pohoda,už jsem si nainstaloval,češtinu,pidgin atd,Pak jsem vše zkusil ještě jednou,vysledek stejný,v příloze jsou všechny výpisy

gnome-ppp se chová stále stejně,tedy nejde,ale to nevadí,je to jeden příkaz v terminalu tak to zvládnu,třeba se to časem poddá
V tom výpisu z terminálu je při připojení u ppp vždy jiné písmeno,nevím jestli to má nějaký význam

Na závěr bych poprosil ještě o jednu radu.V Mandrivě jsem si dal ten symlink ln -s /dev/ttyIPWp0 /dev/modem dal do /etc/rc.local,abych to nemusel při každym připojení dělat.Udělal jsem to i na Ubuntu ale nefunguje to,po restartu mi wvdial oznamí že nemá modem,musim to znovu dat do terminalu.Dělám chybu já nebo je to jen odlišnost mezi distribucema?

[attachment deleted by admin]

jfoot

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 197
  • ..nemožné ihned, zázraky do tří dnů...
Re: 4G combi karta
« Odpověď #9 kdy: 23 Února 2010, 15:19:55 »
Zdravím Vás,

Na závěr bych poprosil ještě o jednu radu.V Mandrivě jsem si dal ten symlink ln -s /dev/ttyIPWp0 /dev/modem dal do /etc/rc.local,abych to nemusel při každym připojení dělat....Dělám chybu já nebo je to jen odlišnost mezi distribucema?

Bohužel, s tímto Vám neporadím, nemám žádnou zkušenost. Já mám pro připojení a odpojení na liště 2 ikony (launchery),
které volají scripty na připojení | odpojení (přes wvdial)  k netu.  Pokud budete chtít, pastnu Vám je sem.

Udělal jsem to i na Ubuntu ale nefunguje to,po restartu mi wvdial oznamí že nemá modem,musim to znovu dat do terminalu.

Možná je problém v tom, že předchozí wvdial nebyl korektně ukončen a "drží" modem. Zkuste ukončit běh wvdialu pomocí killall -15 wvdial

Jinak : Welcome to UBUNTU !!!  :D :D.  Spojení jste si odladil sám, blahopřeji a protože sám sebe, technicky vzato, nemůžete pochválit, udělám to, když dovolíte, za Vás... ;)  K+

BTW :, nedá mi to, musím "prásknout" Eugenio (snad mi to nebude mít za zlé) : on umí připojení k netu pomocí gnome-pppd  a třeba Vám poradí, jak na to. Já to neumím... ;)
 
Po šesté atomové válce  povrch planety Rogoz nevypadal pěkně...

Dítě nevinné...Co ty můžeš vědět...o sadomasochistické derivaci oidipovského komplexu...(O.Neff, K. Saudek, Arnal & Dva dračí zuby)

janjasmin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 141
Re: 4G combi karta
« Odpověď #10 kdy: 23 Února 2010, 15:43:41 »
návod na ty launchery bych bral,přeci jenom mezi KDE a Gnome je trochu rozdíl,když někdo poradí to gnome-ppp tak dobře,ale takhle je to taky v poho,ja to nainstaloval jen protože jsem to tady v nějakém návodě četl a ty názvy programů mi prozatim nic neříkají,připojení zatím stabilně běží tak nádhera

jfoot

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 197
  • ..nemožné ihned, zázraky do tří dnů...
Re: 4G combi karta
« Odpověď #11 kdy: 23 Února 2010, 23:22:00 »
Zdravím Vás,

ach jo, ta skleróza bolí  :o . Scripty i jejich spojení s launchery je zde T-Mobile 4G USB modem . Pokud nebude něco šlapat, dejte vědět.
Po šesté atomové válce  povrch planety Rogoz nevypadal pěkně...

Dítě nevinné...Co ty můžeš vědět...o sadomasochistické derivaci oidipovského komplexu...(O.Neff, K. Saudek, Arnal & Dva dračí zuby)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.