Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém po instalaci Ubuntu 9.10 - No Device  (Přečteno 1392 krát)

xnitrox

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Problém po instalaci Ubuntu 9.10 - No Device
« kdy: 27 Února 2010, 12:15:38 »
Zdravím všechny, mám takový(možno směšný) problém. Na svém starém počítači jsem se snažil nainstalovat Ubuntu 9.10, předtím jsem tam měl Win XP. Instalace proběhla úspěšně - coby začátečník, jsem se řídil předdefinovanými kroky a nedělal jsem žádné vlastní rozdělení disků apod. . Resp. nechal jsem Ubuntu aby využil celý disk.

Problém však nastal při samotném spouštění, po výjmutí instalačky a restartování PC mi při bootování hodí chybu No device za níž následuje dlouhý 16tkový kód(nejspíš označení HDD) a Ubuntu mi nenajede. Po opětovném restartování se mi podařilo dostat do Grubu, kde při výběru spuštění Ubuntu nastane stejný problém... hodí hlášku No Device: následuje kód a jediné co jde je, že se opět vrátím do nabídky Grubu.

Nevíte někdo prosím co s tím? V BIOSu jsem na primární pozici Bootování nastavil Bootovat z HDD-0, ale ani to nepomohlo... celé se to tváří jak kdyby ten disk neviděl nebo tam nebyl, přitom při spouštění je načten normálně.  :(

ladarozan

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 837
Re: Problém po instalaci Ubuntu 9.10 - No Device
« Odpověď #1 kdy: 27 Února 2010, 21:44:19 »
Určitě to zkuste instalovat znovu a vyberte ruční dělení a dejte si menší oddíl, řekněme tak 10-15GB.
AMD A4-5300, Hauppauge HVR-4000, Ubuntu 12.04, Windows 8
-Tablet Protab26 a Toshiba AT10 Android 4.3.1
-Asus EEE1000H,WinXP

xnitrox

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Problém po instalaci Ubuntu 9.10 - No Device
« Odpověď #2 kdy: 28 Února 2010, 19:19:18 »
problém přetrvává...  :(

ŠVEJK

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
  • Mýlit se může každý, učený i nevzdělaný blbec ...
Re: Problém po instalaci Ubuntu 9.10 - No Device
« Odpověď #3 kdy: 07 Března 2010, 11:46:13 »
Píšete,že máte starší počítač, možná je to tím. Zatím začínám a nejsem velký rádce, ale zkoušel jsem naistalovat ubuntu na starší počítač a měl jsem problémy s instalací. Minimální konfiguraci jsem nikde nenašel nebo jsem hledal špatně nevím, možná, že bude problém v právě minimální konfiguraci. Chtělo by to trochu vylepšit RAM paměť nebo procesor. Instaloval jsem na jiný : 1400MHz procesor a 256RAM operační paměti, vím žádný zázrak, ale chodí celkem v pohodě.

 Hodně zdaru...
Víc lidí má víc rozumu. Ten poradí to, ten vono, a pak se dílo podaří.

ladarozan

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 837
Re: Problém po instalaci Ubuntu 9.10 - No Device
« Odpověď #4 kdy: 07 Března 2010, 21:54:05 »
Tak zkuste Xubuntu a verzi starší- třeba 8.04
AMD A4-5300, Hauppauge HVR-4000, Ubuntu 12.04, Windows 8
-Tablet Protab26 a Toshiba AT10 Android 4.3.1
-Asus EEE1000H,WinXP

lanex

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: Problém po instalaci Ubuntu 9.10 - No Device
« Odpověď #5 kdy: 11 Března 2010, 15:31:39 »
Myslím že Ubuntu umí šlapat i na hodně starých a pomalých kompech. Instaloval jsem Ubuntu na dvou historických strojích. Notebook Sony Vaio 850Mhz a Via Epia s procesorem Samuel 800Mhz. Na obou funguje Ubuntu verze 9.10 v pohodě. U 8.04 se na Vaiu přehříval procesor (softwerové ovládání rychlosti ventilátoru, v 9.x už vpohodě). Samuel má zase potíže s přechodem na novější verzi Ubuntu. vždycky lehne (No Device - tedy asi stejný problém jako se tu řeší). Neexistuje že by přechod proběhl bez ztráty všech dat na disku (coto...?). Musím vždy nainstalovat čistou novou instalaci, pak vše ok :) Neni nic horšího, než každých půl roku nastavovat celý počítač (mail, icq, ftp) znovu.
Mac Pro Quad-Core Intel Xeon 2.8 Ghz, Amd Athlon 64, Athlon X2 64, Celeron 1.6, Intel 850Mhz, Samuel Via Epia 800Mhz, MC68020 16Mhz, Z80 3,5Mhz a mnoho dalších počítačů :)

pascal

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re: Problém po instalaci Ubuntu 9.10 - No Device
« Odpověď #6 kdy: 29 Března 2010, 17:15:09 »
Já tomu moc nerozumím, ale mám Ubuntu 9.10 na Celeronu 366 MHz, 256+32 MB RAM. Chodí Internet, pošta, integrovaný hry, pár windows her (primitivních). Hudba  MP3 trhá, na video můžu zapomenout.
Co se týče 1 instalace, měl jsem taky problém s 1. bootováním - myslím "nenalezen soubor XY". Pomohla změna nastavení v Bios - nastavení HDD. Už se přesně nepamatuju - byly tam 3 možnosti - asi LSB, Large, a něco. Jen jedno funguje. Hodně štěstí.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.