Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Oprava obnovovaci frekvence na intel gm  (Přečteno 1296 krát)

fra.iesus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Oprava obnovovaci frekvence na intel gm
« kdy: 28 Února 2010, 04:27:35 »
Zdravim, panove ci damy, odjakziva jsem byl pro svobodny sw ale udelal jsem zrejme chybu - na svem sony vaio ux1xn jsem nainstaloval ubuntu (sice pouze na flash disk), jenze po instalaci mi odmitl fungovat na displayi ntb a obraz se zobrazoval pouze po pripojeni externiho displaye. po chvili jsem to prestal resit a nabootoval zpet do win - ouha, problem: stejne, jak mi blikal cerny prazdny obraz v ubuntu, tak mi ted blika obraz ve widlich - netusim, kde co dokazal linuch zapsat a domrvit (mel jsem za to, ze DAC apod. si pamatuje zmeny do restartu, jenze tohle je trvala zmena!).
Muzete mi nekdo PROSIM poradit, jak se toho zbavit? tresti mne z toho blikani hlava a za chvili se asi roztresti i ten notas o zem a takhle jsem si jeho budoucnost nepredstavoval ... predem dekuji za veskere podnetne rady.

fra.iesus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Oprava obnovovaci frekvence na intel gm
« Odpověď #1 kdy: 28 Února 2010, 04:35:11 »
PS (sry, necetl jsem pravidla a nevim, jestli mate neco proti doublepostum): zkusil jem ted vyndat vse, co se tvari jako baterie a bez vysledku... nevim, jak se mam ovladat, abych nebyl sprosty a doufam, ze to bude nejaka trivialita, jenze widle trivialitu nevyresi - jedina obnovovaci freq. kterou znaji je 60Hz a nemeni ji (a tohle ma k 60ti herzum daleko asi dalsich 30!)

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Oprava obnovovaci frekvence na intel gm
« Odpověď #2 kdy: 28 Února 2010, 08:16:02 »
V ovladacich paneloch je spravne identifikovana gr.karta? Skusal si preinstalovat ovladac gr.karty?
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

fra.iesus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Oprava obnovovaci frekvence na intel gm
« Odpověď #3 kdy: 28 Února 2010, 14:17:55 »
Diky za snahu, ale zopakuji problem:
po spusteni Ubuntu se zmenila obnovovaci frekvence integrovaneho displaye. Tato zmena je trvala (nezalezi na systemu, ktery mam zrovna spusteny nebo vubec na tom, zda mam nabootovany system, nebo zapinam ntb). Co s tim konkretne maji do cineni ovladace? Zvlaste pokud uz Ubuntu nemam?

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.