Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Návod na karty Nvidia na cz wiki [vyřešeno]  (Přečteno 2034 krát)

Warp10

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Návod na karty Nvidia na cz wiki [vyřešeno]
« kdy: 13 Března 2010, 13:05:51 »
Na stránce http://wiki.ubuntu.cz/Grafick%C3%A9%20karty%20NVIDIA úplně dole v sekci "Nejnovější ovladač a jeho instalace" se píše:
Citace
"Zde teprve spustíte skript: sh /home/nv.run
zde je třeba odpovědět na několik otázek. Runlevel je 1, je třeba 3, po zadání telinit 3 nemusí volba pokračovat.
Zadejte NO - Accept ....Building "
Omlouvám se, jestli jsem hloupější než syn vesnického idiota a televizní rosničky, ale přijde mi to naprosto nesrozumitelné. Co se má teda udělat? Má se to spustit na runlevelu 3 po zadání telinit 3 nebo to ignorovat a pokračovat v instalaci na runlevelu 1?
« Poslední změna: 14 Března 2010, 14:57:50 od Pavel Půlpán »
Kdyby Matrix běžel na Linuxu, tak by svět nebyl v takový prdeli ...

Alf

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
  • Nejdeto, nejdeto, ... necháme to na léto!
Re: Návod na karty Nvidia na cz wiki
« Odpověď #1 kdy: 13 Března 2010, 13:08:18 »
Taky se asi zeptam po Rimrovsku, ale ta první část návodu tedy Automatická ti nefunguje? Nebo se ptáš v rámci zkvalitnění wiki?
« Poslední změna: 13 Března 2010, 13:13:39 od Alf »
DELL vostro 1220, Ubuntu 10.04 (AMD 64)

Warp10

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Re: Návod na karty Nvidia na cz wiki
« Odpověď #2 kdy: 13 Března 2010, 13:12:55 »
Potřebuju nejnovější ovladač Nvidia 190.53 protože mám poměrně novou kartu (Nvidia GTX 275) a s ovladačem Nvidia 185, který je v repozitářích mi KDCka při zapnutých 3D efektech mrznou ... Nejnovější ovladač 190.53 tento problém řeší ...
Kdyby Matrix běžel na Linuxu, tak by svět nebyl v takový prdeli ...

Pavel Půlpán

Re: Návod na karty Nvidia na cz wiki
« Odpověď #3 kdy: 13 Března 2010, 13:15:18 »
No, též mám problém to rozluštit, připadá mi to jak postup na stažení kůže z nutrie. Hop hop hop, trošku pošimráme kudlou a je to. :D

Večer zkusím někde nahodit NV driver a upravím do srozumitelnější podoby, pokud se toho teda neujme do té doby někdo jiný...

Alf

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
  • Nejdeto, nejdeto, ... necháme to na léto!
Re: Návod na karty Nvidia na cz wiki
« Odpověď #4 kdy: 13 Března 2010, 13:17:42 »
No tak to si ti netroufnu pradit, ale nezoufej pokud na nic nepřijdeš tak si stačí počkat na Lucid, zrovna si s ním hraji mám gtx 260 a tam je ovladač 195.36.08
DELL vostro 1220, Ubuntu 10.04 (AMD 64)

Warp10

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Re: Návod na karty Nvidia na cz wiki
« Odpověď #5 kdy: 13 Března 2010, 13:23:35 »
Pavel: Díky, už se nemůžu dočkat ... :)

Alf: Díky, ale not an option. Já bez svejch 3D efektů v KDCkách nemůžu žít!!! :) Před tímto jsem používal několik měsíců šťastně repozitáře http://ppa.launchpad.net/nvidia-vdpau/ppa/ubuntu kde byl vždy nejnovější ovladač upravený pro Ubuntu. Vše fungovalo až do posledního updatu, kterej mi rozesral celej systém tak, že sem nenahodil ani konzoli ani recovery-mod. Takže hledám náhradu ...
« Poslední změna: 13 Března 2010, 13:35:52 od Warp10 »
Kdyby Matrix běžel na Linuxu, tak by svět nebyl v takový prdeli ...

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Návod na karty Nvidia na cz wiki
« Odpověď #6 kdy: 13 Března 2010, 14:17:10 »
Hezký návod, takový ...  ;D

Asi bych to udělal jednoduše.
1. odinstalovat starý driver (ovladače hw)
2. stáhnout driver ze stránek nvidia
3.
Citace
Installation instructions: Once you have downloaded the driver, change to the directory containing the driver package and install the driver by running, as root, sh ./NVIDIA-Linux-x86-190.53-pkg1.run
Asi tady bude jednoduchý průvodce co dělat dále  ;)
4.
Citace
One of the last installation steps will offer to update your X configuration file. Either accept that offer, edit your X configuration file manually so that the NVIDIA X driver will be used, or run nvidia-xconfig

EDIT: Myslím, že ani není nutné bootovat do recovery mode.
EDIT2: Popřípadě můžeš vyzkoušet envyng, která nainstaluje zvolené ovladače. Frontend je zatím pouze v qt, takže to natáhne spoustu věcí z kde, ale pak se to samozřejmě dá vše odinstalovat.  ;)
« Poslední změna: 14 Března 2010, 11:51:57 od luisah »

Warp10

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Re: Návod na karty Nvidia na cz wiki
« Odpověď #7 kdy: 13 Března 2010, 17:24:29 »
luisah: Envy instaluje pouze ovladače, které jsou v repozitářích Ubuntu, alespoň defaultně. Takže to je v případě, že člověk potřebuje nejnovější ovladač, stejně k ničemu, jako automatická instalace ...
Kdyby Matrix běžel na Linuxu, tak by svět nebyl v takový prdeli ...

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Návod na karty Nvidia na cz wiki
« Odpověď #8 kdy: 13 Března 2010, 19:27:47 »
luisah: Envy instaluje pouze ovladače, které jsou v repozitářích Ubuntu, alespoň defaultně. Takže to je v případě, že člověk potřebuje nejnovější ovladač, stejně k ničemu, jako automatická instalace ...
Vidiš to, to mě nedošlo. Už jsem dlouho envy nezkoušel a taky mě zmátlo, že jsem tam měl i verzi 190 a 195. Že nevíš proč? Už jsem si "někdy" přidal repozitář z Launchpadu. Ach ta skleróza :D

eforar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Návod na karty Nvidia na cz wiki
« Odpověď #9 kdy: 13 Března 2010, 23:28:41 »
 ;D super navod .. diky ;)

Warp10

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Re: Návod na karty Nvidia na cz wiki
« Odpověď #10 kdy: 14 Března 2010, 11:10:58 »
luisah: Tak ten recovery mod je v navodu asi proto, aby lamy nemuseli vypinat display managera, ze jo ... :)
Kdyby Matrix běžel na Linuxu, tak by svět nebyl v takový prdeli ...

Pavel Půlpán

Re: Návod na karty Nvidia na cz wiki
« Odpověď #11 kdy: 14 Března 2010, 11:34:07 »
Tak jsem dneska po ránu tu instalaci/kompilaci simuloval a dá se to shrnout do šesti až sedmi bodů:
1. Stáhnout příslušný *.bin z webu nVidia
2. Nainstalovat vše potřebné pro kompilaci (možná stačí jen balík build-essential, nevím, pod Ubuntu jsem to nezkoušel)
3. Shodit X nebo spustit zmiňovaný single user mode
4. Spustit binárku a odklepnout licenci.
5. Pouze pro 64bit: Zapnout nebo nezapnout 32bit compatibility mode
6. Zvolit autokonfiguraci xorg.conf nebo ne (nejspíš ano, poté se dá pro úpravy použít grafické klikátko).
7. Finish

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Návod na karty Nvidia na cz wiki
« Odpověď #12 kdy: 14 Března 2010, 11:50:36 »
6. Zvolit autokonfiguraci xorg.conf nebo ne (nejspíš ano, poté se dá pro úpravy použít grafické klikátko).

PP: Autokonfigurace zřejmě bude nutná (u čisté instalace). Nevím jak u nové verze ovladače (jestli je novější verze nvidia-settings), ale stará verze nebyla schopná zapsat navolené parametry do xorgu. Po autokonfiguraci už to nvidia-settings zvládne. -> Bude vytvořen nový xorg.conf? Napsáno v návodu. To budu muset vyzkoušet.

EDIT: Takže je to jak píše PP, jen já jsem stáhnul .run. Pouze nvidia-xconfig mě s xorg.conf nic neudělal. Možná proto, že ho mám trochu upravený a tedy "vytvořený"?

Warp10: Asi jo, kdo ví  ;D
« Poslední změna: 14 Března 2010, 12:41:55 od luisah »

Warp10

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Re: Návod na karty Nvidia na cz wiki
« Odpověď #13 kdy: 14 Března 2010, 13:17:39 »
Fajn, ale pořád mi nikdo neodpověděl na mojí původní otázku. Když to pustím v recovery modu (přijde mi to jednodušší), tak na mě instalátor řve, že to mám pustit v runlevelu vyšším než  1. Mám tuto výzvu uposlechnout nebo ji ignorovat a má to na průběh instalace vůbec vliv?
Kdyby Matrix běžel na Linuxu, tak by svět nebyl v takový prdeli ...

Pavel Půlpán

Re: Návod na karty Nvidia na cz wiki
« Odpověď #14 kdy: 14 Března 2010, 14:11:05 »
Podle mě by to nějak extra vadit nemělo, takže když tě to pustí dál, klidně. Jinak povyš runlevel pomocí příkazu init 3.

Warp10

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Re: Návod na karty Nvidia na cz wiki
« Odpověď #15 kdy: 14 Března 2010, 14:14:30 »
Ok, díky.

Taky si nejsem úplně jistej, jestli sem odinstaloval všechny balíky (Bohužel správce nesvobodných ovladačů v KDCkách pořádně nefunguje, takže když jsem předtím nainstaloval proprietální ovladač, který je v repositářích (185) přes správce ovladačů, tak sem to musel odinstalovat přes správce balíků).



Nvidia-common a Nvidia-kernel-common bych asi nechal. Otázka je co s balíky, které přísluší specifickým verzím ovladačů. Nechat? Odstranit? Co myslíte?
Zejména mě zajímá, co udělá 185-kernel-source - na stánkách výrobce, se píše něco o tom, že by to mohlo chtít zdrojáky k jádrovýmu interfacu: http://uk.download.nvidia.com/XFree86/Linux-x86_64/190.53/README/chapter-04-section-03.html ...




Kdyby Matrix běžel na Linuxu, tak by svět nebyl v takový prdeli ...

Pavel Půlpán

Re: Návod na karty Nvidia na cz wiki
« Odpověď #16 kdy: 14 Března 2010, 14:16:39 »
Všechno odstranit, včetně nvidia-common a nvidia-kernel-common, jejich funkce si řeší originální instalátor sám!

Warp10

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Re: Návod na karty Nvidia na cz wiki
« Odpověď #17 kdy: 14 Března 2010, 14:19:53 »
Aha, fajn, to jsem nečekal ... :)
Kdyby Matrix běžel na Linuxu, tak by svět nebyl v takový prdeli ...

Warp10

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Re: Návod na karty Nvidia na cz wiki
« Odpověď #18 kdy: 14 Března 2010, 14:41:38 »
Zdařilo se, instalace proběhla, grafické udělátko říká, že ovladač je 190.53 takže všem díky ... :)
Kdyby Matrix běžel na Linuxu, tak by svět nebyl v takový prdeli ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.